ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 362/2690/21
Провадження № 2/362/278/23
У Х В А Л А
27.04.2023 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Лебідь-Гавенко Г.М.,
за участю секретаря Харченко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Василькові Київської області заяву представника ОСОБА_1 адвоката Конончук Зоряни Володимирівнипро збільшення позовних вимог у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа приватне підприємство «Хімтєкс», про стягнення компенсації статутного капіталу, майна та доходів,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду в порядку цивільного судочинства до ОСОБА_2 в якому просить стягнути з ОСОБА_2 на її користь компенсацію статутного капіталу приватного підприємства «Хімтєкс», що складає 151 500 грн.; стягнути з ОСОБА_2 на її користь вартості всього майна, належного приватному підприємству «Хімтєкс» станом на 2019 рік; стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 вартості чистого прибутку приватного підприємства «Хімтєкс» за результатами діяльності 2019 року та судові витрати по справі.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 27 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та призначено розгляд справи в порядку загального позовного провадження та розпочато підготовче судове засідання.
07.12.2021 року до суду надійшла заява представника ОСОБА_1 адвоката Конончук З.В., про збільшення позовних вимог в якій вона просить стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 компенсацію статутного капіталу Приватного Підприємства «Хімтєкс», що складає 151 500 грн. (сто п`ятдесят одна тисяча п`ятсот гривень); стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 суму у розмірі 3 854 200 грн. (три мільйони вісімсот п`ятдесят чотири тисячі двісті гривень) як компенсацію вартості всього майна, належного Приватному Підприємству «Хімтєкс» станом на 2019 рік; стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 суму у розмірі 84 400 грн. (вісімдесят чотири тисячі чотириста гривень) як компенсацію вартості чистого прибутку Приватного Підприємства «Хімтєкс» за результатами діяльності 2019 року; Стягнути з відповідача на її користь сплачений судовий збір та сплачену суму витрат на професійну правничу допомогу адвокатів у сумі 56 000 (п`ятдесят шість тисяч гривень) грн. (а.с.160-162).
Представник позивача просив прийняти заяву про збільшення позовних вимог та продовжити розгляд справи з врахуванням такої.
Представник відповідача в підготовче судове засідання не з`явився, направив клопотання про відкладення розгляду справи (а.с.217-218).
Суд, вивчивши заяву представника позивача про збільшення позовних вимог, дійшов висновку, що дану заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк дляусунення недоліків з наступних підстав.
Згідно п. 2 ч. 2ст. 49 ЦПК Українипозивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Порядок звернення до суду з позовною заявою урегульований Цивільним процесуальним кодексом (далі-ЦПК) України. Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, які передбачені, зокрема, в статтях175, 177 ЦПК України.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків.
Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право надоступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Відповідно до правил частини 3статті 182 ЦПК України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
До заяви про збільшення позовних вимог, у частині, що стосується її форми та змісту застосовуються правиластатті 175 ЦПКУкраїни, тобто усі вимоги, які ставляться до позовної заяви також поширюються і до заяви про збільшення позовних.
Поряд з цим представником позивача подаючи заяву про збільшення позовних вимог такі вимоги не були дотримані.
Згідно вимог п.4 ч.3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Відповідно до п.5 ч.3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують дані обставини.
Крім того в порушення вимог ч. 4ст. 177 ЦПК Українипредставником позивача не надано документів, що підтверджують повну оплату судового збору за подання позову у розмірах, визначених відповідно до ч.1ст.4Закону України«Про судовийзбір» таст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік".
Відповідно до ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 1 відсотку від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176ЦПК Україниціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Згідно до п.22 постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справи про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», вартість майна, що підлягає поділу, визначається за погодженням між подружжям, а при недосягненні згоди - виходячи з дійсної його вартості на час розгляду справи.
Відповідно дост.12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», - звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору.
З позовної заяви та додатків до неї вбачається, що актуальна ціна позову відповідно до Балансу, майно ПП «Хімтєкс», за результатами 2019 року дохід становить у сумі 7708400 грн. х 3854200 грн. та звіту про фінансові результати за 2019 рік чистий прибуток ПП «Хімтєкс» становить 168800 грн. х 84400 грн.
В поданій заяві про збільшення позовних вимог представником позивача зазначено, що загальна ціна позову 4090 100 грн.
З огляду на наведене, враховуючи, що представником позивача сплачено суму судового збору у розмірі 6810 грн., але ціна позову 4090100 грн. судовий збір повинен бути сплачений за майнові вимоги у розмірі 13420 грн. станом на 2021 рік.
Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір за майнові вимоги у розмірах, визначених відповідно до ч. 1ст. 4 Закону України "Про судовий збір"таст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2021 рік",а саме у розмірі 6610 грн. (13420 грн 6810 грн. = 6610 грн.) і надати до суду підтверджуючі документи.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Таким чином, дану заяву про збільшення позовних вимог слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, протягом якого останній необхідно такі недоліки усунути.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків у визначений судом термін, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Керуючись статтями 49, 175, 176, 177, 182, 187, 259, 268 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Заяву представника ОСОБА_1 адвоката Конончук Зоряни Володимирівнипро збільшення позовних вимог - залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, заява буде вважатись неподаною та повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.М.Лебідь-Гавенко
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2023 |
Оприлюднено | 05.05.2023 |
Номер документу | 110600359 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Лебідь-Гавенко Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні