УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 621/1361/23
Провадження 2/621/493/23
09 травня 2023 року м. Зміїв Харківська область
Суддя Зміївського районногосуду Харківськоїобласті В.Філіп`єва, розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , подану представником ОСОБА_2 , до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод «Енергостіл»
про стягнення компенсації в зв`язку з порушенням строків виплати частини доходів,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача за довіреністю Вовк С.А. звернувся до Зміївського районного суду Харківської області в інтересах ОСОБА_1 з позовною заявою до ТОВ «Завод «Енергостіл», в якій просив стягнути з відповідача на користь позивача «компенсацію втрати частини доходів відповідно до Закону № 2050-ІІІ та постанови КМУ № 159».
Дослідивши зміст заяви та доданих до неї документів, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.3, ч.4 статті 175 ЦПК України , позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ч.1, ч.5 статті 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Позивач зобов`язанийдодати допозовної заявивсі наявнів ньогодокази,що підтверджуютьобставини,на якихґрунтуються позовнівимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За змістом частини 1 статті 176 ЦПК України,ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; у позовах про безстрокові або довічні платежі і видачі - сукупністю платежів або видач за три роки; у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Подана позовна заява не відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України з огляду на наступне:
1)Всупереч вище вказаним вимогам цивільного процесуального законодавства, в позовній заяві не зазначена ціна позову, а резолютивначастина позовноїзаяви немістить визначеннярозміру грошовоїкомпенсації, яка,на думкупредставника позивача,підлягає стягненнюз відповідача.
При цьому, згідно положень ст.ст.12,13 ЦПК України щодо змагальності й диспозитивності цивільного судочинства, суд не наділений повноваженнями самостійно визначати вказані суми, а тільки перевіряє обґрунтованість розрахунків, наведених сторонами, відповідно до діючого законодавства.
Так, згідно ч.1, ч.2 статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межахзаявлених неювимог іна підставідоказів, поданихучасниками справиабо витребуванихсудом упередбачених цимКодексом випадках. Збирання доказіву цивільнихсправах неє обов`язкомсуду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
2)Згідно п.2 частини 4 статті 19, ч.1 ст.274 ЦПК України, справи, що виникають з трудових відносин, мають розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження, а згідно ч.5 статті 274 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
При цьому, згідно ч.2 статті 83 ЦПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Представником позивачав якостідоказів допозовної заявинадано копіюпаспорта такартки РНОКПП позивача, довідки військової частини про проходження позивачем військової служби станомна 2022рік, довіреності представника.
Одночасно, як на підставу обґрунтованості позовних вимог та суми, що підлягає стягненню, представник ОСОБА_2 посилається на обставини, встановлені судовими рішеннями І та ІІ інстанцій.
Копії цих рішень до матеріалів позовної заяви не надані.
До матеріалів позовної заяви не надано також доказів:
-Підтвердження перебування позивача у трудових відносинах з відповідачем ТОВ «Завод Енергостіл»;
-Підтвердження перебування позивача на військовій службі (звільнення зі служби, перебування в інших трудових відносинах, тощо) станом на день подання позову
-Доказів (довідки, банківського переказу, тощо) про розмір та дату (час) виплаченої грошової суми відповідачем
-Розмір середньогозаробітку позивачаза останнідва місяці відповіднодо п.32постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №9від 06.11.1992року «Пропрактику розглядусудами трудовихспорів»
В зв`язку з вищевикладеним позивачу необхідно додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги
Відповідно до частини 1 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачеві строку 5 (п`ять) днів з дня вручення копії ухвали для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.
Відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись статтями 175, 177, 185, 258, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , подану представником ОСОБА_2 , до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод «Енергостіл» про стягнення компенсації в зв`язку з порушенням строків виплати частини доходів, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк п`ять днів із дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви та приведення її у відповідність до вимог Закону.
Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, вона буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та апеляційному оскарженню не підлягає.
Текст ухвали складено 09.05.2023
Суддя В. Філіп`єва
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.05.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2023 |
Номер документу | 110717558 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Філіп'єва В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні