Ухвала
від 18.05.2023 по справі 378/558/22
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

справа №378/558/22 Головуючий у І інстанції - Марущак Н.М.

апеляційне провадження №22-ц/824/8506/2023 Доповідач у ІІ інстанції - Приходько К.П.

УХВАЛА

18 травня 2023 року Київський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

судді-доповідача Приходька К.П.,

суддів Писаної Т.О., Журби С.О.,

розглянув заяву представника Селянського фермерського господарства «Левада» - адвоката Якименка Олега Васильовича про участь в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до Селянського фермерського господарства «Левада» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, скасування державної реєстрації права оренди

за апеляційною скаргою Селянського фермерського господарства «Левада» на рішення Ставищенського районного суду Київської області від 09 березня 2023 року, -

установив:

у провадженні Київського апеляційного суду перебуває дана цивільна справа, яка призначена до розгляду на 06 червня 2023 року о 11 год. 00 хв.

17 травня 2023 року на електронну адресу Київського апеляційного суду надійшла заява представника СФГ «Левада» - адвоката Якименка О.В. про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції, яка підписана ЕЦП.

У вказаній заяві адвокат Якименко О.В. просить судове засідання призначене на 06 червня 2023 року о 11 год. 00 хв. проводити в режимі відеоконференції у Таращанському районному суді Київської області.

В обґрунтування вказаного клопотання зазначив, що його прибуття до Київського апеляційного суду значно ускладнене територіальною віддаленістю від місця проживання, відсутністю особистого автотранспорту та наявності з 24 квітня 2022 року військового стану в країні.

За результатами розгляду даного клопотання суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Згідно ч. 5 статті 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

Прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Положення ст.212 ЦПК України не передбачають обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Частиною 11 ст. 212 ЦПК України передбачено, що використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.

Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ч. 12 ст. 212 ЦПК України).

Аналіз вищезазначених норм права дає підстави для висновку, що проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням технічних засобів відео- та звукозапису можливо лише за наявності у суду відповідної технічної можливості.

Однак, 06 червня 2023 року у Київському апеляційному суді відсутня технічна можливість забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції, оскільки зал 0908, який закріплений за колегією суддів, що розглядає дану справу не забезпечений обладнанням для проведення відео конференції, а в технічно обладнаних залах для проведення судових засідань в режимі відеоконференції на 11 год. 00 хв. 06 червня 2023 року призначені до судового розгляду справи, які перебувають в провадженні інших суддів.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що заява представника СФГ «Левада» - адвоката Якименка О.В. про проведення розгляду справи в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд

ухвалив:

у задоволенні заяви Селянського фермерського господарства «Левада» - адвоката Якименка Олега Васильовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - відмовити.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття й оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя-доповідач К.П. Приходько

Судді Т.О. Писана

С.О. Журба

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення18.05.2023
Оприлюднено22.05.2023
Номер документу110951593
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —378/558/22

Постанова від 06.06.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 18.05.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 27.04.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 27.04.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 11.04.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Рішення від 09.03.2023

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

Рішення від 09.03.2023

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

Ухвала від 27.02.2023

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

Ухвала від 03.02.2023

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

Ухвала від 29.11.2022

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні