Вирок
від 17.05.2023 по справі 751/616/23
НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа№751/616/23

Провадження №1-кп/751/153/23

В и р о к

І м е н е м У к р а ї н и

17 травня 2023 року місто Чернігів

Новозаводський районний суд міста Чернігова

в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретарів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

прокурора ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Чернігові обвинувальний акт №12022275440000381 від 20.05.2022 за обвинуваченням

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Чернігова, українця, громадянина України, не працюючого, не одруженого, на утриманні має малолітню дитину, раніше судимого 24.09.2021 Новозаводським районним судом м. Чернігова за ч. 2 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбуття з іспитовим строком 1 рік 6 місяців, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 309 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 , будучи 24.09.2021 засудженим Новозаводським районним судом м. Чернігова за ч. 2 ст. 309 КК України, діючи умисно, 15.05.2022 в ранковий час використовуючи всесвітню мережу Інтернет, через месенджер «Telegram», придбав психотропну речовину, яку забрав у вигляді «закладки» біля будинку №21 по пр. Перемоги в м. Чернігові і незаконно зберігаючи при собі перевіз на автомобілі марки ВАЗ 2102 р.н. НОМЕР_1 на ділянку місцевості, що знаходиться біля блокпосту, що на перехресті вулиць Гагаріна та Пашина в м. Чернігові.

19.05.2022 в період часу з «16» год. «15» хв. по «16» год. «31» хв. працівники поліції під час проведення огляду місця події, за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи 3, виявили та в подальшому вилучили у ОСОБА_5 зіп-пакет з порошкоподібною речовиною, яка відповідно висновку експерта № СЕ-19/125-22/2597-НЗПРАП від 03.06.2020 містить в своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он ), масою в перерахунку на PVP основу 2,3214 г, що є великим розміром, та яку останній незаконно зберігав для власного вживання, без мети збуту.

Згідно з «Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770, з наступними змінами та доповненнями, PVP (1-феніл-2- піролідин-1-іл-пентан-1-он) віднесений до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонений (таблиця 1, список 2).

В подальшому, ОСОБА_5 , будучи 24.09.2021 засудженим Новозаводським районним судом м. Чернігова за ч. 2 ст. 309 КК України, діючи умисно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, місці та спосіб, придбав психотропну речовину, яку незаконно зберігаючи при собі перевіз на автомобілі марки ВАЗ 21063 р.н. НОМЕР_2 на ділянку місцевості, що знаходиться біля блокпосту, що на перехресті пр. Миру та вулиці Кільцева в м. Чернігові.

06.06.2022 в період часу з «16» год. «38» хв. по «17» год. «22» хв., працівники поліції в ході обшуку автомобіля марки ВАЗ 21063 р.н. НОМЕР_2 виявили та в подальшому вилучили у ОСОБА_5 , який перебував у стані, викликаному вживанням наркотичних засобів, вісім поліетиленових пакетиків з порошкоподібними речовинами, які відповідно висновку експерта № СЕ-19/125-22/3441-НЗПРАП від 28.07.2022 містять в своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентал-1-он), загальною масою в перерахунку PVP- основу 4,4442 г, що є великим розміром, яку ОСОБА_5 незаконно зберігав для власного вживання без мети подальшого збуту.

Згідно з «Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770, з наступними змінами та доповненнями, PVP (1-феніл-2- піролідин-1-іл-пентан-1-он) віднесений до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонений (таблиця 1, список 2).

Також, у 2019 році, більш точної дати та часу, під час досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 перебуваючи на території Єврейського кладовища, що по вул. Любецькій в м. Чернігові, діючи умисно придбав, шляхом зривання, речовину рослинного походження, яку в подальшому переніс до квартири АДРЕСА_2 , де висушив, подрібнив та залишив зберігатися, для власного вживання, без мети збуту.

14.09.2022 в період часу з «16» год. «12» хв. по «20» год. «29» хв., працівники поліції під час проведення обшуку в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , у ОСОБА_5 , який будучи 24.09.2021 засудженим Новозаводським районним судом м. Чернігова за ч. 2 ст. 309 КК України виявлено та в подальшому вилучено згорток з фольги та два паперових згортки з подрібненою речовиною рослинного походження, яка відповідно висновку експерта № СЕ-19/125-22/7243-НЗПРАП від 07.10.2022, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено, - канабісом, загальною масою в перерахунку на висушену речовину 9,8633 г, що є великим розміром, який останній незаконно зберігав для власного вживання без мети подальшого збуту.

Згідно з «Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770, з наступними змінами та доповненнями, PVP (1-феніл-2- піролідин-1-іл-пентан-1-он) віднесений до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонений (таблиця 1, список 1).

Допитаний в судовому засіданні як обвинувачений ОСОБА_5 вину в пред`явленому обвинуваченні визнав повністю, визнав, як достовірні, всі докази по справі, погодившись на скорочений порядок судового провадження, тобто без дослідження будь-яких доказів, крім його особистого допиту та вивчення матеріалів справи, які характеризують його особу, пояснивши, що рішення його добровільне і наслідки, передбачені ст. 349 КПК України, йому зрозумілі.

При цьому пояснив, що час, місце та спосіб вчинення кримінальних правопорушень у обвинувальному акті зазначені вірно, у скоєному щиро розкаюється та просив суворо не карати.

Таким чином, ОСОБА_5 своїми діями, які виразились у незаконному придбанні, перевезенні та зберіганні психотропних речовин у великих розмірах та у незаконному придбанні, виготовленні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, вчиненому протягом року після засудження за цією статтею, вчинив кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 309 КК України.

При визначенні міри покарання обвинуваченому ОСОБА_5 , суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання, а також особу винного.

До обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , суд відносить його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочинів.

Обставиною, яка обтяжує покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , є вчинення кримінального правопорушення у стані, викликаному вживанням наркотичних засобів.

Вирішуючи питання про вид та розмір покарання ОСОБА_5 , суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєних ним кримінальних правопорушень, обставини, при яких було скоєно злочини, їх наслідки, особу обвинуваченого, який раніше судимий, притягувався до адміністративної відповідальності, не працює, щиро кається з приводу вчиненого, перебуває на обліку у лікаря-нарколога, за допомогою до лікаря-психіатра не звертався, має на утриманні малолітню дитину. З урахуванням вище перелічених обставин, суд вважає, що покарання обвинуваченому ОСОБА_5 слід обрати у вигляді позбавлення волі, що повною мірою відповідатиме скоєному.

Враховуючи, що обвинувачений ОСОБА_5 раніше судимий 24.09.2021 року Новозаводським районним судом м. Чернігова за ч. 2 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік 6 місяців, не відбув покарання за попереднім вироком суду, покарання йому повинно бути призначено за правилами ст. 71 КК України.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся.

Процесуальні витрати у справі на залучення експертів складають 2934,68 грн. та підлягають стягненню з обвинуваченого ОСОБА_5 на користь держави.

Запобіжний захід не обирався.

Питання про речові докази у кримінальному провадженні слід вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.

Керуючись ст. 368, 370, 373, 374 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 визнати винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 309 КК України, та призначити покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 71 КК України до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Новозаводського районного суду м. Чернігова від 24.09.2021 року і остаточно визначити ОСОБА_5 покарання у вигляді 2 (двох) років 6 (шести) місяців позбавлення волі.

Строк відбування покарання обраховувати з моменту фактичного затримання.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави 2934 (дві тисячі дев`ятсот тридцять чотири) грн. 68 коп. процесуальних витрат, пов`язаних з проведенням судових експертиз.

Речові докази: прозорий зіп-пакет з порошкоподібною речовиною вилучений у гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 8 (вісім) поліетиленових пакетиків з порошкоподібною речовиною, білого кольору, які поміщені до спец пакету № PSP2164427, передані до камери зберігання речових доказів ЧРУП ГУНП в Чернігівській області - знищити.

Речові докази: мобільний телефон марки: "SAMSUNG", SM-M125F/DSN, Imail: НОМЕР_3 , який поміщено до спец пакету № PSP2164425; мобільний телефон марки: "SAMSUNG" в чохлі, з сім картою мобільного оператора "Київстар", який поміщено до спец пакету № PSP2164426, передані до камери зберігання речових доказів ЧРУП ГУНП в Чернігівській області - повернути власнику.

Речовий доказ: компакт-диск "DVD+R «Axent» 4.7 GB" з відеозаписом з нагрудного регістратора поліцейських - зберігати в матеріалах кримінального провадження №12022275440000381.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Новозаводський районний суд м. Чернігова протягом 30 днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, а в разі подання апеляційної скарги - після ухвалення судового рішення судом апеляційної інстанції, якщо вирок не скасований.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Повний текст вироку вручається в день його проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудНовозаводський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення17.05.2023
Оприлюднено23.05.2023
Номер документу110988003
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту

Судовий реєстр по справі —751/616/23

Ухвала від 30.01.2025

Кримінальне

Первомайський міськрайонний суд Харківської області

Васянович Г. М.

Ухвала від 27.01.2025

Кримінальне

Первомайський міськрайонний суд Харківської області

Васянович Г. М.

Ухвала від 10.11.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Остапук Віктор Іванович

Ухвала від 27.07.2023

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Антипець В. М.

Ухвала від 26.06.2023

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Антипець В. М.

Ухвала від 26.06.2023

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Антипець В. М.

Вирок від 17.05.2023

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Овсієнко Ю. К.

Ухвала від 04.04.2023

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Овсієнко Ю. К.

Ухвала від 02.03.2023

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Овсієнко Ю. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні