Ухвала
від 01.05.2023 по справі 173/998/22
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №173/998/22

Провадження №2/173/120/2023

У Х В А Л А

іменем України

01 травня 2023 р. м. Верхньодніпровськ

Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши матеріали справи

за позовом ОСОБА_1

до Філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» Акціонерного

товариства «Українська залізниця»

про відшкодування моральної шкоди, завданої смертю на виробництві,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - Позивач) звернулася до Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області з позовом до Філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» Акціонерного товариства «Українська залізниця» (далі - Відповідач) в якому просить суд стягнути з Відповідача на її користь 400 000, 00 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок смерті її сина ОСОБА_2 на виробництві.

Ухвалою Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 08.08.2022 відкрито провадження у справі № 173/998/22, вирішено здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження з викликом сторін, судове засідання призначено на 26.09.2022 року.

26.09.2022 року підготовче засідання відкладено на 24.10.2022 року.

24.10.2022 року розгляд справи відкладено на 22.11.2022 року .

22.11.2022 року розгляд справи відкладено на 12.12.2022 року.

12.12.2022 року справа не розглядалась та була передана в провадження іншого судді.

Розгляд справи призначений на 27.02.2023 року.

27.02.2023 року розгляд справи відкладено на 31.03.2023 року.

31.03.2023 року розгляд справи відкладено на 08.05.2023 року.

27.04.2023 року на електронну пошту Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області надійшла заява представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції у приміщенні Ленінського районного суду м. Полтава.

Означена заява обґрунтована територіальною віддаленістю, а також відсутністю прямого залізничного сполучення між м. Полтава та м. Верхньодніпровськ, що ускладнює забезпечення особистої присутності представника відповідача у судовому засіданні. Також зазначив, що найближчий суд, до якого він може прибути для участі у судовому засіданні знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Анатолія Кукоби, 37.

Розглянувши вищевказане клопотання представника заінтересованої особи про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Частиною 1 статті 212 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Відповідно до частини 6 статті 212 Цивільного процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання (частина 8 статті 212 Цивільного процесуального кодексу України).

Пунктом 15.6. Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу;

З огляду на зазначені положення чинного законодавства України, постановлення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.

При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Згідно інформації у програмі «Бронювання системи відеоконференц зв`язку» судом встановлено, що в обладнаних технічними засобами для проведення судового засідання у режимі відеоконференції залах Ленінського районного суду м. Полтава вже призначено проведення відеоконференцій в інших судових справах з іншими судами або встановлена заборона на бронювання, відповідно, відсутня технічна можливість для проведення відеоконференції.

При цьому, суд зазначає, що вимогами чинного законодавства не передбачено можливості зміни дати та часу призначеного підготовчого засідання, у зв`язку з поданням стороною клопотання про її участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.

Враховуючи, що у Ленінському районному суді м. Полтава відсутня технічна можливість для забезпечення проведення судового засідання призначеного на 08.05.2023 року о 13:30 год. у режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні вказаного клопотання в цій частині. А питання щодо вирішення клопотання про проведення наступних судових засідань у режимі відео конференції буде вирішуватись безпосередньо у судовому засіданні, оскільки процесуальний закон не містить положень щодо обов`язку суду негайно після подання відповідного клопотання вирішити питання про його задоволення чи відхилення, а суд відповідно, якщо виходячи з суті клопотання та стадії розгляду справи, неможливо визначитись щодо його відповідності обставинам справи, - не позбавлений права відкласти його розгляд до встановлення фактичних обставин, достатніх для з`ясування обґрунтованості клопотання.

Згідно з частиною 2 статті 258 Цивільного процесуального кодексу України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 212, 258, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суд,

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_3 , представнику відповідача - юрисконсульту 2 категорії ВСП «ПЦМКР», про участь у засіданні 08.05.2023 року о 13:30 годині в режимі відеоконференції.

2. Відповідно до статті 261 Цивільного процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно після її підписання і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

3. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: https://vd.dp.court.gov.ua/sud0406///.

Суддя С.М.Бурхан

СудВерхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення01.05.2023
Оприлюднено02.05.2023
Номер документу110529445
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —173/998/22

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Петрюк Т. М.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Петрюк Т. М.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Петрюк Т. М.

Ухвала від 03.05.2023

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Бурхан С. М.

Ухвала від 01.05.2023

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Бурхан С. М.

Ухвала від 27.03.2023

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Бурхан С. М.

Ухвала від 24.02.2023

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Бурхан С. М.

Ухвала від 22.02.2023

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Бурхан С. М.

Ухвала від 26.09.2022

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Новіченко Н. В.

Ухвала від 26.09.2022

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Новіченко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні