Справа № 752/17163/22
Провадження № 2/752/3055/23
У Х В А Л А
06.04.2023 року Голосіївський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Колдіної О.О.,
з участю секретаря Ракоїд Є.І.,
розглянувши заяву позивача про забезпечення позову у цивільній справі за позовом Приватного підприємства «Сербинівське» до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
в с т а н о в и в:
в провадженні Голосіївського районного суду м.Києва знаходиться цивільна справа за позовом Приватного підприємства «Сербинівське» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики.
Відповідно до поданої заяви, позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 суму заборгованості за Договором позики №19122018 від 19.12.2018 р. в розмірі 165 000 гривень (в т.ч. 150 000 основної заборгованості та 15 000 гривень штрафу) та судові витрати у справі.
Ухвалою суду від 24.01.2023 в даній справі відкрито провадження; справу призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження.
Представником позивача подано заяву, яку останній в судовому засіданні підтримав в повному обсязі, про забезпечення позову, шляхом накладення арешту та заборони відчуження машиномісця № НОМЕР_1 (літ.Б, підвал 1), площею 13.8 кв.м. за аресою: АДРЕСА_1 , та частку у статутному капіталі (корпоративні права) Товариства з обмеженою відповідальністю «Багатопрофільне виробничо-комерційне підприємство «Азалія» (код ЄДРПОУ 13960888) - 67 307 гривнеьь або 94,4261%.
Свою заяву представник позивача обґрунтовує тим, що 19.12.2018 р. між сторонами в даній справі було укладено Договір позики №19122018, відповідно до умов якого ОСОБА_1 було надано поворотну споживчу позику на ремонт і опорядкування житла в розмірі, встановленому в п.2.1 Договору (150 000 гривень); Позичальник зобов`язався повернути надані грошові кошти в строк до 19.12.2019 р. Однак, ОСОБА_1 , позичені кошти не повернув. Після виникнення заборгованості відповідач старанно уникає контакту з керівництвом ПП «Сербинівське», не відповідає на телефонні дзвінки, ухиляється від багаторазових спроб Позивача отримати хоча б розумні пояснення щодо причин неповернення суми боргу, в результаті чого борг залишається непогашеним майже 3 роки. Наразі існує імовірність віджучення ОСОБА_1 відчуження належного йому майна на користь інших осіб з метою уникнення відповідальності, що призведе до порушення прав позивача, в зв`язку з чим виникла необхідність у застосуванні заходів забезпечення позову.
Представник відповідача проти задоволення заяви про забезпечення позову ПП «Сербинівське» заперечила в повному обсязі, посилаючись на її необгрунтованість та неспівмірність заходів ціні позову.
Вислухавши представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява представника позивача не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Згідно з ст.150 ЦПК України позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; 1-1) накладенням арешту на активи, які є предметом спору, чи інші активи відповідача, які відповідають їх вартості, у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави; 2) забороною вчиняти певні дії; 3) встановленням обов`язку вчинити певні дії, у разі якщо спір виник із сімейних правовідносин; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; 5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; 6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; 8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; 9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; 10) іншими заходами у випадках, передбачених законами, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України за № 9 від 22.12.2006 р. «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» суд, при розгляді заяви про забезпечення позову, повинен з`ясувати характер спору, що виник між сторонами, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати позивач, суті позовних вимог.
Судом встановлено, що між сторонами існує спір щодо виконання умов укладеного договору позики.
Метою забезпечення позову є забезпечення виконання судового рішення.
Забезпечення позову - це сукупність встановлених законом заходів, що вживаються судом за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо існує ймовірність невиконання судового рішення у майбутньому або виникнення складнощів під час його виконання.
Тобто, вжиття заходів забезпечення позову є заходом забезпечення в майбутньому виконання судового рішення.
Під час вирішення питання щодо наявності підстав для забезпечення позову суд повинен врахувати обґрунтованість заявленого клопотання, пов`язаність заходів забезпечення позову з предметом позову, співмірність заходів забезпечення із заявленими вимогами, а також запобігти порушенню прав третіх осіб в зв`язку з вжиттям судом заходів забезпечення позову.
Звертаючись до суду із заявою про забезпечення позову, представник позивача просить суд накласти арешт та заборону відчуження ОСОБА_1 машиномісця № НОМЕР_1 (літ.Б, підвал 1), площею 13.8 кв.м. за аресою: АДРЕСА_1 , та частки у статутному капіталі (корпоративні права) Товариства з обмеженою відповідальністю «Багатопрофільне виробничо-комерційне підприємство «Азалія» (код ЄДРПОУ 13960888) - 67 307 гривень.
Однак, заходи забезпечення позову, що просить застосувати позивач, не є співмірними з розміром пред`явлених вимог.
Крім того, неврегулювання спору в добровільному порядку та не здійснення відповідачем дій щодо повернення позики, не є безумовною підставою для забезпечення позову.
Представником позивача не наведено обставин, що свідчать про існування перешкод в подальшому для виконання рішення суду або неможливість його виконання.
Враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для задоволення заяви представника позивача про забезпечення позову.
Керуючись ст. ст.151-153 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
у задоволенні заяви позивача про забезпечення позову у цивільній справі за позовом Приватного підприємства «Сербинівське» до ОСОБА_1 про стягнення коштів відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2023 |
Номер документу | 110488587 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні