справа № 529/711/23
провадження № 1-в/619/30/24
УХВАЛА
29 лютого 2024 року м. Дергачі
Дергачівський районний суд Харківської області у складіголовуючого - суддіОСОБА_1 розглянув клопотанняпредставника власникамайна ТОВ«НВП «ТЕТРА»адвоката ОСОБА_2 про здійсненнядистанційного судовогопровадження усправі заклопотанням представникаТОВ «НВП«ТЕТРА»проскасування арештумайна у кримінальному провадженні № 42021000000001889 від 15.09.2021 за обвинуваченням ОСОБА_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 333, ч. 2 ст. 333 КК України,
установив:
До суду надійшло клопотання представника ТОВ«НВП «ТЕТРА»проскасування арештумайна у кримінальному провадженні №42021000000001889 від 15.09.2021 за обвинуваченням ОСОБА_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 333, ч. 2 ст. 333 КК України.
Судове засідання призначено на 15 год 00 хв 05 березня 2024 року.
Представник власникамайна ТОВ«НВП «ТЕТРА»адвокат ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про здійснення дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів поза межами приміщення суду.
Згідно з положеннями частин 1, 2 статті 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, відповідно до пункту 45 якого підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі. Підсистема відеоконференц зв`язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Пунктом 46 цього Положення передбачено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно з пунктом 49 цього Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Відповідно до статті 50 цього Положення суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідноїтехнічної можливості(наявністьобладнання таможливість йоговикористання увизначені деньі час).
Дергачівський районний суд Харківської області має технічну можливість провести судове засіданні в режимі відеоконференції за допомогою відеоконференц зв`язку «ЄСІТС» у визначені дату і час.
Відповідно до ч. 3 ст. 336 КПК України застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечити належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.
Враховуючи,що правона участьв розглядісвоєї справигарантоване Конвенцією,КонституцієюУкраїни таКПК України,а такожобмеження,які виниклив зв`язкуз введеннямвоєнного станув Україні,з метоюзабезпечення участіучасників судовогопровадження усудовому засіданні,а саме представникавласника майнаТОВ «НВП«ТЕТРА» адвоката ОСОБА_2 , йогоклопотання слід задовольнитита здійснюватидистанційне судовепровадження забезпечивши участьпредставника ТОВ«НВП «ТЕТРА» у судовому засіданні в режимі відеоконференції призначеному на 15 год 00 хв 05 березня2024 року, з використанням його власних технічних засобів, за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
Керуючисьст. 336 КПК України,
постановив:
Клопотання представника ТОВ «НВП«ТЕТРА»адвоката ОСОБА_2 про здійснення дистанційного судового провадження задовольнити.
Забезпечити участь представника ТОВ «НВП«ТЕТРА»адвоката ОСОБА_2 у судовому засіданні, призначеному на 15год 00хв 05березня 2024року, в режимі відеоконференції поза межами приміщення Дергачівського районного суду Харківської області з використанням його власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку «ЄСІТС» (https://vkz.court.gov.ua ).
Повідомити представникаТОВ «НВП«ТЕТРА» адвоката ОСОБА_2 , що Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Роз`яснити представнику ТОВ «НВП«ТЕТРА» адвокату ОСОБА_2 , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вони зобов`язані: попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті; зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, та інформаційну безпеку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.02.2024 |
Оприлюднено | 01.03.2024 |
Номер документу | 117319987 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші |
Кримінальне
Дергачівський районний суд Харківської області
Болибок Є. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні