Справа № 909/353/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.04.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
судді Рочняк О. В.
розглянувши матеріали позовної заяви Фермерського господарства "Улар" №219 від 04.04.2023 (вх.№ 4268/23 від 11.04.2023)
с. Семенівка (вул. Шевченка, 498А), Пустимитівський район, Львівська область, 81162
адреса для листування: вул. Наддністрянська, буд. 157, с. Київець, Стрийський район, Львівська область, 81646
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко Вест Фудс"
вул. Степаняка, 12Б, офіс3, с. Дзвиняч, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область , 77750
про стягнення заборгованості у розмірі 234181 грн 36 коп.
ВСТАНОВИВ: Фермерське господарство "Улар" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко Вест Фудс" про стягнення заборгованості у розмірі 234181 грн 36 коп.
Згідно з ч.1 ст.4 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду в установленому цим кодексом порядку гарантується. Отже, процесуальний закон гарантує кожному право на звернення до суду, проте таке право може бути реалізовано лише в порядку, визначеному цим кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно з ч. 5 ст. 162 ГПК України, у разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
За приписами ч. 5 ст. 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Статтею 58 ГПК України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.
За частиною першою статті 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Подану до суду позовну заяву від імені позивача Фермерського господарства "Улар" підписано юрисконсультом Станіславом Ратичем.
Для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначено її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження (довіреності).
Наявні матеріали не містять вказівок та належних доказів того, що Станіслав Ратич діє в порядку самопредставництва юридичної особи, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту чи положення.
Жодних доказів на уповноваження представника (юрисконсульта) позивача на подання і підписання позовної заяви Фермерського господарства "Улар" матеріали позовної заяви не містять.
Згідно з частинами 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву Фермерського господарства "Улар" №219 від 04.04.2023 (вх.№4268/23 від 11.04.2023) належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Згідно ч.3 та ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву Фермерського господарства "Улар" №219 від 04.04.2023 (вх.№4268/23 від 11.04.2023) залишити без руху.
Позивачу в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом подання доказів уповноваження юрисконсульта Фермерського господарства "Улар" Станіслава Ратича на подання і підписання позовної заяви від імені Фермерського господарства "Улар".
Повідомити позивача, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 18.04.2023 та не підлягає оскарженню.
Суддя О.В. Рочняк
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2023 |
Оприлюднено | 20.04.2023 |
Номер документу | 110305139 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Рочняк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні