Справа № 686/23516/20
Провадження № 1-кс/686/3853/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2023 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров`я особи СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12020240010002977,
встановив:
09.05.2023 року старший слідчийвідділення розслідуваннязлочинів скоєнихпроти життята здоров`яособи СВХмельницького РУПГУНП вХмельницькій області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із прокурором Окружної прокуратури міста Хмельницького ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 з можливістю їх вилучення у оригіналах.
Слідчим відділом Хмельницького РУП Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.09.2020 року за №12020240010002977 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 137 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що «16.09.2020 близько 15:00 години під час виховного процесу в ІНФОРМАЦІЯ_2 ", АДРЕСА_1 , внаслідок неналежного виконання професійних обов`язків щодо охорони життя та здоров`я малолітніх дітей працівниками вказаного закладу, малолітній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 отримав тілесні ушкодження у вигляді забою головного мозку, перелому склепіння черепа, субарахноїдальний крововилив, що потягло тяжкі наслідки.
Вказане кримінальне провадження 18.02.2021 року було спрямоване на проведення судової експертизи дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці до ІНФОРМАЦІЯ_4 . Однак, 11.08.2022 року вказане кримінальне провадження було повернуте у зв`язку із звільненням фахівця, що мав право проведення судових експертиз за експертною спеціальністю: 10.5 «Дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці».
У подальшому, 01.11.2022 року слідчим СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області було винесено постанову про призначення експертизи з дослідження причин та наслідків порушень вимог безпеки життєдіяльності, проведення якої доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Під час виконання вказаної експертизи надійшло клопотання експерта від 20.03.2023 №СЕ-19-22/41619-БЖ, про надання додаткових матеріалів (чинних на момент настання нещасного випадку), а саме:
-програми вступного інструктажу з охорони праці, його тривалість, затвердженні керівником ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-оригіналу журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці та оригіналу журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-наказу про затвердження інструкцій по охороні праці в ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-положення з системи ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-відомості щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці в ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-структури ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Оскільки, проведення призначеної експертизи до виконання заявленого клопотання зупинене та у разі не виконання вказаного клопотання експертиза буде виконана за наявними матеріалами або постанова від 01.11.2022року буде залишена без виконання.
У зв`язку із вищевикладеним виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до наступних документів, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме до: програми вступного інструктажу з охорони праці, його тривалість, затвердженні керівником ІНФОРМАЦІЯ_2 ; оригіналу журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці та оригіналу журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці ІНФОРМАЦІЯ_2 ; наказу про затвердження інструкцій по охороні праці в ІНФОРМАЦІЯ_2 ; положення з системи ІНФОРМАЦІЯ_2 ; відомостей щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці в ІНФОРМАЦІЯ_2 ; структури ІНФОРМАЦІЯ_2 »
Відомості, які містяться в цих документах можуть бути використанні як докази, так як без вилучення вищевказаних документів неможливе подальше досудове розслідування».
Слідчий у судове засідання не з`явився, у своєму клопотанні просив проводити розгляд без участі ініціатора, клопотання підтримав.
Представник володільця документів - ІНФОРМАЦІЯ_1 , у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, вважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. З матеріалів клопотання слідує, що необхідність вилучення оригіналів документів обумовлене клопотанням експерта про надання матеріалів, необхідних для складання висновку експерта, а тому є підстави для надання розпорядження щодо можливості вилучення оригіналів документів.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Водночас, слідчий суддя вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до документів слідчим, які вказані у клопотанні та є повноважними на ведення досудового слідства в даному кримінальному провадженні згідно з витягом з ЄРДР у кримінальному провадженні №12020240010002977 від 17.09.2020 року, а саме: слідчому ВРЗПЖЗО СВ Хмельницького РУП ГУ Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 , старшому слідчому ВРЗПЖЗО СВ ХРУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , слідчому ВРЗПЖЗО СВ ХРУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , заступнику начальника ВРЗПЖЗО СВ Хмельницького РУП ГУ Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_8 , начальнику ВРЗПЖЗО СВ Хмельницького РУП ГУ Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_9
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,
постановила:
Клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров`я особи СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл слідчому ВРЗПЖЗО СВ Хмельницького РУП ГУ Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 , старшому слідчому ВРЗПЖЗО СВ ХРУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , слідчому ВРЗПЖЗО СВ ХРУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , заступнику начальника ВРЗПЖЗО СВ Хмельницького РУП ГУ Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_8 , начальнику ВРЗПЖЗО СВ Хмельницького РУП ГУ Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_9 на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення їх оригіналів, а саме до:
- програми вступного інструктажу з охорони праці, його тривалості, затвердженої керівником ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-оригіналу журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці та оригіналу журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-наказу про затвердження інструкцій по охороні праці в ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-положення з системи ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-відомості щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці в ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- документів, які містять інформацію щодо структури ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Уповноваженим службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати оригінали вище зазначених документів.
Ухвала діє по 14 липня 2023 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Слідча суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2023 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 110849603 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні