Ухвала
від 26.04.2023 по справі 461/1042/19
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/1042/19

Провадження № 1-кс/461/2237/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.04.2023 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -

в с т а н о в и в :

Слідчий відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № 42019140000000024, яке 25.01.2019 зареєстровано в ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.367, ч.3 ст.190 КК України, погодженим прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , номер свідоцтва 5838, котрий здійснює свою нотаріальну діяльність за адресою: АДРЕСА_1 , або за іншою адресою місцезнаходження нотаріальної контори, де він здійснюватиме свою діяльність на час фактичного виконання ухвали суду про тимчасовий доступ (в разі зміни місця знаходження нотаріальної контори, зазначеної в Єдиному реєстрі нотаріусів) - оригіналів усіх документів справи, сформованої ним за наслідками посвідчення договору купівлі- продажу об`єкту нерухомого майна під реєстраційним номером 480557446101 - нежитлового приміщення, розташованого за адресою АДРЕСА_2 , укладеного 10.04.2015 за реєстровим номером 448, між ПП « ОСОБА_6 », в особі директора підприємства ОСОБА_7 , як продавця, із ОСОБА_8 , як покупцем, з моменту формування цієї справи по фактичний час виконання ухвали суду про тимчасовий доступ, а саме: тимчасового доступу до оригіналів усіх документів із можливістю їх вилучення - усіх примірників договору купівлі-продажу вище вказаного об`єкту нерухомого майна; паспортів громадян України та ідентифікаційних кодів (реєстраційних номерів облікових карток платників податків) ОСОБА_8 або осіб, які діяли від його імені, та/або від імені ПП « ОСОБА_6 » на підставі довіреностей (доручень); довіреностей (доручень); технічного паспорту та висновку (звіту) про оцінку на вище вказаний об`єкт нерухомості; інших документів, які стали підставою для посвідчення приватним нотаріусом ОСОБА_5 договору купівлі-продажу; документів, що підтверджують оплату послуг для реєстрації прав на нерухомість - квитанцій про внесення плати за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та про оплату державного мита (або документів, що підтверджують право на звільнення від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію прав); тимчасового доступу до реєстру для реєстрації нотаріальних дій для огляду із можливістю виготовлення його документальної та належним чином завіреної копії в частині усіх записів по посвідченню вище вказаного договору купівлі-продажу.

Подане клопотання мотивує тим, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи самі по собі або в сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019140000000024, яке 25.01.2019 зареєстровано в ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.367, ч.3 ст.190 КК України.

Як вбачається з матеріалів клопотання, згідно відомостей внесених до ЄРДР, службові особи ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » впродовж 2014-2017 років неналежно виконували свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, що полягало в неналежному обліку та управлінні комунальним майном, внаслідок чого з комунальної власності територіальної громади міста Львова незаконно вибуло нежитлове приміщення по АДРЕСА_3 .

Як вбачається з рапорта заступника прокурора Львівської області ОСОБА_9 , що будинок АДРЕСА_3 належить територіальній громаді м. Львова відповідно до рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 №271 від 26.05.1987.

У той же час, нежитлове приміщення (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 480465946101) площею 59,8 кв.м за вказаною адресою на даний час перебуває в приватній власності.

Згідно з інформацією ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_4 ), відчуження нежитлового приміщення по АДРЕСА_3 не здійснювалось.

24.12.2014 між ІНФОРМАЦІЯ_5 та Львівським міським комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » укладено договір оренди № Ф-9233-14 вищевказаного нежитлового приміщення з метою використання для службових потреб. Термін дії договору до 23.12.2017, розмір орендної плати 1 грн. в рік. Балансоутримувач вказаного об`єкту є ЛКП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », балансова вартість об`єкта оренди 143 163, 97 грн.

Водночас, 10.04.2015 на підставі договору-купівлі продажу № 449 від 10.04.2015, укладеного між ПП « ОСОБА_6 », як продацем, із ОСОБА_10 , як покупцем, приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 здійснено державну реєстрацію права власності на вказаний об`єкт.

Аналізом Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, встановлено, що 10.04.2015 приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 здійснено державну реєстрацію права власності на вказаний об`єкт за ОСОБА_10 на підставі договору-купівлі продажу № 449 від 10.04.2015, укладеного між ПП « ОСОБА_6 », як продавцем, та фізичною особою ОСОБА_11 , як покупцем.

Таким чином, із комунальної власності територіальної громади м. Львова, за відсутності згоди та рішення сесії ІНФОРМАЦІЯ_3 на відчуження, незаконно вибуло нежитлове приміщення розташоване за адресою: АДРЕСА_3 .

15.07.2019 на підставі ухвали слідчого судді Галицького районного суду м. Львова проведено тимчасовий доступ у приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , де вилучено копію рішення засновника ПП « ОСОБА_6 » ОСОБА_12 , від 09.04.2015 про те, що ним прийнято рішення продати ОСОБА_10 , нежитлове приміщення, загальною площею 76,0 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , а ОСОБА_8 , продати нежитлове приміщення, загальною площею 59,8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 .

Надалі, аналізом Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, встановлено, що 10.04.2015 приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_13 здійснено державну реєстрацію права власності на об`єкт за ОСОБА_14 на підставі договору-купівлі продажу № 448 від 10.04.2015, укладеного між ПП « ОСОБА_6 », як продавцем, та фізичною особою ОСОБА_8 , як покупцем.

Допитаний як свідок ОСОБА_15 повідомив, що він ніколи не був директором ПП « ОСОБА_6 » та про таке підприємство чує вперше.

Допитана як свідок ОСОБА_16 повідомила що з 1996 по 2014 рік, вона була засновником ПП " ОСОБА_6 ", за весь цей час ПП « ОСОБА_6 » не займалося жодною діяльністю та не набувало у власність будь-якого із об`єктів нерухомого майна.

Відтак, у ході досудового розслідування виникла необхідність в проведенні судових почеркознавчої експертизи згаданого вище договору купівлі-продажу приміщення та акту приймання-передачі до договору купівлі продажу приміщення від 10.03.2000, укладеного між ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " та ПП " ОСОБА_6 ", з метою підтвердження або спростування його підписання колишнім засновником ПП " ОСОБА_6 " ОСОБА_17 .

Сукупністю зібраних доказів у кримінальному провадженні встановлено, що приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 внесено запис до Реєстру щодо рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Відтак, з урахуванням вимог п. 10 Правил ведення нотаріального

діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 3253/5 від 22.12.2010, приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 за наслідками посвідчення вище зазначеного правочину сформовано справу (наряд) відповідно до номенклатури справ приватного нотаріуса.

Поряд з цим, відповідно до п. 7.1 Правил ведення нотаріального діловодства, передбачено, що про всі нотаріальні дії, вчинені нотаріусами робиться запис у реєстрах для реєстрації нотаріальних дій.

Згідно отриманої інформації, приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , номер свідоцтва 5838, здійснює свою нотаріальну діяльність за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий зазначає, що з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження, встановлення осіб, що можуть бути причетними до вчинення даного кримінального правопорушення, встановлення обставин відчуження нерухомого майна, проведення судових експертиз по вилученим документам, виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів усіх документів справи, сформованої приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 за наслідками посвідчення договору купівлі-продажу об`єкту нерухомого майна під реєстраційним номером 480557446101 - нежитлового приміщення, розташованого за адресою АДРЕСА_2 , укладеного 10.04.2015 за реєстровим номером 448, між ПП « ОСОБА_6 », в особі директора підприємства ОСОБА_7 , як продавця, із ОСОБА_8 , як покупцем.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слід зазначити, що відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

За змістом положень ч.1 ст.86, ч.2 та ч.3 ст.93 КПК України, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів (ч.7 ст.163 КПК) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи; а також, якщо речі та документи, згідно зі ст.162 КПК України, містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК України.

Клопотання слідчого ґрунтуються на необхідності доступу та вилучення документів, які можуть мати доказове значення у даному провадженні.

Проте, поза увагою слідчого, прокурора залишається та обставина, що збирання доказів, в тому числі і речових, відбувається через інститут слідчих дій, зокрема витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій.

Разом з цим, слідчий суддя окремо звертає увагу на неефективність досудового розслідування.

Як вбачається з матеріалів клопотання, а саме витягу із ЄРДР, датою реєстрації провадження є 25.01.2019 року.

Слідчий звернувся до суду з даним клопотанням 25.04.2023, тобто через більш ніж чотири роки після початку досудового розслідування.

При цьому, слідчим у клопотанні не зазначено обставини, що перешкоджали здійснити зазначені процесуальні дії раніше.

Зважаючи на вищенаведене та з урахуванням аналізу поданого слідчим клопотання про надання тимчасового доступу та доданих до нього письмових документів, слідчий суддя зазначає, що вказані у клопотанні обставини викладені у формі припущень та не підтвердженні жодним чином.

Клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів обґрунтовано формально, відтак, за наведених вище підстав, слідчий суддя вважає, що клопотання не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 162 - 166 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в :

у задоволенні клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення26.04.2023
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу110490200
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/1042/19

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 21.03.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 22.03.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 02.03.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 25.02.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 17.01.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні