Ухвала
від 05.05.2023 по справі 148/2029/22
ФРУНЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 148/2029/22

Провадження № 2/517/79/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2023 року смт. Захарівка

Суддя Фрунзівського районного суду Одеської області Тростенюк В.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог: Тульчинська міська рада в особі органу опіки та піклування про позбавлення батьківських прав, призначення опікуна над дітьми та стягнення аліментів,-

встановив:

03 травня 2023 року з Роздільнянського районного суду Одеської області на адресу Фрунзівського районного суду Одеської області за підсудністю надійшов вищевказаний позов.

Ухвалою Тульчинського районного суду Вінницької області від 13 березня 2023 року матеріали вищевказаної цивільної справи передано за підсудністю на розгляд до Роздільнянського районного суду Одеської області.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.05.2023 року, цивільну справу № 148/2029/22, передано судді Фрунзівського районного суду Одеської області Тростенюку В.А.

05.05.2023 року від позивача ОСОБА_1 на адресу суду надійшло клопотання про направлення справи за підсудністю до Тульчинського районного суду Вінницької області, оскільки позивач знаходиться в скрутному матеріальною становищі та на її утриманні знаходяться троє дітей. Дану обставину зазначала в позові при звернені до суду у відповідності до ст. 28 ЦПК України.

Враховуючи віддаленість суду від місця проживання позивача, категорію справи з позовною вимогою про стягнення аліментів, введення воєнного стану в Україні, та ту обставину, що для подальшого розгляду даної категорії справи у суду виникне необхідність щодо обов`язкової явки малолітніх дітей та сторін по справі, позовна заява не може бути прийнята до розгляду Фрунзівським районним судом Одеської області та підлягає направленню за підсудністю.

Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Цивільна юрисдикція - це визначена законом сукупність повноважень судів щодо розгляду цивільних справ, віднесених до їх компетенції (стаття 19 ЦПК). Підсудність визначає коло цивільних справ у спорах, вирішення яких належить до повноважень конкретного суду першої інстанції (статті 26 - 30 ЦПК).

Виходячи з поняття підсудність у цивільному судочинстві як розмежування компетенції між окремими ланками судової системи та між судами однієї ланки щодо розгляду цивільних справ, підсудністю фактично є визначення в системі судів компетентного суду стосовно вирішення певної цивільної справи.

Так, ч. 1 ст. 27 ЦПК України встановлено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Частинною 1 ст. 28 ЦПК України встановлено, що позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Підсудність за вибором позивача (альтернативна підсудність) - це така підсудність, при якій позивачеві надається право за своїм вибором пред`явити позов в один з декількох вказаних у законі судів. Разом з тим, правила альтернативної підсудності не позбавляють позивача права звернутися з позовом за правилами загальної підсудності, оскільки позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленої ст. 30 ЦПК України.

У позовній заяві позивач зазначає, що при звернені з позовом до суду з позовною вимогою про стягнення аліментів, даний позов можливо розглядати за місцем проживання чи перебування позивача. Також просить суд врахувати те, що відповідач відмовляється від утримання та виховання своїх малолітніх дітей, що підтверджується відповідною заявою доданою до матеріалів справи та врахувати матеріальний стан сім`ї позивача на утриманні якої знаходяться четверо дітей, що підтверджується доказами доданими до позовної заяви.

Згідно п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цьогоКодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ч.ч.1, 2ст.32 ЦПК України).

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 378 ЦПК України судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням нормКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно достатті 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції 1950 року, кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

За таких обставин вважаю, що дана справа не підсудна Фрунзівському районному суду Одеської області її необхідно надіслати за підсудністю до Тульчинського районного суду Вінницької області.

Дана ухвала суду не може розцінюватися як ознака спору щодо підсудності чи порушення заборони про передавання справ, встановленої ст.ст. 31, 32 ЦПК України. Таке рішення суду свідчить про виконання вимог процесуального закону щодо забезпечення дієвості і обов`язковості положень інституту підсудності цивільних справ і є реалізацією гарантії сторони по справі на розгляд справи судом, встановленим законом.

Керуючись ст.ст. 28, 31, 32, 378, 258, 260, 353, 354 ЦПК України,

постановив:

Клопотання позивача задовольнити.

Цивільну справу № 148/2029/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог: Тульчинська міська рада в особі органу опіки та піклування про позбавлення батьківських прав, призначення опікуна над дітьми та стягнення аліментів передати за підсудністю до Тульчинського районного суду Вінницької області (вул. Перемоги, 16, м. Тульчин, Вінницька область, 23600).

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленоюЦПК Українипідсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першоїстатті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скаргине пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Копію ухвали направити сторонам.

Апеляційна скаргана ухвалуможе бутиподана доОдеського апеляційногосуду черезФрунзівський районнийсуд Одеськоїобласті протягомп`ятнадцяти днівз дняїї проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:

СудФрунзівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення05.05.2023
Оприлюднено08.05.2023
Номер документу110654443
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —148/2029/22

Постанова від 10.10.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Постанова від 10.10.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 22.08.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 10.11.2023

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

Рішення від 06.11.2023

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

Рішення від 06.11.2023

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

Ухвала від 06.07.2023

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

Ухвала від 05.05.2023

Цивільне

Фрунзівський районний суд Одеської області

Тростенюк В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні