Справа № 203/2094/22
Провадження № 1-кп/192/39/23
Ухвала
04 травня 2023 року Солонянський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Солоне, Солонянського району, Дніпропетровської області, кримінальне провадження №12021040000000424, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01 червня 2021 року, відносно ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , в м.Нікополь, Дніпропетровської області, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.1881 КК України,
за участю учасників судового провадження:
прокурора ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_5 ,
представника потерпілого ОСОБА_6 ,
представника цивільного позивача адвоката ОСОБА_7 ,
В С Т А Н О В И В:
Під час судового розгляду в порядку доповнення судового розгляду, захисник заявив клопотання, в порядку ст. 333 КПК України, про надання тимчасового доступу до документів, що перебувають у власності Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: документів, що містять інформацію про споживачів (кількість та перелік) по Лінії Л-18 п/с Василівка за період з листопада 2020 року по серпень 2021 року; документів, якими підтверджується кількість фактичних втрат електроенергії по лінії Л-18 п/с Василівка за період з листопада 2020 року по серпень 2021 року; документів, що містять інформацію про дату встановлення лічильника NIK 2303 ART.1200.VC.11 зав. №8984358 та інформацію про всі проведені щодо цього лічильника перевірки та інші дії, що вчинялись щодо цього лічильника з боку постачальника електричної енергії; документів, що містять інформацію щодо обсягу спожитої електроенергії та фактичної оплати за спожиту електроенергію за період з листопада 2020 року по серпень 2021 року споживачем за адресою: АДРЕСА_2 з можливістю вилучення їх копій.
На обґрунтування клопотання захисник зазначив, що під час судового розгляду було встановлено певні обставини, які підлягають перевірці, а також додатковому з`ясуванню. Зазначені в клопотанні документи містять інформацію, яка надасть можливість перевірити обставини встановлені в судовому засіданні або їх спростувати.
Обвинувачений підтримав клопотання захисника та просив його задовольнити.
Прокурор проти клопотання захисника заперечував частково, вважав за можливе задовольнити клопотання лише в частині надання доступу до документів, що містять інформацію про дату встановлення лічильника NIK 2303 ART.1200.VC.11 зав. №8984358 та інформацію про всі проведені щодо цього лічильника перевірки та інші дії, що вчинялись щодо цього лічильника з боку постачальника електричної енергії в іншій частині проти клопотання заперечував і просив в його задоволені відмовити.
Представник потерпілого підтримав думку прокурора.
Суд вислухавши думку учасників судового провадження, дослідивши матеріали кримінальної справи, приходить до таких висновків.
Згідно ст. 333 КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.
Під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами. Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.
Статтею 163 КПК України передбачено, що суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Як вбачається з поданого захисником клопотання будь-якого обґрунтування того до яких саме документів просить надати тимчасовий доступ захисник клопотання не містить. Посилання захисника на невизначений термін «які містять інформацію» не надають суду можливості визначитись, з питаннями викладеними в ст. 163 КПК України, а саме, що зазначені документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також що дані документи не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, суд вважає, що захисник не обґрунтував суду причини через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування, оскільки посилання на те, що з матеріалами кримінального провадження сторона захисту ознайомилась лише під час відкриття матеріалів кримінального провадження, не свідчить про неможливість здійснення такого доступу, в частині звернення до слідчого судді з клопотанням, до закінчення досудового розслідування. Крім того, захисник повідомив суду, що стороною захисту лише в усному порядку було заявлено слідчому клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, про здійснення будь-яких процесуальних дій в порядку ст. 221 КПК України стороною захисту на стадії досудового розслідування, захисник суду не повідомив.
Враховуючи зазначене, суд вважає, що клопотання захисника є не обґрунтованим і тому задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 163, 333 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
В задоволені клопотання захисника про тимчасовий доступ до документів відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: суддя ОСОБА_1
Суд | Солонянський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2023 |
Номер документу | 110650119 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання |
Кримінальне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Стрельников О. О.
Кримінальне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Стрельников О. О.
Кримінальне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Стрельников О. О.
Кримінальне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Стрельников О. О.
Кримінальне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Стрельников О. О.
Кримінальне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Стрельников О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні