УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.05.2023 Справа №607/15974/21
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря с/з ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
та захисників адвокатів ОСОБА_5 ,
ОСОБА_6
під час судового розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62021140030000065 від 20 липня 2021 року відносно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62021140030000065 від 20 липня 2021 року відносно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
На адресу суду надійшло клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 про надання тимчасового доступу до речей та документів, а саме відомостей, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що знаходяться у володінні Офісу Генерального прокурора за адресою: вул. Різницька, 13/15, м. Київ), щодо: дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади прокурора, який відобразив у цьому Реєстрі відомості про прийняття рішення (рішень) у порядку частини 10 статті 216 КПК України про визначення підслідності кримінальних правопорушень і яких саме у кримінальному провадженні №42019211180000107; дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади прокурора, який відобразив у цьому Реєстрі відомості про створення та зміну груп прокурорів у кримінальному провадженні №42019211180000107; дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади службових осіб, які вносили до Реєстру відомості про прийняття всіх інших рішень та проведення процесуальних дій у кримінальному провадженні №42019211180000107 з початку досудового розслідування і до його завершення; дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади службових осіб, які вносили до Реєстру відомості про прийняті рішення та проведення процесуальних дій у кримінальному провадженні №62021140030000065 з початку досудового розслідування і до його завершення.
В судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_5 повідомив, що подане клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів не підтримує та просить залишити його без розгляду, водночас просить витребувати від Офісу Генерального прокурора (вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01001) вказані вище відомості, а саме щодо дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади прокурора, який відобразив у цьому Реєстрі відомості про прийняття рішення (рішень) у порядку частини 10 статті 216 КПК України про визначення підслідності кримінальних правопорушень і яких саме у кримінальному провадженні №42019211180000107; дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади прокурора, який відобразив у цьому Реєстрі відомості про створення та зміну груп прокурорів у кримінальному провадженні №42019211180000107; дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади службових осіб, які вносили до Реєстру відомості про прийняття всіх інших рішень та проведення процесуальних дій у кримінальному провадженні №42019211180000107 з початку досудового розслідування і до його завершення; дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади службових осіб, які вносили до Реєстру відомості про прийняті рішення та проведення процесуальних дій у кримінальному провадженні №62021140030000065 з початку досудового розслідування і до його завершення. В обґрунтування заявленого клопотання зазначив про те, що дана інформація є необхідною для перевірки того, коли саме вносились відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про такі рішення, оскільки у сторони захисту існують припущення, що прийняття вказаних рішень взагалі не відображено у ЄРДР, що може свідчити про оформлення таких рішень «заднім числом», водночас сторона захисту не може самостійно отримати зазначену інформацію, оскільки така відноситься до інформації з обмеженим доступом.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник - адвокат ОСОБА_6 в судовому засіданні не заперечили щодо залишення без розгляду клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, водночас підтримали та просять задовольнити клопотання про витребування від Офісу Генерального прокурора відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Прокурор не заперечив щодо залишення без розгляду клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, а також щодо задоволення клопотання про витребування від Офісу Генерального прокурора відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Заслухавши клопотання захисника та думку інших учасників судового розгляду, суд приходить до переконання, що клопотанняпро дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів слід залишити без розгляду, а клопотання про витребування документів слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно до ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обовязків.
Згідно ч. 1, 3 ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий судя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Таким чином, положення ст. 160 КПК України передбачають право сторони кримінального провадження на звернення до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, і не несуть імперативний характер.
Згідно ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий судя, суд розглядає клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
За наведених обставин, враховуючи те, що адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні просить залишити без розгляду подане ним клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, беручи до уваги положення ст. 26 КПК України та фактичну його відмову від підтримання вищевказаного клопотання, керуючись принципом диспозитивності та змагальності, суд приходить до переконання, що заява адвоката ОСОБА_5 про залишення без розгляду поданого клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів є його процесуальним правом, яке не суперечить нормам кримінально процесуального закону, а тому суд приходить до висновку про можливість залишення без розгляду клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №62021140030000065 від 20 липня 2021 року.
Водночас при вирішенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 про витребування від Офісу Генерального прокурора відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань, судом взято до уваги те, що відповідно до ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.
Окрім того Положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженого Наказом Генерального прокурора № 298 від 30.06.2020 р. (далі - Положення), передбачено порядок формування та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - Реєстр), а також надання відомостей з нього.
Так, відповідно до розділу 1 глави І Положення Реєстр - створена за допомогою автоматизованої системи електронна база даних, відповідно до якої здійснюються збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних, зазначених у пункті 1 глави 2 цього розділу, які використовуються для формування звітності, а також надання інформації про відомості, внесені до Реєстру, з дотриманням вимог кримінального процесуального законодавства та законодавства, яким врегульовано питання захисту персональних даних та доступу до інформації з обмеженим доступом.
Власником і розпорядником Реєстру є держава в особі Офісу Генерального прокурора (далі - Власник). Володільцем інформації, що обробляється в Реєстрі, є Офіс Генерального прокурора.
Згідно пункту 1 розділу 2 глави І Положення до Реєстру вносяться відомості, в тому числі, про:
- передачу матеріалів та відомостей іншому органу досудового розслідування, дізнання або за місцем проведення досудового розслідування (частина п`ята статті 36, частина сьома статті 214, статті 216, 218, пункт 4 частини другої статті 301 КПК України);
- прізвище, ім`я, по батькові керівника органу прокуратури, прокурора, керівника органу досудового розслідування, слідчого, детектива, керівника органу дізнання, дізнавача (уповноваженої особи інших підрозділів), який вніс відомості до Реєстру та/або розпочав досудове розслідування та/або здійснює досудове розслідування чи процесуальне керівництво.
Пунктом 3 розділу 2 глави І Положення передбачено, що внесення відомостей здійснюється на підставі матеріалів кримінального провадження шляхом фіксації Реєстратором інформації в Реєстрі та вибору даних у довідниках для заповнення електронних карток.
Згідно пункту 1 розділу 3 глави І Положення внесення відомостей до Реєстру здійснюється з дотриманням строків, визначених КПК України та цим Положенням, в тому числі про:
- призначення слідчого, дізнавача (уповноваженої особи іншого підрозділу), процесуального керівника, прийняття до провадження (при фактичному отриманні матеріалів кримінального провадження) - невідкладно;
- передачу матеріалів та відомостей (у тому числі статті 216 КПК України) - протягом 24 годин з моменту прийняття процесуальних рішень.
Крім того відповідно до розділу 4 глави І Положення надання витягу з Реєстру на всіх стадіях кримінального провадження, а також копії інформації, яка міститься у Реєстрі, у конкретному кримінальному провадженні до закінчення досудового розслідування здійснюється Реєстраторами, уповноваженими на здійснення досудового розслідування та нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у ньому.
Власник надає інформацію з Реєстру з додержанням вимог КПК України та Закону України «Про захист персональних даних».
Таким чином враховуючи, що витребування зазначених захисником обвинуваченого ОСОБА_4 - адвокатом ОСОБА_5 відомостей зумовлене необхідністю встановлення істини у кримінальному провадженні, витребувана інформація має безпосереднє значення для розгляду справи, з метою перевірки фактів дотримання вимог кримінального процесуального законодавства при реалізації своїх повноважень органом досудового розслідування та оцінки доказів з точки зору належності, допустимості і достовірності, а сторона захисту не має можливості отримати її самостійно, суд вважає, що клопотання про витребування від Офісу Генерального прокурора відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 22, 93, 350, 369, 370, 372 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів - залишити без розгляду.
Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 про витребування документів - задовольнити.
Витребувати від Офісу Генерального прокурора (вул. Різницька, 13/15, м. Київ) відомості, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, щодо:
- дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади прокурора, який відобразив у цьому Реєстрі відомості про прийняття рішення (рішень) у порядку частини 10 статті 216 КПК України про визначення підслідності кримінальних правопорушень і яких саме у кримінальному провадженні №42019211180000107;
- дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади прокурора, який відобразив у цьому Реєстрі відомості про створення та зміну груп прокурорів у кримінальному провадженні №42019211180000107;
- дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади службових осіб, які вносили до Реєстру відомості про прийняття всіх інших рішень та проведення процесуальних дій у кримінальному провадженні №42019211180000107 з початку досудового розслідування і до його завершення;
- дати, часу, прізвища, імені, по батькові та посади службових осіб, які вносили до Реєстру відомості про прийняті рішення та проведення процесуальних дій у кримінальному провадженні №62021140030000065 з початку досудового розслідування і до його завершення.
Запитувану інформацію надати суду в строк до 01 червня 2023 року.
Судовий розгляд кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62021140030000065 від 20 липня 2021 року відносно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, відкласти на 10.00 год. 01 червня 2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддяОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2023 |
Оприлюднено | 18.05.2023 |
Номер документу | 110897763 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службове підроблення |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Кунцьо С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні