Справа № 308/14320/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2023 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:
головуючого судді Дегтяренко К.С.
при секретарі судового засідання - Чейпеш В.В.
з участю учасників справи:
представника позивача - адвоката Ільчук І.М.
представника відповідача - адвокат Куруц А.А.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгород цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на будинок і земельну ділянку та витребовування його майна із чужого володіння,-
встановив:
В провадженні Ужгородського міськрайонного суд Закарпатської області перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на будинок і земельну ділянку та витребовування його майна із чужого володіння.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 11 листопада 2022 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання по справі.
18 травня 2022 року у підготовчому судовому засіданні:
представник позивача, просив закрити підготовче судове засідання та призначити справу до судового розгляду, разом з тим підтримав раніше подане клопотання про виклик свідка, в якому просить викликати та допитати в якості свідка ОСОБА_3 , оскільки такій відомі обставини, що стосуються розгляду справи.
представник відповідач, у задоволенні клопотання представника позивача про виклик свідка в судове засідання просив відмовити, посилаючись на обставини викладену в письмовому запереченні щодо вказаного клопотання, одночасно за відсутності інших клопотань не заперечував щодо призначення справи до судового розгляду.
позивач та відповідач в судове засідання не з`явились, скористались своїм правом приймати участь в судовому засіданні через своїх представників.
Заслухавши пояснення сторін, щодо наявних клопотань, з`ясувавши всі необхідні процесуальні питання суд прийшов до наступних висновків.
Частиною 2 статті 197 ЦПК України визначений перелік процесуальних дій, необхідних для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до п. 7 ч.2 ст.197 ЦПК України суд у підготовчому засіданні з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Скориставшись наданим правом, позивач та його представник на стадії підготовчого провадження заявили клопотання про допит свідка, яка може дати покази, що мають значення для справи.
Статтею 69 ЦПК України визначено, що свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.
Свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі йому обставини.
Згідно з положеннями ст. 91 ЦПК України, виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що позивачем доведено наявність достатніх підстав вважати, що особі ОСОБА_3 , про допит якої просить представник позивача, можуть бути відомі обставини,які стосуються справи,суд дійшов до висновку про обґрунтованість зазначеного клопотання та можливості його задоволення.
Щодо заперечень представника позивача, щодо допиту свідка позивача, суд вважає необхідним зазначити наступне.
Як на підставу своїх заперечень, представник позивача посилається на те, що свідчення свідків як засіб доказування факту вчинення правочину, у ЦК України визначені прямо ( ч.2 ст. 937 та ч.3 ст. 949 ЦК України, своїми показами свідок позивача не може довести факту того, що кошти на придбання будинку належать саме позивачу і він їх надавав так і не може спростувати той факт, що виключно за кошти відповідача придбане спірне майно. Крім того звертає увагу, що відповідно до ч.2 ст. 78 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Аналіз вищевказані норм закону, на думку суду, свідчить про те, що на свідченнях свідків не може грунтуватись саме рішення суду, однак вказані норми не забороняють і не перешкоджають здійснити допит свідків, та надати оцінку їх свідченням при ухваленні рішення в об`єктивному вазємозв"язку з іншими доказами.
Усі інші процесуальні дії, визначені ст. 197 ЦПК України, необхідні для розгляду справи по суті, у ході підготовчого засідання судом були вчинені.
Відповідно до ч. 3ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження у справі, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Підстав для залишення позовної заяви без розгляду чи закриття провадження у справі немає.
Згідно з п. 15 ч.2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Тому суд вважає, що у підготовчому засіданні вирішено питання про всі процесуальні дії, які необхідно вчинити до закриття підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті, а тому підготовче засідання підлягає закриттю, а справа призначенню до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного та керуючись: ст. ст. 131, 197, 200, 223, 258, 260, 261 ЦПК України, суд,-
постановив:
Клопотання представника позивача - адвоката Ільчука І.М. про допит свідка задовольнити.
Викликати та допитати в якості свідка:
- ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 моб. тел. НОМЕР_1 ).
Закрити підготовче провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на будинок і земельну ділянку та витребовування його майна із чужого володіння.
Призначити справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області за адресою(88000, м. Ужгород, вул. Загорська, 53) на 13 червня 2023 року об 10 год. 00 хв.
Про дату, час та місце проведення судового засідання у справі повідомити учасників справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали буде складено 19.05.2023 року.
Суддя К.С. Дегтяренко
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2023 |
Оприлюднено | 23.05.2023 |
Номер документу | 110986497 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні