Справа № 752/8220/23
Провадження № 2/752/4759/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04.05.2023 року м. Київ
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва Ольшевська І.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Голосіївського району в м. Києві про стягнення завданої здоров`ю шкоди, заподіяної безкарним свавіллям, байдужістю до чинного законодавства, повним ігноруванням судових рішень, приниженням честі, людської гідності і ділової репутації, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Голосіївського районного суду міста Києва з позовом до Комунального некомерційного підприємства центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Голосіївського району в м. Києві про стягнення завданої здоров`ю шкоди, заподіяної безкарним свавіллям, байдужістю до чинного законодавства, повним ігноруванням судових рішень, приниженням честі, людської гідності і ділової репутації та просить стягнути з відповідача на свою користь у відшкодування заподіяної його здоров`ю моральної шкоди 3 000,00 євро, які на дату набрання судового рішення законної сили мають бути конвертовані в національну валюту.
Дослідивши матеріали позову ОСОБА_1 , суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Статті 175, 177 ЦПК України визначають вимоги до позовної заяви.
У відповідності до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як на підставу для звільнення від сплати судового збору позивач посилається на ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
При цьому суд звертає увагу, що частина 1 статті 5 вказаного закону містить 23 пункти, які визначають осіб та вимоги, на які поширюються пільги.
При цьому заявлені вимоги позивача є вимогами про стягнення моральної шкоди в розмірі 3 000,00 євро, на які не поширюється пільги щодо звільнення від сплати судового збору.
Пунктом 2.2. Узагальненого науково-консультативного висновку стосовно визначення належності позовної вимоги про відшкодування моральної шкоди до вимог майнового чи немайнового характеру, викладеного в Листі ВАСУ від
01.01.2015, зазначено, що майновий чи немайновий характер позовної вимоги про відшкодування (компенсації) моральної шкоди залежить від такого.
Згідно з частиною третьою статті 23 Цивільного кодексу України моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.
Аналіз цієї норми дає підстави зробити висновок про те, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди може полягати у відшкодуванні грошима, майном або в інший спосіб.
Отже, характер такої вимоги (майновий чи немайновий) є похідним від обраного позивачем (потерпілою особою) способу відшкодування моральної шкоди. Якщо позивач просить відшкодувати моральну шкоду грошима або майном, то така позовна вимога набуває майнового характеру. Якщо ж позивач вибрав інший спосіб відшкодування моральної шкоди, який не має грошового вираження (спростування неправдивих відомостей, прилюдне вибачення тощо), то така вимога є немайновою. Таким чином, позовна вимога про відшкодування моральної шкоди грошима або майном є майновою, а вимога про відшкодування моральної шкоди в інший (немайновий) спосіб є немайновою вимогою.
Зазначений висновок узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 28 листопада 2018 року у справі №761/11472/15-ц.
Таким чином, за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди має справлятися судовий збір у розмірі, встановленому Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціну позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою судовий збір сплачується у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік»
прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2023 році з 1 січня становить 2 684,00 грн.
Позивачем заявлено вимогу про стягнення моральної шкоди в розмірі 3 000,00 євро, що на день винесення даної ухвали згідно курсу, встановленого НБУ (40,37 грн.), становить 121 110,00 грн.
Таким чином, виходячи з наведених норм закону, за поданий позов позивач має сплатити судовий збір у розмірі 1 211,10 грн., перерахувавши його за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Голосіївський район/22030101
Код отримувача: 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA488999980313131206000026002
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;
У відповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вище, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Голосіївського району в м. Києві про стягнення завданої здоров`ю шкоди, заподіяної безкарним свавіллям, байдужістю до чинного законодавства, повним ігноруванням судових рішень, приниженням честі, людської гідності і ділової репутації залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити позивачу, що якщо відповідно до ухвали суду він у встановлений строк усуне недоліки позовної заяви, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
5. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Ольшевська
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2023 |
Номер документу | 110647309 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Ольшевська І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні