ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
18.04.2023Справа № 910/14782/22
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАРДА"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФУД ФЕМІЛІ ГРУП"
про стягнення 1 484 749,66 грн
Суддя Мандриченко О.В.
Секретар судового засідання Рябий І.П.
Представники:
Від позивача: Боднар А.М., адвокат, ордер серії АІ № 1326533 від 27.12.2022;
Від відповідача: не з`явилися;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ГАРДА" звернулося з позовом до Господарського суду міста Києва, в якому просить суд:
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ФУД ФЕМІЛІ ГРУП" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАРДА": основну заборгованість за оренду приміщення, що складає 938 412,65 грн; пеню, що складає 117 117,70 грн; 3% річних, що складає 27 059,16 грн; інфляційні втрати, що складають 193 761,12 грн; борг цеденда, що складає 96 456,05 грн; заборгованість за постачання електричної енергії, що складає 93 072,01 грн; заборгованість за постачання теплоенергії, що складає 18 870,97 грн;
- розірвати укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "ГАРДА", Товариством з обмеженою відповідальністю "КАРАВАН-ЕКСПРЕС" та Товариством з обмеженою відповідальністю "ФУД ФЕМІЛІ ГРУП" додатковий договір №3 про цесію (правонаступництво) від 18.11.2020, що був укладений до договору оренди, посвідченого приватним нотаріусом КМНО Чухрій О.С., зареєстрованого приватним нотаріусом КМНО Чухрій О С. в реєстрі за №518 від 30.03.2018;
- усунути перешкоди в користуванні майном: нежитловим приміщенням-кафе (літ.А), загальною площею 189,4 (сто вісімдесят дев`ять цілих чотири десятих) квадратних метра, що знаходиться за адресою: проспект Героїв Сталінграда, 27, в Оболонському районі міста Києва, та яке розташоване на першому поверсі будівлі, - шляхом виселення з приміщення Товариства з обмеженою відповідальністю "ФУД ФЕМІЛІ ГРУП".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.01.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/14782/22, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 28.02.2023.
У підготовчому засіданні 28.02.2023 оголошено перерву до 28.03.2023.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.03.2023 закрито підготовче провадження та призначено справу № 910/14782/22 до судового розгляду по суті у судове засідання на 18.04.2023.
18.04.2023 представником позивача було подано до суду клопотання, в якому остання просить суд залучити в якості співвідповідача у справі № 910/14782/22 Товариство з обмеженою відповідальністю "КАРАВАН-ЕКСПРЕС" (01014, м. Київ, вул. Петра Болбочана, буд. 2; код ЄДРПОУ 31086685).
Крім того, 18.04.2023 представником позивача було подано до суду клопотання, в якому остання просить суд повернути розгляд справи № 910/14782/22 на стадію підготовчого засідання.
Розглянувши клопотання позивача про повернення до стадії підготовчого провадження та дослідивши матеріали справи, виходячи зі змісту, предмету і підстав позовних вимог, суд дійшов до наступного висновку.
Частиною 1 статті 2 Господарського процесуального кодексу України визначено завдання господарського судочинства, яким є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Згідно ч.1 ст.3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
За приписами ст. 9 Конституції України, статті 19 Закону України "Про міжнародні договори України" і статті 4 Господарського процесуального кодексу України господарські суди у процесі здійснення правосуддя мають за відповідними правилами керуватися нормами зазначених документів, ратифікованих законами України.
Водночас ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи.
Право на справедливий судовий розгляд, що гарантується Статтею 6 § 1, має здійснюватися відповідно до норм закону, що передбачають наявність у сторін судового розгляду ефективного судового захисту з метою захисту їх цивільних прав (Рішення Європейського суду з прав людини у справі Белеш та інші проти Чеської Республіки).
Суд завжди займав визначне місце, забезпечуючи право на справедливий суд (Рішення Європейського суду з прав людини у справах Ейрі проти Ірландії та Станєв проти Болгарії. Ця гарантія є "одним з основних принципів будь-якого демократичного суспільства, відповідно до Конвенції" (Рішення Європейського суду з прав людини у справі Претто та інші проти Італії).
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Клінік дез Акація та інші проти Франції" вказано, що сторонам повинна бути надана можливість повідомити будь-які докази, необхідні для успіху скарги.
У ст.11 Міжнародного пакту про політичні та громадянські права, який ратифіковано Указом №2148-08 від 19.10.1973р. Президії Верховної Ради Української РСР, кожен має право при визначенні його прав і обов`язків у будь-якому цивільному процесі на справедливий і публічний розгляд справи компетентним, незалежним і безстороннім судом, створеним на підставі закону.
Значення принципів справедливості та добросовісності поширюється не тільки на сферу виконання зобов`язань, а і на сферу користування правами, тобто, такі засади здійснення судочинства виступають своєрідною межею між припустимим використанням права (як формою правомірного поводження) та зловживанням правами (як формою недозволеного використання прав).
Також, в Рекомендаціях R (84) 5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно принципів цивільного судочинства, що направлені на удосконалення судової системи, наголошується на тому, що суд повинен, принаймні в ході попереднього засідання, а якщо можливо, і протягом всього розгляду, відігравати активну роль у забезпеченні швидкого судового розгляду, поважаючи при цьому права сторін, в тому числі і їх право на неупередженість. Зокрема, він повинен володіти повноваженнями "proprio motu", щоб вимагати від сторін пред`явлення таких роз`яснень, які можуть бути необхідними; вимагати від сторін особистої явки, піднімати питання права; вимагати показань свідків, принаймні в тих випадках, коли мова йде не тільки про інтереси сторін, що беруть участь у справі, тощо. Такі повноваження повинні здійснюватися в межах предмета розгляду.
Згідно зі ст. 181 Господарського процесуального кодексу України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання та з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Приписами п.8 ч.2 ст.182 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у підготовчому засіданні суд, вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста.
Таким чином, з метою дотримання основних засад господарського судочинства, справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення спору, маючи на меті забезпечення дійсного вирішення правового спору між сторонами, суд дійшов висновку щодо необхідності повернутися у підготовче провадження для розгляду даної справи у підготовчому засіданні за правилами загального позовного провадження для всебічного з`ясування всіх обставин справи, які входять в предмет доказування у розглядуваному спорі.
Керуючись статтями 182, 185, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Перейти зі стадії судового розгляду справи № 910/14782/22 по суті до стадії підготовчого провадження та здійснювати розгляд справи № 910/14782/22 у підготовчому засіданні.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua
Ухвала набрала чинності 18.04.2023 та оскарженню не підлягає.
Суддя Олександр Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2023 |
Оприлюднено | 24.04.2023 |
Номер документу | 110363805 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні