Ухвала
від 08.05.2023 по справі 686/16006/22
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/16006/22

Провадження № 1-кс/686/3777/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 травня 2023 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду у м. Хмельницькому клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку в кримінальному провадженні № 12022240000000310 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.07.2022,

ВСТАНОВИЛА:

08.05.2022 року слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме квартири АДРЕСА_1 , яка на праві власності належить ОСОБА_6 , з метою відшукання декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою на транспортні засоби, актів приймання-передачі транспортних засобів, листів-звернень від військових частин, добровольчих військових формувань та інших організацій на підставі яких укладались акти приймання-передачі транспортних засобів, статуту та установчих документів БО «Благодійний фонд «Що ти зробив для перемоги», платіжних доручень, виписок з рахунків, розписок про передачу грошових коштів, які підтверджують придбання та продаж транспортних засобів та інших речей та предметів, які визнані гуманітарною допомогою, інших документи, що стали підставою ввезення на митну територію України гуманітарної допомоги, чорнових записів з інформацією про отримання товарів гуманітарної допомоги, мобільних терміналів та інших засобів зв`язку, сім-карток операторів мобільного зв`язку, за допомогою яких спілкувались з приводу продажу товарів гуманітарної допомоги, в тому числі ноутбуків, планшетів, в яких можуть зберігатися переписки з особами причетними до вчинення кримінального правопорушення.

В обґрунтування клопотання вказує, що «20.07.2022 до СУ ГУНП в Хмельницькій області, надійшли матеріали УСР в Хмельницькій області ДСР НП України про те, що засновник та керівник благодійної організації «Благодійний фонд «Що ти зробив для перемоги» (код ЄДРПОУ 39569851, адреса юридичної особи: м.Хмельницький, проїзд Фельштинський, будинок, 8) ОСОБА_7 , вступивши у злочинну змову із ОСОБА_5 , під час дії воєнного стану в державі організували схему особистого незаконного збагачення шляхом ввезення на митну територію України транспортних засобів та інших вантажів (бронежилети, шоломи, військова амуніція, продукти харчування, засоби особистої гігієни тощо) під виглядом гуманітарної допомоги для потреб ЗСУ, які в подальшому реалізовують військовослужбовцям, членам територіальної оборони та працівникам інших силових структур за грошові кошти.

В ході перевірки вказаної інформації встановлено, що 24.05.2022 автовозами Scania/Rolfo, д.н.з. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 (водій ОСОБА_8 ) та Scania/Rimo, д.н.з. НОМЕР_3 / НОМЕР_4 (водій ОСОБА_9 ) ввезено на митну територію України через пункт пропуску «Порубне» під виглядом гуманітарної допомоги: 7 автомобілів марки «Isuzu» (VIN-коди: НОМЕР_5 , НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_13, НОМЕР_14, НОМЕР_10, НОМЕР_15), 2 автомобілі марки «Ford» (VIN-коди: НОМЕР_6 , НОМЕР_7 ) та 1 автомобіль марки «Nissan» (VIN-код: НОМЕР_8 ).

Відповідно до «Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарної допомогою» отримувачем вищевказаних автомобілів зазначено благодійну організацію «Благодійний фонд «Що ти зробив для перемоги» в особі ОСОБА_7

24.06.2022 на підставі листа-звернення військової частини НОМЕР_9 та акту приймання-передачі гуманітарної допомоги (транспортного засобу), укладеного між благодійною організацією в особі ОСОБА_7 та військовою частиною в особі начальника штабу - заступника начальника ВЧ НОМЕР_9 полковника Міністерства оборони України ОСОБА_10 , військовій частині передано автомобіль марки «Isuzu» (VIN-код: НОМЕР_10 ), в якості благодійної допомоги на безповоротній та безоплатній основі. Однак, за вказаний автомобіль фізичною особою ОСОБА_7 передано грошові кошти у розмірі 5000 доларів США.

Встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до Інформації з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно №330232976 від 25.04.2023, квартира АДРЕСА_1 на праві власності належить ОСОБА_6 .

У слідства є достатні підстави вважати, що за місцем проживання ОСОБА_5 можуть зберігатися декларації про перелік товарів , що визнаються гуманітарною допомогою на транспортні засоби, акти приймання-передачі транспортних засобів, листи-звернення від військових частин, добровольчих військових формувань та інших організацій на підставі яких укладались акти приймання-передачі транспортних засобів, статут та установчі документи БО «Благодійний фонд «Що ти зробив для перемоги», платіжні доручення, виписки з рахунків, розписки про передачу грошових коштів, які підтверджують придбання та продаж транспортних засобів та інших речей та предметів, які визнані гуманітарною допомогою, інші документи, що стали підставою ввезення на митну територію України гуманітарної допомоги, чорнові записи з інформацією про отримання товарів гуманітарної допомоги, мобільні термінали та інші засоби зв`язку, сім-картки операторів мобільного зв`язку, за допомогою яких спілкувались з приводу продажу товарів гуманітарної допомоги, в тому числі ноутбуків, планшетів, в яких можуть зберігатися переписки з особами причетними до вчинення кримінального правопорушення».

Заслухавши слідчого, який наполягає на задоволенні клопотання, дослідивши додані до клопотання матеріали, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до пунктів 1, 2, 6, 8 частини першої статті 7 КПК України зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, належать: верховенство права; законність; недоторканність житла чи іншого володіння особи; невтручання у приватне життя.

Частинами першою, другою статті 234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

За змістом наведеної норми закону слідча дія може бути санкціонована слідчим суддею виключно у разі наявності достатніх відомостей про те, що шляхом її реалізації буде досягнуто мети слідчої дії.

Згідно зі статтею 8 Конвенції кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється відповідно до закону і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Право на недоторканність житла є просторовим аспектом права на приватне життя, передбаченого статтею 8 Конвенції. Практика Європейського суду з прав людини свідчить, що винесення постанови про дозвіл на обшук житла особи повинно супроводжуватись врахуванням принципу пропорційності між достатніми та обґрунтованими підставами для проведення такого обшуку і наслідками, до яких він призведе, а також наявності гарантій від порушень прав та основоположних свобод особи при проведенні такої процедури.

Відповідно до частини п`ятої статті 234 КПК України на слідчого суддю покладено обов`язок перевірити наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Із доданих до матеріалів клопотання документів убачається, що СУ Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022240000000310 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.07.2022.

Дослідивши додані до клопотання матеріали, слідча суддя доходить до висновку, що із долучених до нього матеріалів неможливо дійти висновку про те, що за місцем фактичного проживання ОСОБА_5 можуть зберігатися речі, які слідство має намір відшукати.

Так, мотивуючи клопотання слідчий указує, що 24.06.2022 на підставі листа-звернення військової частини НОМЕР_9 та акту приймання-передачі гуманітарної допомоги (транспортного засобу) укладеного між благодійною організацією та військовою частиною ВЧ НОМЕР_9 , військовій частині передано автомобіль марки «Isuzu» (VIN-код: НОМЕР_10 ) в якості благодійної допомоги на безповоротній та безоплатній основі. Однак, за вказаний автомобіль фізичною особою ОСОБА_7 передано грошові кошти у розмірі 5000 доларів США.

Разом з тим, долученими до клопотання доказами вказані обставини не підтверджується. Зокрема, акт приймання-передачі гуманітарної допомоги (транспортного засобу), який мав би підтвердити фактичне отримання військовою частиною НОМЕР_9 автомобіля марки «Isuzu» як благодійної допомоги, представником військової частини не підписаний та не посвідчений відповідною печаткою, а тому відсутні підстави вважати, що дійсно зазначений автомобіль фактично надійшов до військової частини, про що стверджується у клопотанні як доконаний та встановлений слідством факт.

Допитаний 03.05.2023 як свідок ОСОБА_11 надав свідчення про те, що при зустрічі із ОСОБА_12 він передав йому 5000 дол. США, лист від командира військової частини НОМЕР_9 , а ОСОБА_13 в свою чергу передав свідку акт приймання-передачі гуманітарної допомоги, який ОСОБА_11 повинен був підписати у командира військової частини та за яким безоплатно мав бути переданий автомобіль марки «Isuzu» на потреби військової частини НОМЕР_9 . Указує, що авто у подальшому було передано на потреби ЗСУ.

Таким чином, слідчим не доведено факт передачі військовій частині НОМЕР_9 автомобіля марки «Isuzu» (VIN-код: НОМЕР_10 ) в якості благодійної допомоги на безповоротній та безоплатній основі та у свідка не з`ясовано, чим саме він підтверджує обставини, на які посилається та у зв`язку із чим відсутні підпис отримувача (представника військової частини) на акті приймання-передачі гуманітарної допомоги.

Також не допитані представники військової частини НОМЕР_9 з приводу отримання ними та поставки на облік автомобіля марки «Isuzu» VIN-код: НОМЕР_10 .

Враховуючи викладене, слідча суддя вважає, що долучені до матеріалів клопотання докази не є достатніми для доведення виправданості такого ступеня втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та не є співмірним процесуальним заходом у цьому кримінальному провадженні.

За таких обставин, враховуючи надані матеріали, слідча суддя вважає, що у задоволенні клопотання слід відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 233-235 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

У задоволенні клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_4 відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідча суддя

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення08.05.2023
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу110836209
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —686/16006/22

Ухвала від 20.10.2023

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Приступа Д. І.

Ухвала від 25.08.2023

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Бурка С. В.

Ухвала від 25.08.2023

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Бурка С. В.

Ухвала від 16.08.2023

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Сарбей О. Ф.

Ухвала від 02.08.2023

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Бурка С. В.

Ухвала від 02.08.2023

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Бурка С. В.

Ухвала від 10.07.2023

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Приступа Д. І.

Ухвала від 19.05.2023

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дзюбак О. В.

Ухвала від 19.05.2023

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Приступа Д. І.

Ухвала від 19.05.2023

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Приступа Д. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні