СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/2106/23
ун. № 759/3259/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2023 року м.Київ
Святошинський районнимй суд м.Києва в складі:
головуючого судді Єросової І.Ю.,
при секретарі Овдій В.В.,
за участі представника позивача ОСОБА_5, Шипова К.Ю. ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ) про поділ майна подружжя,
ВСТАНОВИВ:
21.02.2023 р. адвокат Шипов К.Ю., який представляє інтереси позивача звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з вищезазначеним позовом, який обґрунтовано розірванням шлюбу між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та не припиненням режиму спільної власності набутого ними у період шлюбу майна, що суперечить інтересам позивача та зумовлює звернення до суду.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 24.02.2023 р. відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.
25.04.2023 р. представником відповідача подано до суду зустрічну позовну заяву до ОСОБА_3 про визнання майна об`єктом спільної сумісної власності та поділ майна, яку у підготовчому засіданні представник відповідача просить задовольнити.
У підготовчому засіданні представники позивача заперечують проти прийняття зустрічного позову, обґрунтовуючи пропущенням строків ОСОБА_4 для його подання.
Вивчивши матеріали цивільної справи та матеріали зустрічної позовної заяви, оцінивши наведені представником відповідача підстави для прийняття зустрічного позову, заслухавши думку учасників, суддя доходить наступного.
За приписами ч. 1, ч. 2 ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Отже, умовами пред`явлення зустрічного позову є: взаємопов`язаність зустрічного позову з первісним. Тобто такими, що виникають з одних правовідносин; доцільність сумісного розгляду основного й зустрічного позовів. Доцільним є сумісний розгляд, коли це дозволяє більш повно, і об`єктивно дослідити обставини справи, встановити справжні взаємовідносини сторін, виключити винесення взаємно суперечливих чи взаємовиключних судових рішень.
Доцільним є сумісний розгляд первісного і зустрічного позову, якщо задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Недоцільно розглядати первісний і зустрічний позови, якщо це затягне розгляд справи, істотно розширить предмет доказування, призведе до необхідності залучення нових учасників процесу.
Кожна із зазначених вище умов для прийняття зустрічного позову носить самостійний характер, і при наявності будь-якої з них зустрічний позов приймається судом для спільного розгляду з первісним позовом.
Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом. При винесенні ухвали про об`єднання позовів в одне провадження, суд повинен вирішити питання про відповідність зустрічної позовної заяви вимогам про взаємопов`язаність і доцільність спільного розгляду зустрічного та первісного позовів.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Виходячи з викладеного вище та враховуючи, що вимоги перинного та зустрічного позовів взаємопов`язані між собою, спільний їх розгляд є доцільним та відповідно задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову, а тому мають бути об`єднані в одне провадження.
Керуючись ст. 193 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду зустрічний позов ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про визнання майна об`єктом спільної сумісної власності та поділу майна.
Зустрічний позов ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про визнання майна об`єктом спільної сумісної власності та поділ майна об`єднати в одне провадження з первісним позовом ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ) про поділ майна подружжя.
Відповідачу за зустрічним позовом надати строк п`ятнадцять днів з дня отримання даної ухвали для подання до суду відзиву на позов який має відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. У випадку подання відзиву на позов відповідачці за зустрічним позовом необхідно надіслати копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду.
Роз`яснити відповідачу за зустрічним позовом, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами справи.
Позивачу за зустрічним позовом надати строк п`ять днів з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Відповідачу за зустрічним позовом надати строк п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Копію ухвали направити всім учасникам справи, а копію зустрічної позовної заяви та доданих до неї документів, надіслати відповідачу за зустрічним позовом.
Ухвала оскарженню не підлягає
Суддя І.Ю. Єросова
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2023 |
Оприлюднено | 15.05.2023 |
Номер документу | 110792868 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Єросова І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні