єдиний унікальний номер справи 546/273/19
номер провадження 1-кс/546/4/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2023 року м. Решетилівка
Слідчий суддя Решетилівського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , вивчивши скаргу ОСОБА_2 на постанову слідчого про закриття кримінального провадження,-
встановив:
20 квітня 2023 року до Решетилівського районного суду Полтавської області надійшла скарга ОСОБА_2 на постанову слідчого СВ Відділу поліції № 2 Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Полтавській області.
У скарзі заявник зазначив, що 27.02.2023 слідчий СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області виніс постанову про закриття кримінального провадження № 12018170310000116 від 05.04.2018, не дослідивши повно та всебічно всі обставини кримінального провадження, тому дана постанова підлягає скасуванню.
Слідчий суддя, вивчивши зміст скарги та додані до неї матеріали, зазначає наступне.
25 січня 2021 року до Решетилівського районного суду надійшов лист начальника Сектору поліцейської діяльності № 1 Відділу поліції № 2 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області № 321/115/106/01-2021, в якому зазначено, що у зв`язку з реорганізаційно-штатними змінами посади слідства та дізнання у вищевказаному секторі відсутні. Вказані посади увійшли до штату Відділу поліції № 2 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області, розташованого за адресою: вул. Луценка, 19-Е, м. Полтава. Працівники слідства Решетилівського відділення поліції призначені на посади до Відділу поліції № 2 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області з 06.01.2021, а працівники дізнання з 12.01.2021.
Тобто, станом на дату надходження даної скарги до суду - 20.04.2023, Сектор поліцейської діяльності № 1 Відділу поліції № 2 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області не містить у своєму складі органів слідства та дізнання.
Приписами статті 306 КПК України не визначено підсудність розгляду вказаних скарг, однак, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, якщо інше не передбачено пунктом 2 цієї частини.
Частиною 6 статті 9 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
З огляду на зазначене слідчий суддя доходить висновку, що положення п. 1 ч. 2 ст. 132 КПК України застосовуються, у тому числі, для визначення підсудності скарг, які подаються за правилами, встановленими параграфом 1 глави 26 КПК України.
Даний висновок слідчого судді повністю узгоджується з роз`ясненнями, викладеними в п. 3 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-559/0/4-13 від 05.04.2013 «Про деякі питання здійснення слідчим суддею суду першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження».
З огляду на ту обставину, що у складі Сектору поліцейської діяльності № 1 Відділу поліції № 2 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області відсутній орган чи відділ досудового розслідування, посади слідства та дізнання увійшли до штату Відділу поліції № 2 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області, розташованого за адресою: вул. Луценка, 19-Е, м. Полтава, слідчий суддя доходить висновку, що розгляд даної скарги належить до територіальної підсудності Октябрського районного суду м. Полтави.
Слід зазначити, що законодавець, установлюючи правила підсудності, виходить із того, що правовий статус суду, його функції та суворо визначений порядок діяльності запорука точного й неухильного додержання процесуальної форми кримінального провадження, гарантія забезпечення правосуддя стосовно всіх учасників розгляду. Інститут підсудності публічний інститут кримінального процесуального права. Адже дотримання правил підсудності обов`язок суду, який не залежить від особистого волевиявлення сторін. Встановлення правил підсудності має важливе значення для правильного функціонування судової системи, а також для виконання судами покладених на них завдань і визначення суду, компетентного здійснювати кримінальне провадження щодо конкретного кримінального правопорушення. Підсудність є ефективним засобом, який сприяє тому, щоб конкретна кримінальна справа розглядалася і вирішувалася судом законним, компетентним, незалежним і неупередженим, як того вимагають ст. 7 Загальної декларації прав людини та ч. 1 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.
Згідно з пунктом 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (надалі - Конвенція) «кожен при встановленні обґрунтованості будь-якого кримінального обвинувачення, висунутого проти нього, має право на розгляд судом, встановленим законом».
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 304 КПК України скарга повертається, якщо вона не підлягає розгляду в цьому суді.
Також слідчий суддя вважає за необхідне роз`яснити заявнику, що повернення скарги не позбавляєправа повторногозвернення дослідчого судді,суду впорядку,передбаченому цимКодексом.
На підставі вищевикладеного, та керуючись ст. 9, 132, 303, 304, 372, 395 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Скаргу ОСОБА_2 на постанову слідчого про закриття кримінального провадження повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що він може звернутися із вказаною скаргою за підсудністю до слідчого судді Октябрського районного суду міста Полтави (адреса: вул. Навроцького, буд. 5, м. Полтава, 36002).
Відповідно до вимог ч. 7 ст. 304 КПК України, повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Копію ухвали разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно направити заявнику.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня отримання її копії безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала слідчого судді, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2023 |
Оприлюднено | 24.04.2023 |
Номер документу | 110366395 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення слідчого про закриття кримінального провадження |
Кримінальне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Зіненко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні