Ухвала
від 18.05.2023 по справі 712/4846/23
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Єдиний унікальний номер судової справи 712/4846/23

Провадження № 1-кс/712/2290/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про арешт майна

18 травня 2023 року м. Черкаси

Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,

за участю

секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

третіх осіб ОСОБА_4

ОСОБА_5

ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 4 м. Черкаси справу за клопотанням прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62023100140000107 від 07.03.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.110-2, ч. 1 ст. 111-2 КК України про арешт майна,-

В С Т А Н О В И В :

16.05.2023 до Соснівського районного суду м. Черкаси надійшло клопотанням прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62023100140000107 від 07.03.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.110-2, ч. 1 ст. 111-2 КК України про арешт майна.

В обґрунтування заявленого клопотання прокурором вказано, що Черкаською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 62023100140000107 від 07.03.2023, зареєстрованому за матеріалами Третього оперативного відділу (здислокацією у м.Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.110-2, ч. 1 ст. 111-2 КК України, що перебуває у проваджені слідчих Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві.

У ході здійснення досудового розслідування встановлено, що на території Черкаської області здійснює господарську діяльність приватне акціонерне товариство «БАКАЛІЯ» (код ЄДРПОУ 01553422, зареєстроване за адресою: м.Черкаси, вул. Гоголя, 582), засновником та кінцевим бенефіціаром якого є громадянин Російської Федерації ОСОБА_7 ( ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ИНН НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), директор ОСОБА_6 (громадянка України).

Основними видом господарської діяльності ПрАТ «БАКАЛІЯ» є надання в оренду нерухомого майна (одна з основних торгових площадок у м. Черкаси, призначена для продажу промислових товарів), володіє майновими правами на 2 земельні ділянки та комплекс будівель (ангари, магазини, виробничі приміщення) загальною вартістю близько 200 млн.грн.

Встановлено, що ОСОБА_7 як громадянин РФ володіє та особисто або через підконтрольних йому осіб здійснює керівництво більш ніж 15 підприємствами, зареєстрованими в РФ та які діють в Криму, здійснюють поставки на силові структури, зокрема: ЗАО «Ренна-Холдинг» (м. Москва, основний вид діяльності оренда інтелектуальної власності); ЗАО «Кореновский молочно-консервный комбинат» (м. Кореновск Краснодарский край; виробництво молочної продукції); ООО «Торговый дом «Ренна» (м. Москва, філія функціонує у м. Сімферополь; діяльність агентів з оптової торгівлі продуктами харчування та тютюновими виробами), ООО «Ренна-логистик» (м. Вороніж; перевезення товарів).

З відкритих джерел встановлено, що підприємства ОСОБА_7 з 2014 року по теперішній час здійснюють поставки аграрної продукції на адресу бюджетних установ РФ, в тому числі ФСИН, МВД, ФСБ та управління справами президента РФ. Також після анексії півострову Крим ОСОБА_7 заснував ООО «Торговый дом «Ренна» та розмістив філії своїх підприємств на території півострову, які проводять господарську діяльність по даний час. Його ж підприємствами сплачуються податки та інші обов`язкові платежі до бюджету Російської Федерації, з якого фінансується збройні сили, якими наразі ведеться повномасштабна війна проти України та вчиняються численні воєнні злочини, проти миру безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Тобто, ОСОБА_7 , як особисто, так і через підконтрольних йому юридичних і фізичних осіб, здійснює передачу матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора та окупаційній адміністрації держави-агресора, що діє в окупованих територіях України.

Крім того, встановлено, що основним підприємством, підконтрольним ОСОБА_7 в «Республике Крым», є ООО «Торговый дом «Ренна», яке на власних потужностях акумулює виготовлену всіма підприємствами групи компаній продукцію і реалізовує її на території Криму, скуповує сировину на місцевих ринках та збуває її для подальшого експорту до країн ЄС та США, виступаючи в ролі посередника між кримськими с/г виробниками і європейськими імпортерами для легалізації походження с/г продукції та обходу діючих санкцій ЄС по забороні імпорту до ЄС товарів, що виготовлені в Криму.

В свою чергу, керівництво ПрАТ «БАКАЛІЯ» надає в оренду власне нерухоме майно площею понад 3000 кв.м. юридичним особам та ФОП. При цьому, орендна плата сплачується за готівкові кошти без відображення в податковій звітності та сплати податків. Таким чином, в 2014-2022 роках службові особи ПрАТ «БАКАЛІЯ» здійснювали систематичне ухилення від сплати податків та виведення коштів в тіньовий сектор економіки від діяльності вказаного ПрАТ засновникам в РФ.

Тобто, службові особи ГУ ДПС в Черкаській області своєю недбалістю сприяли ОСОБА_7 у виведенні капіталу з України, чим приймали участь у діях ОСОБА_7 та службових осіб ПрАТ «БАКАЛІЯ», пов`язаних із пособництвом державі-агресору.

В ході досудового розслідування також встановлено, що ОСОБА_7 є власником групи компаній «Ренна» та веде спільний бізнес із своїми доньками ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які в свою чергу являються бенефіціарами ПрАТ «БАКАЛІЯ» (через володіння ТОВ «Торговельна компанія «Марко», яка володіє 50 % статутного капіталу ПрАТ «БАКАЛІЯ»)

Також отримано інформацію, що ОСОБА_7 являється генеральним директором Холдингу ЗАО «Ренна-Холдинг», на даний час володіє 13-ма компаніями. Компанії з назвою «Лідер» є дилерськими компаніями та реалізовують у тому числі продукцію, виготовлену групою компаній «Ренна».

Під час оглядів офіційних російських інтернет-джерел та інформаційних сайтів встановлено, що підприємства ОСОБА_7 брали участь в поставках на державні медичні установи, а також установи ФСБ, МВД, управління справами президента РФ та ін.; зокрема:

- ООО «Торговый Дом «Ренна», ИНН 9721000853, здійснювало поставки на «Управление федеральной службы исполнения наказаний та федеральное автономное учреждение «Оздоровительный комплекс «Дагомыс» управления делами президента Российской Федерации;

- ООО «Лидер», ИНН 2320200789, здійснювало поставки на установу МВД рф, а саме федеральное казенное учреждение здравоохранения «Санаторий «Искра» министерства внутренних дел Российской Федерации.

Крім того, в ході огляду сайту «Ренна-дистрибуція» встановлено, що ряд компаній, які входять в холдинг «Ренна-Груп», що належить ОСОБА_7 , а також компанії, які мають в своїй назві слово «Лидер», здійснюють дистрибуцію молочних та інших продуктів харчування як за кордон, так і на території РФ. При цьому серед російських міст, куди постачається продукція, називаються міста Севастополь та Сімферополь у Криму, тобто вони визнаються російськими. Крім цього, на сайті наявні картографічні матеріали, що позначають розташування філіалів дистрибуторських компаній (філій) ЗАО «Ренна-Холдинг» у м. Севастополі та м. Сімферополі, тобто на тимчасово окупованих територіях України.

Законом України «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну» визнано Російську Федерацію країною-агресором.

Враховуючи вищевикладене, шляхом виведення капіталу з України службові особи ГУ ДПС в Черкаській області спільно із службовими особами ПрАТ «БАКАЛІЯ» та ОСОБА_7 , який підтримує окупаційну адміністрацію Російської Федерації, що діє в окупованій АР Крим, вчинили пособництво країні-агресору. Крім цього, ОСОБА_7 шляхом ведення господарської діяльності та сплати податків в тимчасово окупованому Криму і Російській Федерації вчинив фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

Таким чином, в діях службових осіб Головного управління ДПС в Черкаській області, ПрАТ«БАКАЛІЯ» вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України «Пособництво державі-агресору», а в діях громадянина РФ ОСОБА_7 ч. 3 ст. 110-2 КК України «Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України».

У ході досудового розслідування встановлено, що у власності приватного акціонерного товариства «БАКАЛІЯ» (код 01553422) відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 30.07.2003 серії НОМЕР_2 перебуває нерухоме майно, а саме комплексу за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер майна: 1284303 (1934290), за виключенням частини приміщень складу літера «Б», площею 720 м.2, частини підвального приміщення літера «Б» приміщення № 5, площею 612,5 м.2, приміщення № 2 площею 67,2 м.2, підвального складського приміщення № 9, літера «Б»-1, площею 42, 8 м.2, частина приміщення «Б»-1, приміщення № 1, площею 196, 2 м.2, приміщення № 13, площею 9, 6 м.2, приміщення № 14, площею 12,3 м.2, частину будівель «З»-1 площею 82, 3 м.2, приміщення першого поверху № 29, площею 28,5 м.2, приміщення будівель № 4 «Б»-1 площею 10 6 м.2, приміщення № 12, площею 13,5 м.2, склад «К-1» площею 401 м.2, склад «Л»-1, площею 97,7 м.2, які вибули із права власності ПРАТ «БАКАЛІЯ.»

Також встановлено, що корпоративні права та статутний капітал приватного акціонерного товариства «БАКАЛІЯ» (код 01553422), який складає 1 975 000,00 грн., належать та структура його власності виглядає наступним чином:

- частка в розмірі 50 % належить товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «МАРКО» (общество с ограниченной ответственностью «Торговая компания «Марко»), ідентифікаційний номер 45889726, зареєстроване у Російській Федерації за адресою: м. Москва Жулебіно, вул. Привільна, 25 (по 50 % якої володіють громадянки Російської Федерації ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , та ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , що зареєстровані у Російській Федерації за адресою: АДРЕСА_3 );

- частка в розмірі 39,845569 % належить товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «АГРОПРОДУКТ», код 24357296 (100 % якого належить громадянину України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 );

- частка в розмірі 10,146835 % належить громадянину України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 ;

- частка в розмірі 0,005063 % належить громадянці України ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_7 ;

- частка в розмірі 0,002531 % належить громадянці України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_8 , яка одночасно понад 20 років є директором ПрАТ «БАКАЛІЯ».

На сьогодні в умовах запровадженого Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 воєнного стану в Україні відбувається надзвичайна ситуація в економіці держави, у зв`язку з чим вживаються необхідні заходи, направлені на встановлення фізичних та юридичних осіб проросійської спрямованості, які своїми діями можуть спричинити шкоду національній безпеці України та здійснювати дії, направлені на збір і передачу представникам країни - агресора охоронювану законом інформацію, а також здійснювати фінансування проросійсько-налаштованих організацій в момент дії військового положення.

Відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності російської федерації та її резидентів», його мета полягає у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, національних інтересів, національної безпеки, забезпечення її економічної самостійності, прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку РФ розв`язала і веде проти України та Українського народу з порушенням норм міжнародного права, вчиняючи злочини проти людства, виходячи з положень Конституції України, Декларації про державний суверенітет України та загальновизнаних міжнародних норм і правил, зокрема щодо суверенного права України на захист, враховуючи Указ Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, з урахуванням потреби невідкладного та ефективного реагування на наявні загрози національним інтересам України, враховуючи положення IV Гаазької конвенції про закони і звичаї війни на суходолі та додатка до неї: Положення про закони і звичаї війни на суходолі від 18 жовтня 1907 року, Верховна Рада України прийняла цей Закон, який визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) об`єктів права власності РФ як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів.

Відповідно до Розділу І ст. 1 Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності російської федерації та її резидентів», Російська Федерація держава, яка рішенням Верховної Ради України відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії» від 14 грудня 1974 року визнана державою-агресором і здійснює збройну агресію проти України;

- резиденти юридичні особи (їх філії, представництва), що здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України на території України, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є Російська Федерація та/або у яких Російська Федерація прямо або опосередковано чи юридичні особи, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких є Російська Федерація та/або у яких Російська Федерація прямо або опосередковано має частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі) у юридичній особі;

- примусове вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів примусове вилучення об`єктів права власності Російської Федерації та об`єктів права власності її резидентів з мотивів суспільної необхідності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) на користь держави Україна на підставі і в порядку, встановлених цим Законом;

- об`єкти права власності російської федерації та її резидентів рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що знаходяться (зареєстровані) на території України та безпосередньо або через афілійованих осіб належать Російській Федерації та її резидентам.

Відповідно до Розділу ІІ ст. 2 ЗУ «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», цей Закон не виключає і не обмежує прав держави Україна вимагати відповідно до норм міжнародного права притягнення до відповідальності держави РФ, у тому числі вимагати відшкодування (компенсації) шкоди, заподіяної внаслідок повномасштабної агресивної війни, яку РФ розв`язала і веде проти України та українського народу з порушенням норм міжнародного права, вчиняючи злочини проти людства.

У сторони обвинувачення є підстави вважати, що вказане нерухоме майно, корпоративні права та статутний капітал ПрАТ«БАКАЛІЯ» можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, є об`єктами кримінально протиправних дій та використовуються кримінально протиправним шляхом і на шкоду державі Україна, тобто є речовими доказами.

У зв`язку з чим, постановою слідчого від 03.05.2023 вказані об`єкти, які підлягають арешту, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

Накладення арешту на вилучене майно прокурор обґрунтовує необхідністю фіксацією обставин вчинення кримінального правопорушення та недопущенням знищення чи псування речових доказів задля всебічного і повного проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню.

Прокурор у судовому засіданні підтримала клопотання про арешт майна.

Треті особи ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у судовому засіданні проти клопотання прокурора не заперечували.

Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, з`ясувавши думку учасників процесу, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Під час судового розгляду на обґрунтування даного клопотання прокурором надані:

- витяг з кримінального провадження № 62023100140000107 від 07.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 та ч. 1 ст. 111-2 КК України;

- акт від 03.02.2021 № 877/23-00-18-0507/01553422 про результати камеральної перевірки порушення граничних строків реєстрації податкових накладних ПрАП «БАКАЛІЯ», де встановлені порушення податкового законодавства та складено податкове повідомлення рішення від 24.02.2021.

- протокол обшуку від 27.04.2023 на підставі ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 19.04.2023 в офісних приміщеннях, які займає ПрАТ «БАКАЛІЯ» за адресою м. Черкаси вул. Гоголя, 582, під час якого вилучені документи;

- протокол огляду речей і документів, вилучених 27.04.2023 під час проведення слідчим обшуку на підставі ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 19.04.2023 в офісних приміщеннях, які займає ПрАТ «БАКАЛІЯ» за адресою м. Черкаси вул. Гоголя, 582: копії свідоцтва про право власності на нерухоме майно, копію витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, аркуш, на якому зображено схематично структуру власності ПрАТ «БАКАЛІЯ»; інформацію про Депозитарій-перелік акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах ПрАТ «БАКАЛІЯ»; декілька довіреності ООО «Торговая компания «Марко»; копия свидетельства о внесении записи в Единый государственный реестр юридических лиц о юридическом лице, зарегистрированном 01.07.2022 ООО «Торговая компания «Марко» (російською).

- постанова про визнання речовими доказами від 03.05.2023 про визнання речовими доказами у кримінальному провадженні № 62023100140000107 від 07.03.2023:

1) нерухоме майно, а саме комплекс за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 582, реєстраційний номер майна: 1284303 (1934290), що перебуває у власності приватного акціонерного товариства«БАКАЛІЯ» (код ЄДРПОУ 01553422),

2) корпоративні права та статутний капітал приватного акціонерного товариства «БАКАЛІЯ» (код ЄДРПОУ 01553422), який складає 1 975 000,00 грн., які належать:

-частка в розмірі 50 % товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «МАРКО» (общество с ограниченной ответственностью «Торговая компания «Марко»), ідентифікаційний номер 45889726, нерезидент, зареєстроване у Російській Федерації за адресою: м. Москва Жулебіно, вул. Привільна, 25 (по 50 % якої володіють нерезиденти громадянки Російської Федерації ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , та ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , що зареєстровані у Російській Федерації за адресою: АДРЕСА_3 );

-частка в розмірі 39,845569 % - товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «АГРОПРОДУКТ», код 24357296, зареєстроване за адресою: м.Черкаси, вул. Сергія Амброса, 147, кв. 108 (яке належить громадянину України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_5 );

-частка в розмірі 10,146835 % громадянину України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 ;

-частка в розмірі 0,005063 % громадянці України ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_7 ;

-частка в розмірі 0,002531 % громадянці України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_8 .

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до частини 2 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частина 3 ст. 170 КПК України передбачає, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.

Згідно частин 1-3статті 64-2 КПК України третьоюособою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, може бути будь-яка фізична або юридична особи. Третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна. Третя особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, має права і обов`язки, передбачені цим Кодексом для підозрюваного, обвинуваченого, в частині, що стосуються арешту майна. Третя особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, повідомляється про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються арешту майна, отримує їх копії у випадках та в порядку, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 10 ст.170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

При цьому закон не вимагає, щоб докази на підтвердження вчинення кримінального правопорушення були повними та достатніми на даній стадії кримінального провадження, однак вони мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред`явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого кримінального правопорушення. Крім того, наявність доказів у кримінальному провадженні має давати слідчому судді впевненість у тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно застосувати зазначений вид заходу забезпечення кримінального провадження з метою досягнення дієвості цього провадження та уникнення негативних наслідків.

Слідчий суддя визнає, що матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження, та слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.

Будь-яких негативних наслідків від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт на об`єкти будівництва, які можуть суттєво позначитися на інтересах інших осіб, слідчий суддя не вбачає.

Прокурором у клопотанні належним чином викладені підстави, у зв`язку з наявністю яких потрібно здійснити арешт вилученого майна, конкретно вказані речі, на які планується накласти арешт, їх опис та ознаки.

З огляду на обставини ймовірно вчиненого кримінального правопорушення, представлених доказів за матеріалами клопотання в їх сукупності, слідчий суддя приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, з метою збереження речових доказів, приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту зазначеного в клопотанні слідчого майна.

При цьому слідчий суддя зазначає, що під час проведення досудового розслідування кримінального провадження підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна мають право звернутися до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту майна в порядку ст. 174 КПК України. Тобто арешт майна є тимчасовим заходом та не позбавляє права власності на вказане майно.

Вирішуючи питання стосовно підсудності даної справи Соснівському районному суду м. Черкаси, слідчий суддя виходить з наступного.

Відповідно до частин 1 і 4 ст. 9 закону України "Про державне бюро розслідувань" систему ДБР складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі ДБР діють слідчі, оперативні підрозділи, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.

Для забезпечення виконання завдань ДБР утворюється територіальне управління, розташоване у м. Києві, що поширює свою діяльність на місто Київ, Київську, Черкаську та Чернігівську області.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Черкаської обласної прокуратури про арешт майна надійшло до Соснівського районного суду м. Черкаси з дотриманням правил підсудності.

На підставі наведеного вище, керуючись ст. ст. 98, 115, 116, 171-173 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62023100140000107 від 07.03.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.110-2, ч. 1 ст. 111-2 КК України про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт на наступне майно :

1) на нерухоме майно, а саме комплекс за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер майна: 1284303 (1934290), що перебуває у власності приватного акціонерного товариства«БАКАЛІЯ» (код ЄДРПОУ 01553422), Черкаси, вул. Гоголя, 582, реєстраційний номер майна: 1284303 (1934290), за виключенням частини приміщень складу літера «Б», площею 720 м.2, частини підвального приміщення літера «Б» приміщення № 5, площею 612,5 м.2, приміщення № 2 площею 67,2 м.2, підвального складського приміщення № 9, літера «Б»-1, площею 42, 8 м.2, частина приміщення «Б»-1, приміщення № 1, площею 196, 2 м.2, приміщення № 13, площею 9, 6 м.2, приміщення № 14, площею 12,3 м.2, частину будівель «З»-1 площею 82, 3 м.2, приміщення першого поверху № 29, площею 28,5 м.2, приміщення будівель № 4 «Б»-1 площею 10 6 м.2, приміщення № 12, площею 13,5 м.2, склад «К-1» площею 401 м.2, склад «Л»-1, площею 97,7 м.2, які вибули із права власності ПРАТ «БАКАЛІЯ» шляхом заборони ним користуватися, розпоряджатися, відчужувати, в тому числі, але не виключно, продавати і дарувати, міняти, іншим способом відчужувати, передавати його під заставу або управління.

2) на корпоративні права та статутний капітал приватного акціонерного товариства «БАКАЛІЯ» (код ЄДРПОУ 01553422), який складає 1 975 000,00 грн., які належать:

-частка в розмірі 50 % товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «МАРКО» (общество с ограниченной ответственностью «Торговая компания «Марко»), ідентифікаційний номер 45889726, нерезидент, зареєстроване у Російській Федерації за адресою: м. Москва Жулебіно, вул. Привільна, 25 (по 50 % якої володіють нерезиденти громадянки Російської Федерації ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , та ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , що зареєстровані у Російській Федерації за адресою: АДРЕСА_3 );

-частка в розмірі 39,845569 % - товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «АГРОПРОДУКТ», код 24357296, зареєстроване за адресою: м.Черкаси, вул. Сергія Амброса, 147, кв. 108 (яке належить громадянину України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_5 );

-частка в розмірі 10,146835 % громадянину України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 ;

-частка в розмірі 0,005063 % громадянці України ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_7 ;

-частка в розмірі 0,002531 % громадянці України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_8 .

шляхом забороникористування,відчуження тарозпорядження корпоративними правами.

Заборонити державним реєстраторам та органам державної реєстрації прав (в тому числі, але не виключно Міністерству юстиції України та його територіальним органам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській міській, районним у місті Києві державним адміністраціям, акредитованим суб`єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора, окрім, як за відповідним зверненням Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (ідентифікаційний код 03334807) та уповноважених ним осіб, вчиняти реєстраційні дії стосовно корпоративних прав та статутного капіталу приватного акціонерного товариства «БАКАЛІЯ» (код ЄДРПОУ 01553422), який складає 1 975 000,00 грн., які належать:

-частка в розмірі 50 % товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «МАРКО» (общество с ограниченной ответственностью «Торговая компания «Марко»), ідентифікаційний номер 45889726, нерезидент, зареєстроване у Російській Федерації за адресою: м. Москва Жулебіно, вул. Привільна, 25 (по 50 % якої володіють нерезиденти громадянки Російської Федерації ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , та ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , що зареєстровані у Російській Федерації за адресою: АДРЕСА_3 );

-частка в розмірі 39,845569 % - товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «АГРОПРОДУКТ», код 24357296, зареєстроване за адресою: м.Черкаси, вул. Сергія Амброса, 147, кв. 108 (яке належить громадянину України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_5 );

-частка в розмірі 10,146835 % громадянину України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 ;

-частка в розмірі 0,005063 % громадянці України ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_7 ;

-частка в розмірі 0,002531 % громадянці України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_8 .

Ухвала про арешт виконується негайно слідчим, прокурором.

Копію ухвали для негайного виконання вручити (направити) до Черкаської обласної прокуратури та власнику - до відома.

Роз`яснити, що згідно ст.174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала може бути оскаржена сторонами безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом 5 днів з дня винесення. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Повний текст ухвали слідчого судді виготовлений 18.05.2023 о 12:10 год.

Слідчий суддя Соснівського

районного суду м. Черкаси ОСОБА_1

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення18.05.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу110980768
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —712/4846/23

Ухвала від 14.06.2023

Кримінальне

Черкаський апеляційний суд

Гончар Н. І.

Ухвала від 14.06.2023

Кримінальне

Черкаський апеляційний суд

Гончар Н. І.

Ухвала від 31.05.2023

Кримінальне

Черкаський апеляційний суд

Новіков О. М.

Ухвала від 31.05.2023

Кримінальне

Черкаський апеляційний суд

Новіков О. М.

Ухвала від 18.05.2023

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Мірошниченко Л. Є.

Ухвала від 18.05.2023

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Мірошниченко Л. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні