УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2023 року
м. Київ
справа № 529/711/23
провадження № 51- 3013 впс 23
Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши подання голови Полтавського апеляційного суду про направлення кримінального провадження № 529/711/23 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених частинами 1, 2 ст. 333 Кримінального кодексу України (далі - КК), з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,
встановив:
До Верховного Суду у порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) надійшло вказане подання голови Полтавського апеляційного суду стосовно ОСОБА_4 .
Подання мотивовано тим, що обвинувальний акт стосовно ОСОБА_4 надійшов на розгляд до Диканського районного суду Полтавської області з порушенням правил підсудності. При цьому зазначено, що згідно з обвинувальним актом, кримінальні правопорушення, в яких обвинувачується ОСОБА_4 , вчинені у м. Харкові та с. Кудіївка Дергачівського району Харківської області, а тому відповідно до положень ст. 615 КПК, кримінальне провадження має розглядати суд у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення.
Учасники судового провадження були повідомлені про час та місце розгляду подання, однак в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду. Клопотань про відкладення розгляду на іншу дату не надійшло.
Дослідивши матеріали провадження та перевіривши доводи, викладені у поданні, колегія суддів дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 3 ст. 34 КПК визначено, що питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого, вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 34 КПК кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо: 1) до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил підсудності; 2) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду; 3) обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; 4) ліквідовано суд, який здійснював судове провадження.
Відповідно до Закону України від 27 липня 2022 року № 2462-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення окремих положень досудового розслідування в умовах воєнного стану», який набрав чинності 25 серпня 2022 року, абзац 1 ч. 9 ст. 615 КПК, під час дії воєнного стану обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності скеровуються та розглядаються судами, у межах територіальної юрисдикції яких вчинено кримінальне правопорушення, а в разі неможливості з об`єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - судом, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, що закінчив досудове розслідування, або іншим судом, визначеним у порядку, передбаченому законодавством».
Згідно з ч. 1 ст. 32 КПК кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі, якщо було вчинено декілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення.
Як убачається з матеріалів провадження, 26 квітня 2023 року до Диканського районного суду Полтавської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 529/711/23 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених частинами 1, 2 ст. 333 КК. Станом на 22 травня 2023 року судовий розгляд вказаного кримінального провадження не розпочато.
Зі змісту формулювання обвинувачення, викладеного в обвинувальному акті, вбачається, що місцем вчинення інкримінованого ОСОБА_4 більш тяжкого кримінального правопорушення є пункт пропуску «Гоптівка - Нехотеєвка» у с. Кудіївка Дергачівського району Харківської області.
Отже, враховуючи надходження обвинувального акту стосовно ОСОБА_4 до суду 26 квітня 2023 року таположення ч. ч. 1, 3 ст. 34, ч. 9 ст. 615 КПК в редакції станом на вищевказану дату, колегія суддів вбачає підстави для задоволення подання голови Полтавського апеляційного суду, оскільки станом на 26 квітня 2023 року обвинувальний акт необхідно було скерувати до суду, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення, в даному випадку до Дергачівського районного суду Харківської області.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що подання Полтавського апеляційного суду належить задовольнити і направити вказане кримінальне провадження до Дергачівського районного суду Харківської області.
На підставі викладеного, керуючись ст. 34 КПК, Суд
постановив:
Подання голови Полтавського апеляційного суду задовольнити.
Кримінальне провадження № 529/711/23 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених частинами 1, 2 ст. 333 КК, направити до Дергачівського районного суду Харківської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2023 |
Оприлюднено | 24.05.2023 |
Номер документу | 111036669 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Фомін Сергій Борисович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні