532/1031/21
1-во/532/1/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2023 р. м. Кобеляки
Кобеляцький районний суд Полтавської області у складі головуючого судді ОСОБА_3, з участю секретаря судового засідання ОСОБА_4, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кобеляки заяву ПП "Еверест О" про виправлення описки в ухвалі Кобеляцького районного суду Полтавської області від 18.06.2021 у кримінальному провадженні № 532/1031/21,
Встановив:
До Кобеляцького районного суду Полтавської області засобами поштового зв`язку надійшла заява ПП "Еверест О" про виправлення описки в ухвалі Кобеляцького районного суду Полтавської області від 18.06.2021 у кримінальному провадженні № 532/1031/21, якою затверджено мирову угоду.
Ухвалою від 28 квітня 2023 року призначено судове засідання для розгляду поданої заяви на 11 травня 2023 року.
У судове засідання учасники кримінального провадження не з`явилися, належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду клопотання.
Відповідно до ч.2 ст. 379 КПК України, питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Учасники судового провадження повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
За відсутності учасників кримінального провадження судове засідання не фіксувалося.
Перевіривши зміст ухвали суду, наявні матеріали кримінального провадження, суд робить такі висновки.
Судом встановлено, що у межах кримінального провадження ухвалою Кобеляцького районного суду від 18 червня 2021 року затверджено мирову угоду, укладену між Приватним підприємством «Еверест О» та обвинуваченими ОСОБА_1 і ОСОБА_2 .
Статтею 11 ЦК України визначено, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Мирова угода у розумінні змісту статей 202, 203 ЦК України за своєю правовою природою є правочином, а, отже, і підставою виникнення прав та обов`язків сторін, що її уклали, і згідно зі статтею 629 ЦК України підлягає обов`язковому виконанню.
За змістом частин 1-4 статті 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Відповідно до ст. 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
В постанові Великої Палати Верховного Суду від 19.01.2021 у справі № 916/661/20 викладено правову позицію, що мирова угода у позовному провадженні - це письмова домовленість між сторонами спору про його вирішення, яка укладається в добровільному порядку з метою припинити спір на погоджених сторонами умовах. Тобто, відмовившись від судового захисту, сторони ліквідують наявний правовий конфлікт самостійним (без державного примусу) врегулюванням розбіжностей на погоджених умовах.
На відміну від звичайного договору, мирова угода у позовному провадженні укладається в процесі розгляду справи в суді у формі та на умовах, передбачених процесуальним законодавством; підлягає затвердженню судом; припиняє процесуально-правові відносини сторін; якщо мирова угода не виконується добровільно, вона виконується в порядку, встановленому для виконання судового рішення.
За змістом п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема: ухвали у цивільних справах, у випадках, передбачених законом.
Як встановлено ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред`явлення рішення до виконання.
У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема, місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Виконавчий лист про примусове виконання мирової угоди не може бути видано, у разі ж ухилення однієї зі сторін від виконання мирової угоди після закінчення строку (настання терміну) виконання нею своїх обов`язків за цією угодою, сама угода, затверджена ухвалою суду, пред`являється до примусового виконання у порядку, визначеному ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження».
Таким чином, потерпілий у цьому кримінальному провадженні як цивільний позивач звернувся до суду із заявою про виправлення помилок у виконавчому документі, зважаючи на те, що ухвала не відповідає вимогам виконавчого документу, визначеним ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження».
У відповідності до ч. 3 ст. 431 ЦПК України виконавчий лист, судовий наказ, а у випадках, встановлених Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, судовий наказ, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 208 ЦПК України ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
Згідно з абз. 2 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що у разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим цією статтею, стягувач має право звернутися до суду чи іншого органу (посадової особи), що видав виконавчий документ, щодо приведення його у відповідність із зазначеними вимогами.
Відповідно до ч. 1 ст. 432 ЦПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що ухвала від 18.06.2021, як виконавчий документ, не відповідає вимогам виконавчого документу, встановленим Законом України «Про виконавче провадження», що безумовно порушує права заявника, як стягувача, суд приходить до висновку про необхідність на підставі вищенаведених правових норм привести цю ухвалу у відповідність з вимогами, встановленими ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження».
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 208, 260-261, 269, 353, 431-432 ЦПК України, ст. 369, 379 КПК України, суд,
Постановив:
Заяву ПП "Еверест О" про виправлення описки в ухвалі Кобеляцького районного суду Полтавської області від 18.06.2021 у кримінальному провадженні № 532/1031/21 - задовольнити.
Виправити помилки в виконавчому документі - ухвалі Кобеляцького районного суду Полтавської області від 18 червня 2021 року у кримінальному провадженні № 532/1031/21 (1-кп/532/115/2021) виклавши перший абзац ухвали у наступній редакції:
"Затвердити мирову угоду, укладену між Приватним підприємством «Еверест О» (код ЄДРПОУ 36274877; юридична адреса: 36002, Полтавська область, м. Полтава, вул. Матросова, 4) та ОСОБА_1 (дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце народження: с. Вирішальне Лохвицького району Полтавської області; зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , готель на Автовокзалі) і ОСОБА_2 (дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 ; місце народження: смт Іванків Іванківського району Київської області; зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 ; фактично проживає за адресою: АДРЕСА_4 ), згідно з якою: «Громадяни ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що діють від власного імені, з однієї сторони, та Приватне підприємство «Еверест О», ЄДРПОУ 36274877, в особі директора ОСОБА_5, який діє на підставі Статуту з другої сторони, надалі при спільному згадуванні разом іменуються "Сторони", що є сторонами у справі № 532/1031/21, яка знаходиться в провадженні Кобеляцького районного суду Полтавської області, на підставі взаємної домовленості та керуючись ст. ст. 207, 208 ЦПК України, уклали цю Мирову угоду про наступне:"
Ця ухвала є невід`ємною частиною ухвали Кобеляцького районного суду Полтавської області від 18 червня 2021 року у кримінальному провадженні № 532/1031/21 (1-кп/532/115/2021).
Ухвалу направити учасникам провадження.
На ухвалу суду протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду через Кобеляцький районний суд Полтавської області.
Суддя
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2023 |
Оприлюднено | 22.05.2023 |
Номер документу | 110978361 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Кримінальне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Макарчук С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні