ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"26" квітня 2023 р. Справа № 924/433/23
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Яроцького А.М., розглянувши матеріали справи
за позовом ОСОБА_1
до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишок+1"
про визнання недійсним рішення загальних зборів співвласників та скасування реєстраційної дії
ВСТАНОВИВ:
21.04.2023 на адресу Господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява гр. ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишок+1" про визнання недійсним рішення загальних зборів співвласників ОСББ "Затишок+1", оформленого протоколом загальних зборів від 20.02.2023 та скасування в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційної дії щодо реєстрації наслідків прийнятого рішення.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.04.2023 позовну заяву передано для розгляду судді Яроцькому А.М.
Розглянувши подану позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд зазначає наступне.
За правилами Господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Пунктом 4 ч. 2 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Так, у своїх постановах Велика Палата Верховного Суду неодноразово звертала увагу на те, що застосування конкретного способу захисту цивільного права або інтересу залежить як від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Такі право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам.
Подібні висновки сформульовані, зокрема, у постановах Великої Палати Верховного Суду від 05 червня 2018 року у справі № 338/180/17, від 11 вересня 2018 року у справі № 905/1926/16, від 30 січня 2019 року у справі № 569/17272/15-ц, від 01 жовтня 2019 року у справі № 910/3907/18, від 06 квітня 2021 року у справі № 910/10011/19.
Разом з цим, за приписами п. 13 ч. статті 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, визнання недійсними актів, що порушують права на майно (майнові права), якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав чи спору, що виник з корпоративних відносин, якщо цей спір підлягає розгляду в господарському суді і переданий на його розгляд разом з такими вимогами.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визнати недійсним рішення загальних зборів співвласників ОСББ "Затишок+1", оформлене протоколом загальних зборів від 20.02.2023 та скасувати в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційної дію щодо реєстрації наслідків прийнятого рішення.
Згідно зі ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
У даному випадку позивачем не конкретизовано реєстраційних дій, які необхідно скасувати, не визначено дату, номер реєстраційної дії/запису, який оскаржується позивачем, а також не надано самих витягів з реєстру про те, що такі дії були вчинені.
Окрім того, відповідно п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною другою статті 4 даного Закону встановлено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року і який становить 2684,00 грн.
Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
До позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.
Як вбачається з поданої заяви, заявник в позовній заяві, просить суд: 1. визнати недійсним рішення загальних зборів співвласників ОСББ "Затишок+1", оформлене протоколом загальних зборів від 20.02.2023 та 2. скасувати в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційної дію щодо реєстрації наслідків прийнятого рішення.
Враховуючи вище викладене, зважаючи на те, що позивачем у позовній заяві заявлено дві вимоги немайнового характеру, при зверненні з даним позовом до суду позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 5368,00 грн.
Позивачкою до позовної заяви додано копію платіжної інструкції №ПН199 від 21.04.2023 на суму 2684,00 грн., що не є доказом сплати позивачем судового збору, у встановленому законом розмірі.
Таким чином, суд дійшов висновку про недоплату судового збору за розгляд даної позовної заяви, що становить 2684,00 грн.
Вказані недоліки унеможливлюють вчинення дій по відкриттю провадження у даній справі.
Згідно ч. ч. 1, 2, 10 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов до висновку, що позивачем належним чином не виконано вимоги ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків, а саме: конкретизувати реєстраційні дій (дату, номер реєстраційної дії/запису) які оскаржуються позивачем, з наданням витягів з реєстру про те, що такі дії були вчинені; надання доказів сплати судового збору у розмірі 2684,00 грн.
У разі не усунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що звернулась із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву гр. ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишок+1" про визнання недійсним рішення загальних зборів співвласників та скасування реєстраційної дії, залишити без руху надавши заявнику строк у 7 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків виявлених у позовній заяві з доданими документами.
Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (26.04.2023) та оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Яроцький
Віддрук. у 1 прим. - для суду,
направити на адресу електронної пошти:
позивачу - ІНФОРМАЦІЯ_1
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2023 |
Номер документу | 110484922 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Яроцький А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні