Ухвала
від 10.05.2023 по справі 638/6067/22
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2023 року

м. Харків

справа № 638/6067/22

провадження № 1-кс/638/706/23

Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали судових засідань Дзержинського районного суду м. Харкова клопотання старшого слідчого СВ Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120222212000001349 від 01 вересня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого частиною третьою статті 190 КК України,

встановив:

24 квітня 2023 року до слідчого судді надійшло клопотання, в якому слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з можливістю вилучення належним чином завірених копій на паперовому та електронному носії та провести вилучення (виїмку) документів, які містять охоронювану законом таємницю - відомостей, що становлять банківську таємницю, а саме:

- роздруківки виписки особових рахунків про рух грошових коштів по банківській картці «Спортбенк» № НОМЕР_1 , за період часу з 00 год. 00 хв. 01 січня 2022 року по час отримання інформації від банку, з метою отримання інформації про рух грошових коштів;

- рахунків «Спортбенк» (рахунків інших банків, мобільних рахунків, Інтернет-рахунків, тощо) з яких були перераховані грошові кошти за вказаний період часу на вказані банківські картки;

- власника рахунка № НОМЕР_1 , ( з зазначенням дати народження, місця проживання, коли і де була картка оформлена, номер мобільного телефону, та номер паспорта, закріпленого фінансового номеру);

- фотозображення з камер відео спостереження банкоматів в момент, використання вищевказаних банківських рахунків;

- інформації щодо доступу з 00 год. 00 хв. 01 січня 2022 року до часу дії ухвали до аккаунту системи «Спортбенк» рахунків № НОМЕР_1 з використанням закріпленого фінансового телефону (можливо іншого), якщо так то надати ІР-адреси, які фіксувалися при вході, та зобов`язати уповноважених осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), місцезнаходження: АДРЕСА_1 .

Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні слідчого відділу Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022221200001349 від 01 вересня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення злочину, передбаченого частиною третьою статті 190 КК України.

Так, до ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області надійшла заява від ОСОБА_5 про те, що 19 червня 2022 року невстановлена особа шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами ОСОБА_5 у розмірі 2200 гривень, чим своїми діями завдала матеріальну шкоду останній.

Слідчий d клопотанні зазначає, що в ході проведення досудового розслідування було допитано в якості потерпілого ОСОБА_5 , яка повідомила, що 19 червня 2022 року вона, в соціальній мережі Instagram, на сторінці «Techno__trade» знайшла оголошення про продаж мобільного телефону Самсунг А - 73 за 2200 гривень.

В ході переписки з продавцем в месcенджері Telegram, останній повідомив, що необхідно внести повністю оплату за телефон 100% оплату товару на банківську картку № НОМЕР_3 , оформлену на ім`я ОСОБА_6 , ОСОБА_5 перерахувала гроші зі своєї картки ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зазначену суму, після чого продавець зобов`язався відправити товар протягом декількох днів. Через деякий час вона написала продавцю, який повідомив, що телефон вже прийшов, але необхідно доплатити ще 1300 гривень, на ту ж саму картку № НОМЕР_3 , та 04 липня 2022 року вона перерахувала вказану суму на зазначену раніше банківську картку. Після цього переписка в телеграмі була видалена та менеджери перестали виходити на зв`язок. Враховуючи викладене, ОСОБА_5 звернулась до поліції.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_7 , пояснив, що в нього є знайомий ОСОБА_8 , адреса мешкання якого є : АДРЕСА_2 , з яким він товаришує та дуже тісно спілкується, оскільки вони є уродженцями с. Китайгородка, Дніпропетровської області. Так в ході спілкування з яким, влітку 2022 року, останній повідомив, що йому необхідно виводити грошові кошти з «кріптобіржи». Для цього він надав ОСОБА_7 , сім-картки мобільного оператору « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та пояснив що на ці картки будуть надходити грошові кошти, які в подальшому свідок ОСОБА_7 повинен буде через систему « ІНФОРМАЦІЯ_4 » виводити на свою банківську картку, знімати готівку та передавати її ОСОБА_8 , на що свідок погодився. Так за результатом вказаних дій загальна сума зняття грошових коштів та передача її ОСОБА_8 склала близько 500 000 гривень. Також, в підтвердження «законності» вказаних грошових ОСОБА_8 , пояснив що дані гроші він отримує у зв`язку із тим шо він є куратором «Інтернет-проекту».

У зв`язку із чим на виконання ухвали Дзержинського районного суду міста Харкова, 15 лютого 2023 року в період часу з 09 год. 42 хв. до 14 год. 40 хв. було проведено обшук в приміщенні кв. АДРЕСА_3 , на підставі ухвали слідчого судді Дзержинського районного суду м. Харків було виявлено та вилучено наступні предмети: банківські картки: 1) « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_4 , 2) «Спортбенк» № НОМЕР_1 , які належать ОСОБА_8 , що проживає за вказаною адресою. Відповідне майно постановою слідчого визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_8 відмовився від надання показань, посилаючись на статтю 63 Конституції України.

Так, слідчим було звернуто до суду клопотання про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю володільцем яких є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , яке в подальшому було задоволено та винесено ухвалу від 01 березня 2023 року. На виконання вказаної ухвали, отримано відповідь від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », в якій зазначалось, що вказане товариство не є банківською установою, не має банківської ліцензії, не відкриває та не обслуговує банківській рахунки. Із використанням програмного забезпечення та торгової марки sportbank відкриття та обслуговування банківських рахунків в межах проекту sportbank здійснюють АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), місцезнаходження: АДРЕСА_1 .

Для підтвердження факту отримання грошових коштів, які шахрайським шляхом отримав ОСОБА_8 , виникла необхідність отримання тимчасового доступу до інформації по руху коштів банківської картки «Спортбенк» № НОМЕР_1 банківської картки та рахунку, яка знаходиться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), місцезнаходження: АДРЕСА_1 .

Орган досудового розслідування вважає, що вказана інформація, що містить охоронювану законом таємницю, має суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та в разі вилучення зазначеної інформації, відомості, що містять в ній можуть бути використані, як доказ вчинення кримінального правопорушення.

Представник особи, у володінні якої знаходяться документи, доступ до яких просить надати слідчий не з`явився, про дату та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.

Слідчий у судове засідання не з`явився, подав через канцелярію суду заяву, в якій просив розглянути клопотання без його участі, клопотання задовольнити.

Відповідно до частини четвертої статті 163 КПК України неприбуття за судовим викликом вказаних осіб без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

На підставі частини четвертої статті 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до частини першої статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до частини першої статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини другої статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно зі статтею 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Як зазначено у частині першій статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з частинами п`ятою - шостою статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до частини сьомої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого прокурор звертається із клопотанням, може бути виконане.

Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що документи, про тимчасовий доступ до яких заявлено клопотання, перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), місцезнаходження: АДРЕСА_1 .

Вищезазначена інформація, до якої слідчий просить надати доступ, у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити відомості, які підлягають доказуванню, неможливо.

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до вищезазначених документів, які знаходяться у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », слідчий суддя доходить висновку, що клопотання слідчого є обгрунтованим, оскільки іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

На підставівищевикладеного слідчийсуддя доходитьвисновку пронаявність правовихпідстав длязадоволення клопотаннячастково,надати слідчомуправо тимчасовогодоступу доінформації змоменту виявленняфакту ознакв діяхневстановлених осібпротиправних дійдо закінченнястроку діїцієї ухвали,тобто з31 серпня 2022 року до 10 червня 2023 року включно.

На підставі викладеного та керуючись статтями 132, 160, 162, 163 КПК України, суд -

ухвалив:

Клопотання старшого слідчого СВ Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120222212000001349 від 01 вересня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого частиною третьою статті 190 КК України - задовольнити частково.

Надати старшомуслідчому СВХарківського районногоуправління поліції№3ГУНП вХарківській областістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_3 ,старшому слідчомуСВ Харківськогорайонного управлінняполіції №3ГУНП вХарківській областістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_9 ,слідчому СВХарківського районногоуправління поліції№ 3ГУНП вХарківській областістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_10 ,слідчому СВХарківського районногоуправління поліції№ 3ГУНП вХарківській областілейтенанту поліції ОСОБА_11 ,слідчому СВХарківського районногоуправління поліції№ 3ГУНП вХарківській областістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_12 ,слідчому СВХарківського районногоуправління поліції№ 3ГУНП вХарківській областілейтенанту поліції ОСОБА_13 ,слідчому СВХарківського районногоуправління поліції№ 3ГУНП вХарківській областістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_14 ,слідчому СВХарківського районногоуправління поліції№ 3ГУНП вХарківській областілейтенанту поліції ОСОБА_15 тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які перебуваютьу володінніАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »(ЄДРПОУ НОМЕР_2 ,місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) з можливістю вилучення належним чином завірених копій на паперовому та електронному носії документів, які містять охоронювану законом таємницю-відомостей, що становлять банківську таємницю, а саме:

- роздруківки виписки особових рахунків про рух грошових коштів по банківській картці «Спортбенк» № НОМЕР_1 , з метою отримання інформації про рух грошових коштів, за період з 31 серпня 2022 року до 10 червня 2023 року включно;

- рахунків «Спортбенк» (рахунків інших банків, мобільних рахунків, Інтернет-рахунків, тощо) з яких були перераховані грошові кошти за вказаний період часу на вказані банківські картки;

-власника рахунка№ НОМЕР_1 ,(з зазначеннямдати народження,місця проживання,коли іде булакартка оформлена,номер мобільноготелефону,та номерпаспорта,закріпленого фінансовогономеру);

- фотозображення з камер відео спостереження банкоматів в момент, використання вищевказаних банківських рахунків;

- інформації щодо доступу з 00 год. 00 хв. 31 серпня 2022 року до 10 червня 2023 рку до аккаунту системи «Спортбенк» рахунків № НОМЕР_1 з використанням закріпленого фінансового телефону (можливо іншого), якщо так то надати ІР-адреси, які фіксувалися при вході, та зобов`язати уповноважених осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), місцезнаходження: АДРЕСА_1 .

В задоволеннііншої частинивимог клопотання- відмовити.

Строк дії ухвали - 1 (один) місяць з дня її постановлення (10 червня 2023 року включно).

Відповідно до частини першої статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення10.05.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу110764368
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —638/6067/22

Ухвала від 10.05.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 09.05.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 01.03.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 01.03.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 16.02.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 09.02.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 09.02.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 07.02.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 23.01.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 23.01.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні