ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 533/390/22 Номер провадження 22-ц/814/2860/23Головуючий у 1-й інстанції Козир В.П. Доповідач ап. інст. Чумак О. В.
У Х В А Л А
28 квітня 2023 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд у складі судді-доповідача Чумак О.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 ,яка представляєвідповідачку ОСОБА_2 ,на додатковерішення Козельщинського районного суду Полтавської області від 03 січня 2023, у складі судді Козир В.П., повний текст якого складено 04 січня 2023,
по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 проусунення перешкоду користуваннімайном тазаборону вчиненняпевних дій,
в с т а н о в и в:
Рішенням Козельщинського районного суду Полтавської області від 15 грудня 2022 року позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні майном та заборону вчинення певних дій, -задоволено частково.
Заборонено ОСОБА_2 вчиняти дії, які порушують право приватної власності ОСОБА_3 на земельну ділянку з кадастровим номером 5322055500:30:016:0024, площею 2,0000 га, що належить ОСОБА_3 та розташована на території Новогалещинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, а саме: заборонити здійснювати обробіток, посів будь-яких сільськогосподарських культур, проїзд, прохід, та створювати будь - які інші перешкоди ОСОБА_3 у користуванні належною йому земельною ділянкою.
У задоволенні вимоги про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 вартості знищеного посівного матеріалу (ячменю), внесених добрив у сумі 3915,00 грн , -відмовлено.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь позивача ОСОБА_3 судові витрати у виді судового збору у сумі 992 гривень 40 копійок.
Відповідно дост. 246 ЦПК Українипризначено судове засідання для вирішення питання про судові витрати, пов`язані з розглядом справи,на 03 січня 2023 року о 10 годині 30 хвилин.Встановлено строк 5 днів з дня оголошення рішення для подання сторонами доказів щодо розміру понесених судових витрат.
Додатковим рішенням Козельщинського районного суду Полтавської області від 03 січня 2023 року заяву представника позивача адвоката Марченка Віталія Володимировича про стягнення суми судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, понесених позивачем, - задоволено частково. Стягнуто з відповідачки ОСОБА_2 на користь позивача ОСОБА_3 понесені ним судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у розмірі 10297,50 гривень. У стягненні решти судових витрат у сумі 6702,50 гривень - відмовлено.
З вказаними рішеннями суду першої інстанції не погодилась відповідач ОСОБА_2 , та її представник адвокат Пінчук Ю.В. подала на них апеляційні скарги, які сформувала в системі «Електронний суд»:
01.02.2023 - на рішення суду від 15.12.2022, яка надійшла до апеляційного суду 02.02.2023, та 15.02.2023 на додаткове рішення суду від 03.01.2023, яка надійшла до апеляційного суду 16.02.2023.
Перевіривши матеріали цивільної справи, яка надійшла на запит апеляційного суду 09.02.2023, та апеляційних скарг, апеляційний суд приходить до висновку про неможливість відкрити апеляційне провадження, з огляду на таке.
Відповідно до ч. ч 1-3 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 122 ЦПК України, строки, встановлені законом або судом, обчислюються роками, місяцями і днями, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.
Згідно зі ст. 123 ЦПК України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
За змістом ст. 124 ЦПК України, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Перебіг строку, закінчення якого пов`язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події.
Останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу.
Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.
Відповідно до ст. 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Згідно ч.1-3 ст. 272 ЦПК України копії повного судового рішення вручаються учасникам справи, які були присутні у судовому засіданні, негайно після проголошення такого рішення.
У разі проголошення тільки скороченого (вступної та резолютивної частин) судового рішення, учасникам справи, які були присутні у судовому засіданні, за їхньою заявою негайно після його проголошення видаються копії скороченого судового рішення.
У разі проголошення в судовому засіданні скороченого рішення суд надсилає учасникам справи копію повного судового рішення протягом двох днів з дня його складання - в електронній формі у порядку, встановленому законом (у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси), або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса в особи відсутня.
Відповідно до ч. 5 ст. 272 ЦПК України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.
Відповідно до п. 2 ч.6 ст. 272 ЦПК України днем вручення судового рішення є: день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи.
Якщо судове рішення надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення (ч.6 ст. 272 ЦПК України).
Якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що її вручено й особі, яку він представляє (ч. 7 ст. 272 ЦПК України).
Обгрунтовуючи підстави поважності пропуску строку на апеляційне оскарження додаткового рішення від 03.01.2023, представник відповідачки ОСОБА_1 послалася на те, що відповідачка ОСОБА_2 отримала вказане рішення 16.01.2023, отже на її думку, апеляційна скарга подана 15.02.2023 в межах строку на подачу апеляційної скарги.
Матеріалами справи встановлено, що адвокат Пінчук Ю.В., яка представляє відповдачку ОСОБА_2 , є користувачем системи "Електронний суд", не була присутня в судовому засіданні 03.01.2023. Згідно довідки про доставку електронного листа (а.с. 178), додаткове рішення суду від 04.01.2023 надіслано до її електронного кабінету та доставлено до нього 04.01.2023 18:04:02, отже вважається таким, що вручено відповідачці 05.01.2023. Відповідно, строк на апеляційне оскарження додаткового рішення для відповідача розпочався з наступного дня - 06.01.2023 та останній день строку на апеляційне оскарження додаткового рішення припав на 04.02.2023.
Між тим апеляційна скарга сформована представником відповідачки в системі "Електронний суд" 15.02.2023 та надійшла до апеляційного суду 16.02.2023, з пропуском строку на апеляційне оскарження, встановленого ст. 354 ЦПК України, а наведені представником відповідачки підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження додаткового рішення є неповажними.
Як наведено у статті 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установленихстаттею 354цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
За такихобставин апеляційнаскарга ОСОБА_1 ,яка представляєвідповідачку ОСОБА_2 ,на додатковерішення Козельщинськогорайонного судуПолтавської областівід 03січня 2023підлягає залишенню без руху, з наданням строку протягом десяти днів з дня вручення ухвали для звернення до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження додаткового рішення суду, з наведенням інших підстав для поновлення строку.
У зв`язку із надмірним навантаженням, дане процесуальне питання вирішується поза межами строку, визначеного ч. 6 ст. 357 ЦПК України.
Керуючись ст. 357 ЦПК України, апеляційний суд
у х в а л и в :
Визнати неповажними наведені представником відповідачки ОСОБА_1 підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження додаткового рішення Козельщинського районного суду Полтавської області від 03.01.2023.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 ,яка представляєвідповідачку ОСОБА_2 ,на додатковерішення Козельщинського районногосуду Полтавськоїобласті від03січня 2023,залишити без руху, надавши скаржнику строк протягом десяти днів з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
У разі не усунення зазначених недоліків впродовж 10 днів з моменту отримання ухвали у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Полтавського
апеляційного суду О. В. Чумак
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2023 |
Оприлюднено | 05.05.2023 |
Номер документу | 110607604 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Чумак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні