УХВАЛА
10 листопада 2023 року
м. Київ
справа № 751/616/23
провадження № 51-6750 ск 23
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_4 на вирок Новозаводського районного суду м. Чернігова від 17 травня 2023 року та ухвалу Чернігівського апеляційного суду від 27 липня 2023 року стосовно ОСОБА_5 ,
встановив:
Вироком Новозаводського районного суду м. Чернігова від 17 травня 2023 року, визнано винуватим ОСОБА_5 у скоєні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 309 КК України та призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі. На підставі ст. 71 КК України, визначено остаточне покарання ОСОБА_5 у виді 2 років і 6 місяців позбавлення волі.
Ухвалою Чернігівського апеляційного суду від 27 липня 2023 року, за результатами розгляду апеляційної скарги прокурора, вказаний вирок в мотивувальній частині змінено. В решті вирок залишено без зміни.
Не погоджуючись із оскаржуваними судовими рішеннями ОСОБА_4 звернулася до касаційного суду із скаргою в якій порушує питання про перегляд цих рішень у касаційному порядку.
Перевіривши касаційну скаргу, додані до неї копії судових рішень та інші документи, колегія суддів дійшла до висновку, що касаційну скаргу ОСОБА_4 необхідно їй повернути, з огляду на таке.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 425 КПК України, касаційну скаргу мають право подати: 1) засуджений, його законний представник чи захисник - у частині, що стосується інтересів засудженого; 2) виправданий, його законний представник чи захисник - у частині мотивів і підстав виправдання; 3) підозрюваний, обвинувачений, його законний представник чи захисник; 4) законний представник, захисник неповнолітнього чи сам неповнолітній, щодо якого вирішувалося питання про застосування примусових заходів виховного характеру, - в частині, що стосується інтересів неповнолітнього; 5) законний представник чи захисник особи, щодо якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів медичного характеру; 6) прокурор; 7) потерпілий або його законний представник чи представник - у частині, що стосується інтересів потерпілого, але в межах вимог, заявлених ними в суді першої інстанції; 8) цивільний позивач, його представник або законний представник - у частині, що стосується вирішення цивільного позову; 9) цивільний відповідач або його представник - у частині, що стосується вирішення цивільного позову; 10) представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, - у частині, що стосується інтересів юридичної особи.
Норми вказаної статті кримінального процесуального закону передбачають вичерпний перелік, зазначених у ній осіб, які мають право подати касаційну скаргу.
Проте, із змісту касаційної скарги, долучених до неї документів та копій оскаржуваних судових рішень вбачається, що ОСОБА_4 не відноситься до осіб, які мають право подавати касаційну скаргу на оскаржувані судові рішення.
Відповідно до п. 2 ч. ст. 429 КПК України касаційна скарга повертається, якщо її подала особа, яка не має права подавати касаційну скаргу.
Враховуючи викладене та керуючись положеннями п. 2 ч. 3 ст. 429 КПК України, Суд
постановив:
Повернути касаційну скаргу ОСОБА_4 подану на вирок Новозаводського районного суду м. Чернігова від 17 травня 2023 року та ухвалу Чернігівського апеляційного суду від 27 липня 2023 року стосовно ОСОБА_5 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2023 |
Оприлюднено | 14.11.2023 |
Номер документу | 114849037 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Остапук Віктор Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні