Подільський районний суд міста Києва
Справа № 761/21815/22
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.05.2023 Київ
Подільський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
з участю секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
представника потерпілого - адвоката ОСОБА_8 ,
розглядаючи у судовому засіданні в приміщенні Подільського районного суду м. Києва кримінальне провадження № 62021100000000424 за обвинуваченням:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, РНОКПП НОМЕР_1 ,
обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 354, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 190 КК України,
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, уродженця м. Кременчук Полтавської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, РНОКПП НОМЕР_2 ,
обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 354, ч. 2 ст. 190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
09 січня 2023 року до Подільського районного суду м. Києва надійшло кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 354, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 190, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 239 КК України, та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 354, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 239 КК України.
Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 21 березня 2023 року ОСОБА_9 звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 239 КК України на підставі ст. 49 КК України в зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження в цій частині закрити; ОСОБА_7 звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 239 КК України на підставі ст. 49 КК України в зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження в цій частині закрити.
25 квітня 2023 року між прокурором Першого відділу другого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , якій на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 62021100000000424, та обвинуваченими ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , у присутності захисника - адвоката ОСОБА_5 , укладено угоди про визнання винуватості, які були передані суду для затвердження.
Відповідно до вказаних угод встановлено наступне.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про реорганізацію дочірніх компаній Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 13.06.2012 №360-р, наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України «Про реорганізацію Дочірньої компанії «Укргазвидобування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» від 18.07.2012 №529 внаслідок реорганізації шляхом перетворення у публічне акціонерне товариство Дочірньої компанії «Укргазвидобування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», яка була створена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.1998 № 173 «Про розмежування функцій з видобування, транспортування, зберігання і реалізації природного газу» створене Публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування» (код ЄДРПОУ 30019775) (далі - АТ «Укргазвидобування»).
Згідно зі статутом АТ «Укргазвидобування», в редакції, затвердженій 25.12.2012 його установчими зборами, АТ «Укргазвидобування» належить до газової та нафтопереробної галузей економіки України, забезпечує підвищення рівня енергетичної безпеки держави, забезпечення ефективного функціонування та розвитку нафтогазового комплексу, задоволення потреб промислових і побутових споживачів у сировині та паливно-енергетичних ресурсах.
АТ «Укргазвидобування» створене для здійснення видобутку природного газу, нафти та інших вуглеводнів на основі раціонального та ефективного використання ресурсів корисних копалин із застосуванням передових методів геологорозвідувальних робіт і розробки родовищ, прогресивних технологій видобування і переробки природного газу, газового конденсату та нафти тощо з метою отримання прибутку.
При цьому, єдиним засновником АТ «Укргазвидобування» є акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (код ЄДРПОУ 20077720) (далі - НАК «Нафтогаз України»), засновником якого, у свою чергу, є Кабінет Міністрів України (код ЄДРПОУ 00031101). Відповідно до примітки статті 364 Кримінального кодексу України для цілей статей 364, 368, 3685, 369 цього Кодексу АТ «Укргазвидобування» прирівнюється до державного підприємства, оскільки у його статутному фонді державна частка перевищує 50 відсотків та становить величину, що забезпечує державі право вирішального впливу на його господарську діяльність.
Приблизно у 2016 році ОСОБА_6 , усвідомлюючи, що АТ «Укргазвидобування» під час своєї основної діяльності по здійсненню видобутку природного газу, нафти та інших вуглеводнів утворює відходи буріння свердловин у значній кількості, розробив злочинну схему заволодіння коштами АТ «Укргазвидобування» під виглядом робіт з утилізації небезпечних відходів буріння газових свердловин: бурового шламу, зокрема, на території Полтавської області.
Так, злочинна схема передбачала наявність спецмайданчика для складування осадків, розташованого за адресою: Полтавська обл., м. Кременчук, «ІНФОРМАЦІЯ_5», який складався із шести бетонних резервуарів загальною площею 5 380, 2 (п`ять тисяч триста вісімдесят цілих дві десятих) квадратних метрів, та який з 2011 року перебував у власності ОСОБА_6 , з метою надання видимості його використання при утилізації відходів.
Крім того, передбачалося також створення підконтрольної юридичної особи, яка, отримавши попередньо ліцензію на поводження з небезпечними відходами, мала приймати участь у закупівлях АТ «Укргазвидобування» по утилізації або видаленню небезпечних відходів буріння: бурового шламу.
У свою чергу, дане підприємство, орендуючи у ФОП « ОСОБА_6 » указаний спецмайданчик, який міг бути місцем видалення промислових відходів 3-4 класу небезпеки, мало документально показувати захоронення таких відходів саме на ньому, а фактично - захоронювати відходи в інших несанкціонованих місцях.
Грошові кошти, призначені для належної утилізації або видалення бурових шламів, мали привласнюватися учасниками злочинної схеми та використовуватися ними на власний розсуд.
Реалізуючи злочинний умисел, направлений на заволодіння коштами державного підприємства, ОСОБА_6 15.03.2016 одноособово заснував товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС» (код ЄДРПОУ 40345922), з видами діяльності: «38.12 Збирання небезпечних відходів, 38.22 Оброблення та видалення небезпечних відходів» (далі - ТОВ «ЕКО-ФОРС»).
Крім того, 30.05.2016 ОСОБА_6 , як фізичною особою-підприємцем « ОСОБА_6 », на вказаний спецмайданчик зареєстровано паспорт місця видалення відходів з реєстраційним № НОМЕР_3 та назвою: «Спецмайданчик для складування відходів виробництва на Деївській горі у правобережній частині м. Кременчука» (далі - Спецмайданчик).
Маючи у власності даний Спецмайданчик, ОСОБА_6 , як фізична особа - підприємець, отримав можливість здійснювати діяльність по видаленню відходів виробничо-технологічних інших, не позначених іншим способом, або відходів від комбінованих процесів (шлам буровий) (код 1110.2.9.00 за державним класифікатором відходів ДК 005-96).
Так, 07.06.2018 тендерним комітетом АТ «Укргазвидобування» оголошено про проведення допорогової закупівлі послуги № 18П-108 у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (Вивіз та утилізація відходів буріння) з очікуваною вартістю 19 840 000, 00 грн. з ПДВ. (Процедура № UA-2018-06-07-002943-a від 07.06.2018).
При цьому, технічним завданням на надання послуг з вивозу та утилізації відходів буріння свердловин передбачено, що Виконавець повинен мати дійсну ліцензію на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. Виконавець зобов`язаний розмістити/утилізувати вивезені відходи на спеціалізованих полігонах та полігонах ТПВ (твердих побутових відходів), які мають відповідне погодження на розміщення, утилізацію такого виду відходів у відповідності до об`ємів, указаних в таблиці 3.2.
За наслідками проведеної допорогової закупівлі, 14.08.2018 філією газопромислового управління «Полтавагазвидобування» акціонерного товариства «Укргазвидобування» (далі - ГПУ «Полтавагазвидобування» «Укргазвидобування»), в особі заступника директора ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування» ОСОБА_10 , із ОВ «ЕКО-ФОРС», в особі директора ТОВ «ЕКО-ФОРС» ОСОБА_11 , укладено договір № 1055/18 від 14.08.2018 про надання послуг з вивозу та утилізації відходів буріння (далі - Договір № 1055/18).
Так, згідно з Розділом 1 Договору № 1055/18 Виконавець (ТОВ «ЕКО-ФОРС»), відповідно до умов цього Договору та додатків до нього, зобов`язується надати послуги з завантаження, вивозу та утилізації (розміщення) відходів буріння з об`єктів Замовника для подальшої утилізація або видалення (надалі - Послуги), враховуючи, що Виконавець має право здійснювати діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами на підставі безстрокової ліцензії Міністерства екології та природних ресурсів України (рішення від 29.06.2017 року № 242), а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити надані Послуги на умовах, визначених цим Договором.
Послуги за цим Договором надаються силами, матеріалами та обладнанням Виконавця на об`єктах Замовника, визначених у п. 3 Технічного завдання на надання Послуг з вивозу, утилізації або остаточного розміщення відходів буріння при бурінні свердловин ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування» (Додаток № 4 до цього Договору, який є його невід`ємною частиною) (надалі - Об`єкти).
Пунктом 2.5 Договору № 1055/18 передбачено: «Сторони домовились, що кількість відходів буріння, які передаються Виконавцю, остаточно визначаються у місці зважування та розвантаження, які знаходяться на відповідних полігонах, для остаточного розміщення (видалення) або утилізації, про що складається акт приймання - передачі відходів Замовником Виконавцю. Після підписання Сторонами такого акту Власником відходів стає Виконавець».
Крім того, згідно з умовами Договору № 1055/18 виконавець зобов`язаний: утилізувати (остаточно розміщувати) відходи на спеціалізованих полігонах промислових відходів (полігонах ТПВ). Факт утилізації відходів повинен бути підтверджений документально з подальшим наданням відповідних документів Замовнику протягом 5 днів з дня утилізації (п. 3.2.6).
Забезпечити наявність автомобільних ваг на місці розвантаження шламу для контролю фактичної кількості, яка буде підлягати утилізації (остаточному розміщенню) (п. 3.2.7.).
Забезпечувати дотримання персоналом Виконавця, задіяного для надання Послуг, вимог чинного законодавства України та норм з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки, екологічної безпеки (п. 3.2.9).
Виконавець повинен мати паспорт місця видалення відходів з відміткою про щорічний перегляд (Постанова №1216 від 03.08.98 «Про затвердження Порядку ведення реєстру місць видалення відходів», Наказ №12 від 14.01.1999 зі змінами від 25.01.2016р. «Про затвердження інструкції «Про зміст і складання паспорта місць видалення відходів») або договір субпідряду з організацією, що має цей паспорт (п. 3.2.11).
Загальна ціна Договору складає до 18 979 000 грн. 00 коп. (вісімнадцять мільйонів дев`ятсот сімдесят дев`ять тисяч грн. 00 коп.), в т.ч. ПДВ - 3 163 166 грн. 67 коп. (три мільйона сто шістдесят три тисячі сто шістдесят шість грн. 67коп.) (п. 4.1.).
Детальний розрахунок вартості Послуг міститься у Протоколі погодження договірної ціни на надання Послуг, що є Додатком №1 до цього Договору та є його невід`ємною частиною (п. 4.2.).
Оплата за надані Послуги проводиться за фактичний обсяг наданих Послуг після пред`явлення Виконавцем рахунку-фактури на оплату та на підставі підписаного Сторонами акту приймання-передачі наданих Послуг, шляхом перерахування коштів на поточний рахунок Виконавця протягом 30 календарних днів з дня отримання рахунку-фактури на оплату на підставі підписаного Сторонами акту приймання-передачі наданих Послуг (форма акту наведена в Додатку № 5 до цього Договору) (п. 4.3.).
В разі відмови Замовника від підписання акту приймання-передачі наданих Послуг по причині несвоєчасного завантаження, утилізації відходів буріння та/або інших вимог, передбачених цим Договором, Сторони складають акт про виявлені недоліки, в якому вказується перелік порушень допущених Виконавцем, що підлягають виправленню за рахунок Виконавця (пр. 4.4.).
При виконанні своїх зобов`язань за цим Договором, Сторони, їх афілійовані особи, працівники або посередники не виплачують, не пропонують і не дозволяють виплату будь-яких грошових коштів або передачу цінностей, прямо або опосередковано, будь-яким особам, для впливу на дії чи прийняття рішення цими особами з метою отримання будь-якої неправомірної вигоди (п. 10.1.).
При виконанні своїх зобов`язань за цим Договором, Сторони, їх афілійовані особи, працівники або посередники не здійснюють дії, що кваліфікуються застосовними для цілей цього Договору законодавством, як дача/отримання неправомірної вигоди, корупційне правопорушення, а також дії, що порушують вимоги законодавства про запобігання корупції та міжнародних актів про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом (п. 10.2).
Кожна із Сторін цього Договору відмовляється від стимулювання будь-яким чином працівників іншої Сторони, в тому числі шляхом надання грошових сум, подарунків, безоплатного виконання на їх адресу робіт (послуг) та іншими, не пойменованими у цьому пункті способами, що ставить працівника в певну залежність і спрямованого на забезпечення виконання цим працівником будь-яких дій на користь стимулюючої його Сторони.
Під діями працівника, здійснюваними на користь стимулюючої його Сторони, розуміються:
-надання невиправданих переваг у порівнянні з іншими контрагентами; надання будь-яких гарантій;
-прискорення існуючих процедур (спрощення формальностей);
-інші дії, що виконуються працівником в рамках своїх посадових обов`язків, але йдуть врозріз з принципами прозорості та відкритості взаємин між Сторонами (п. 10.3.).
У разі виникнення у Сторони підозр, що відбулося або може відбутися порушення будь- яких антикорупційних умов, відповідна Сторона зобов`язується повідомити іншу Сторону у письмовій формі. Після письмового повідомлення, відповідна Сторона має право призупинити виконання зобов`язань за цим Договором до отримання підтвердження, що порушення не відбулося або не відбудеться. Це підтвердження повинне бути надіслане протягом 5 (п`яти) робочих днів з дати направлення письмового повідомлення.
У письмовому повідомленні Сторона зобов`язана послатися на факти або надати матеріали, що достовірно підтверджують або дають підставу припускати, що відбулося або може відбутися порушення будь-яких положень цих умов контрагентом, його афілійованими особами, працівниками або посередниками виражається в діях, які кваліфікуються відповідним законодавством, як дача або одержання неправомірної вигоди, корупційне правопорушення, а також діях, що порушують вимоги законодавства про запобігання корупції та міжнародних актів про протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом (п. 10.4).
Пунктом 11.8 Договору № 1055/18 передбачено, що для належного надання Послуг по даному Договору від кожної Сторони призначається відповідальна особа-представник, які уповноважені діяти від імені відповідної Сторони, включаючи підписання відповідних актів та інших документів у рамках цього Договору.
- Уповноважена особа Виконавця (ПІБ, телефон, адреса електронної пошти) є ОСОБА_11 тел. НОМЕР_4 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_7 тел. НОМЕР_5 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_4
При цьому, ОСОБА_7 наказом директора ТОВ «ЕКО-ФОРС» від 08.06.2017 № 2-к з 09.06.2017 прийнятий на посаду заступника директора з технічних питань.
Розділом 12 Статуту ТОВ «ЕКО-ФОРС» (в редакції станом на 2018 - 2019 роки) передбачено, що у Товаристві діє одноособовий виконавчий орган: Директор Товариства. Директор не може бути одночасно Головою Зборів Учасників.
Директор вирішує усі питання діяльності Товариства, за винятком тих, що належать до компетенції Загальних Зборів Учасників. Загальні Збори Учасників можуть прийняти рішення про передачу частини своїх повноважень Директору. Директор підзвітний Загальним Зборам Учасників Товариства і організовує виконання їх рішень. Директор не вправі приймати рішення обов`язкові для Учасників Товариства. Директор може призначати свого Заступника/Заступників Директора з певних напрямів діяльності Товариства та делегувати їм частину, або всі свої повноваження, передбачені чинним законодавством та установчими документами, включаючи право першого розпорядчого підпису на фінансово-банківських документах.
Директор має право без довіреності виконувати дії від імені Товариства.
Директор:
-без довіреності діє від імені Товариства, в тому числі підписує будь-які та зовнішньоекономічні договори;
-видає накази, розпорядження і дає вказівки з питань, які відносяться до його компетенції;
-відкриває/закриває рахунки а банківських установах, укладає договори, видає довіреності на здійснення дій від імені Товариства;
-приймає на роботу, переводить та звільнює працівників Товариства;
-представляє Товариство у відносинах з державними органами, підприємствами, організаціями та громадянами;
-здійснює інші дії в межах своєї компетенції;
-має право передати частину своїх повноважень або всі свої повноваження Заступнику Директора/Заступникам Директора з певних напрямів діяльності Товариства.
Отже, ОСОБА_7 , займаючи в ТОВ «ЕКО-ФОРС» посаду заступника директора з технічних питань, будучи відповідальною особою - представником, уповноваженою діяти від імені ТОВ «ЕКО-ФОРС», включаючи підписання відповідних актів та інших документів у рамках Договору № 1055/18, виконував, у тому числі, за спеціальними повноваженнями, як обов`язки по здійсненню керівництва ділянкою роботи, так і обов`язки по управлінню майном (установлення порядку його зберігання та забезпечення контролю за цими операціями), тобто виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.
Таким чином, згідно зі статтею 18 КК України ОСОБА_7 являвся службовою особою.
У той же час, ТОВ «ЕКО-ФОРС», відповідно до наказу Мінприроди «Про видачу ліцензії» від 29.06.2017 № 242, маючи право здійснювати операції зі збирання, зберігання, видалення та захоронення небезпечних відходів, не отримувало ліцензії на їх утилізацію.
Відповідно до паспорта свердловини № 355 Яблунівської станом на 11.08.2018 вона перебувала у процесі буріння.
Дослідженні відходи буріння свердловини № 355 відносяться до групи надзвичайно небезпечних відходів, є шкідливими для життя, здоров`я людей, довкілля та можуть створити для них небезпеку, зокрема, для населення прилеглих територій та біоти в цілому.
Статтею 1 Закону України «Про відходи» № 187/98-ВР від 05.03.1998 з подальшими змінами та доповненнями (далі - Закон України «Про відходи») визначено, що відходами є будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення;
небезпечні відходи - відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров`я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними;
утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів;
видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації;
захоронення відходів - остаточне розміщення відходів при їх видаленні у спеціально відведених місцях чи на об`єктах таким чином, щоб довгостроковий шкідливий вплив відходів на навколишнє природне середовище та здоров`я людини не перевищував установлених нормативів;
тверді відходи - залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, товарів, продукції, що не можуть у подальшому використовуватися за призначенням.
Статтею 17 Закону України «Про відходи», зокрема, визначено, що суб`єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов`язані:
в) визначати склад і властивості відходів, що утворюються, а також ступінь небезпечності відходів для навколишнього природного середовища та здоров`я людини відповідно до нормативно-правових актів, які затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища;
д) забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, що відповідає вимогам екологічної безпеки;
з) не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об`єктах;
н) мати ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами і/або дозвіл на транскордонне перевезення небезпечних відходів;
Статтею 26 Закону України «Про відходи» також визначено, що державному обліку та паспортизації підлягають в обов`язковому порядку всі відходи, що утворюються на території України і на які поширюється дія цього Закону.
Державний облік та паспортизація відходів здійснюються у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Так, Порядком ведення державного обліку та паспортизації відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 листопада 1999 р. N 2034 (Далі - Порядок ведення державного обліку та паспортизації відходів), встановлені єдині правила ведення державного обліку та паспортизації відходів, дія яких поширюється на підприємства, установи, організації всіх форм власності, громадян - суб`єктів підприємницької діяльності, діяльність яких пов`язана з утворенням відходів та здійсненням операцій поводження з ними (далі - підприємства).
Пунктом 9 Порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів передбачено, що паспортизація відходів ведеться підприємствами з метою їх вичерпної ідентифікації та визначення оптимальних шляхів поводження з ними.
Паспортизація відходів передбачає складення і ведення паспортів відходів, паспортів місць видалення відходів, реєстрових карт об`єктів утворення, оброблення та утилізації відходів відповідно до державного класифікатора ДК 005-96 "Класифікатор відходів" та номенклатури відходів.
При цьому, контроль за веденням підприємствами первинного обліку відходів та за їх паспортизацією здійснюється Держекоінспекцією та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері поводження з відходами відповідно до їх компетенції.
Статтею 33 Закону України «Про відходи» визначено, що зберігання та видалення відходів здійснюються відповідно до вимог екологічної безпеки та способами, що забезпечують максимальне використання відходів чи передачу їх іншим споживачам (за винятком захоронення).
На кожне місце чи об`єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об`єктів зберігання чи видалення і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об`єктів.
Видалення відходів здійснюється відповідно до встановлених законодавством вимог екологічної безпеки з обов`язковим забезпеченням можливості утилізації чи захоронення залишкових продуктів за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, в якому визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відходів відповідно до встановлених умов їх зберігання.
Визначені для зберігання та видалення відходів місця чи об`єкти повинні використовуватися лише для відходів, заявлених на одержання дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами.
Крім того, статтею 34 Закону України «Про відходи» визначено, що усі небезпечні відходи за ступенем їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та на життя і здоров`я людини поділяються на чотири класи і підлягають обліку.
Відповідний клас відходів визначається виробником відходів відповідно до нормативно-правових актів, що затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Суб`єкт господарської діяльності, у власності або у користуванні якого є хоча б один об`єкт поводження з небезпечними відходами, зобов`язаний:
забезпечити запобігання забрудненню ними навколишнього природного середовища, а у разі виникнення такого забруднення - ліквідувати забруднення та його наслідки для навколишнього природного середовища та здоров`я людини;
вживати заходів, направлених на запобігання аваріям, обмеження і ліквідацію їх наслідків та захист людей і навколишнього природного середовища від їх впливу;
забезпечувати експлуатацію зазначених об`єктів і перевезення небезпечних відходів з додержанням вимог природоохоронного законодавства;
мати ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (не підлягає ліцензуванню зберігання (накопичення) суб`єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб`єктам господарювання, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами);
ідентифікувати об`єкти поводження з небезпечними відходами відповідно до Закону України "Про об`єкти підвищеної небезпеки";
мати план локалізації та ліквідації аварії на об`єкті;
мати декларацію безпеки;
надавати інформацію про такі об`єкти відповідно до Закону України "Про об`єкти підвищеної небезпеки".
У разі порушення суб`єктом господарської діяльності ліцензійних умов поводження з небезпечними відходами ліцензія анулюється у встановленому законом порядку.
До поводження з небезпечними відходами допускаються особи, які мають професійну підготовку, підтверджену свідоцтвом (сертифікатом) на право роботи з небезпечними речовинами, та не мають медичних протипоказань. Допуск працівників до роботи забезпечується відповідною посадовою особою підприємства, установи, організації.
Перевезення небезпечних відходів дозволяється лише за наявності їх паспорта та ліцензії на поводження з ними і в порядку, визначеному законодавством про перевезення небезпечних вантажів.
Розміщення небезпечних відходів дозволяється лише у спеціально обладнаних місцях та здійснюється відповідно до ліцензійних умов щодо поводження з небезпечними відходами.
Приблизно у квітні 2019 року, ОСОБА_6 , перебуваючи в неустановленому досудовим слідством місці, усвідомлюючи протиправність своїх дій, маючи умисел на заволодіння коштами АТ «Укргазвидобування», усно запропонував заступнику директора ТОВ «ЕКО-ФОРС» з технічних питань ОСОБА_7 організувати вивезення твердих бурових шламів з території бурового майданчику свердловини № 355 Яблунівська з подальшим їх видаленням не на Спецмайданчику, а на полігоні твердих побутових відходів, розміщеного на АДРЕСА_5 власником якого є Кременчуцьке КАТП 1628, під виглядом речовин, що не є небезпечними, а також складання та підписання завідомо неправдивих актів приймання-передачі наданих послуг із зазначенням завідомо недостовірної інформації про місце їх видалення.
Після цього, ОСОБА_7 , який добровільно погодився на протиправну пропозицію ОСОБА_6 , залучено ряд автотранспортних перевізників до перевезення зазначених небезпечних відходів в умовах та засобами, не пристосованих для їх транспортування.
Крім того, 03.04.2019 між АТ «Укргазвидобування», (надалі - «Замовник»), в особі заступника директора з земельних відносин та екології філії газопромислового управління «Полтавагазвидобування» ОСОБА_10 з однієї сторони, який є повноважною особою даного підприємства, та особою, матеріали відносно якої виділено в окреме провадження за № 62020100000001511 від 30.07.2020 (надалі - «Виконавець»), з другої сторони (в подальшому «Сторони»), укладено Договір № 443/19 (далі - Договір № 443/19), відповідно до п. 1.1. якого Замовник доручає, а Виконавець бере на себе зобов`язання власними силами надати послуги з фактичного контролю за зважуванням відходів буріння в місцях їх розвантаження та ведення обліку, які визначені в Технічному завданні (Додаток № 2.1-2.5) до даного договору), а Замовник зобов`язується прийняти надані послуги і виплатити Виконавцю винагороду.
Пунктом 1.2. даного Договору № 443/19 також передбачено, що Виконавець надає послуги, передбачені цим договором, на свій ризик, самостійно організовує надання послуг.
Технічні та інші вимоги до результатів надання послуг, зміст обсягів та строки передачі Замовнику результатів окремих етапів та надання послуг в цілому вказані у Технічному завданні на надання послуг Додатку (Додаток №2.1-2.5), який є невід`ємною частиною цього Договору. (п. 2.1. Договору № 443/19).
Строк надання послуг: початок 01.04.2019 р.; закінчення 31.08.2019 р. (п. 2.2. Договору № 443/19).
Документом, що підтверджує надання послуг Виконавцем, є Акт здачі-приймання наданих послуг (п. 2.3. Договору № 443/19).
Здача-приймання наданих послуг по Договору здійснюється шляхом підписання Сторонами актів здачі-приймання наданих послуг після їх надання Виконавцем. Не пізніше 2-го числа місяця наступного за звітним Виконавець направляє на підписання Замовнику два примірника актів здачі-приймання наданих послуг. (п. 2.4 Договору № 443/19).
Розділом 3 Договору № 443/19 передбачено, що Виконавець зобов`язується: якісно та в установлені Сторонами терміни надавати послуги, які визначені в Технічному завданні, відповідно до умов даного Договору (п. 3.1.). Підготувати і надати Замовнику акт здачі-приймання наданих послуг в строки, встановлені даним Договором (п. 3.1.1.). Негайно повідомити Замовника про виникнення в процесі надання послуг обставин, що можуть викликати неможливість одержання очікуваних результатів, недоцільність надання послуг, порушення строків та (або) якості надання послуг (3.1.3).
Розділом 10 Договору № 443/19 також передбачено, що при виконанні своїх зобов`язань за цим Договором, Сторони, їх афілійовані особи, працівники або посередники не виплачують, не пропонують виплатити і не дозволяють виплату будь-яких грошових коштів або передачу цінностей, прямо або опосередковано, будь-яким особам, для впливу на дії чи рішення цих осіб з метою отримати які-небудь неправомірні переваги чи на інші неправомірні цілі (п. 10.1.). При виконанні своїх зобов`язань за цим Договором, Сторони, їх афілійовані особи, працівники або посередники не здійснюють дії, що кваліфікуються законодавством,як дача/ отримання хабаря, комерційний підкуп, а також дії, що порушують вимоги законодавства України та міжнародних актів про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом (п. 10.2.). Кожна із Сторін цього Договору відмовляється від стимулювання будь-яким чином працівників іншої Сторони, в тому числі шляхом надання грошових сум, подарунків, безоплатного виконання на їх адресу послуг та іншими, не пойменованими у цьому пункті способами, що ставить працівника в певну залежність і спрямованого на забезпечення виконання цим працівником будь-яких дій на користь стимулюючої його Сторони (п. 10.3.). Під діями працівника, здійснюваними на користь стимулюючої його Сторони, розуміються:
-надання невиправданих переваг у порівнянні з іншими контрагентами;
-надання будь-яких гарантій;
-прискорення існуючих процедур;
-інші дії, що виконуються працівником в рамках своїх посадових обов`язків. Сторони врозріз з принципами прозорості та відкритості взаємин між Сторонами (п. 10.4.).
Технічним завданням на надання послуг на квітень - серпень 2019 року Договору № 443/19 (Додатки № 2.1 - № 2.5) визначено здійснення контролю зважування відходів буріння, контроль їх розвантаження (м. Кременчук, ІНФОРМАЦІЯ_5, спецмайданчик для складування відходів виробництва) та ведення обліку, а також складання актів приймання - передачі відходів буріння Замовника відповідно до п. 2.5 Договору №1055/18 від 14.08.2018 з ТОВ «ЕКО-ФОРС».
В той же час, пунктом 2.5 Договору № 1055/18 від 14.08.2018 передбачено, що «Сторони домовились, що кількість відходів буріння, які передаються Виконавцю, остаточно визначаються у місці зважування та розвантаження, які знаходяться на відповіднихполігонах, для остаточного розміщення (видалення) або утилізації, про що складається акт приймання - передачі відходів Замовником Виконавцю. Після підписання Сторонами такого акту Власником відходів стає Виконавець».
Статтею 139 Господарського кодексу України № 436-IV від16.01.2003 (з подальшими змінами та доповненнями) передбачено, що майном у цьому Кодексі визнається сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються чи використовуються у діяльності суб`єктів господарювання та відображаються в їх балансі або враховуються в інших передбачених законом Формах обліку майна цих суб`єктів.
Залежно від економічної форми, якої набуває майно у процесі здійснення господарської діяльності, майнові цінності належать до основних фондів, оборотних засобів, коштів, товарів.
Товарами у складі майна суб`єктів господарювання визнаються вироблена продукція (товарні запаси), виконані роботи та послуги.
Особа, матеріали відносно якої виділено в окреме провадження за № 62020100000001511 від 30.07.2020 (надалі - Особа 1)за умовами Договору № 443/19 мав здійснювати керівництво ділянкою роботи та виконання обов`язків по забезпеченню контролю за належним захороненням відходів буріння: майном, яке в економічній формі належало до товарів у вигляді виконаних послуг.
Тобто, Особа 1мавздійснювати контроль за належним наданням ТОВ «ЕКО-ФОРС» послуг з видалення відходів. Результатом його роботи мали стати підписані АТ «Укргазвидобування» і ТОВ «ЕКО-ФОРС» акти приймання-передачі наданих послуг за Договором № 1055/18 від 14.08.2018, що у свою чергу породжувало у ТОВ «ЕКО-ФОРС» право вимагати, а у АТ «Укргазвидобування» - обов`язок по оплаті наданих послуг.
Таким чином, Особа 1, надаючи для АТ «Укргазвидобування» за Договором № 443/19 послуги з фактичного контролю за зважуванням відходів буріння в місцях їх розвантаження та ведення обліку, які визначені в Технічному завданні (Додаток № 2.1-2.5) до даного договору, являвся особою, яка працює на користь вказаного підприємства.
ОСОБА_6 , усвідомлюючи, що підставами для перерахування АТ «Укргазвидобування» грошових коштів на рахунок ТОВ «ЕКО-ФОРС» за надані послуги за Договором № 1055/18 є підписані між цими підприємствами акти приймання-передачі наданих послуг, а технічної можливості захоронювати тверді відходи буріння на території його Спецмайданчику немає, діючи з корисливих мотивів, в інтересах як ТОВ «ЕКО-ФОРС», так і своїх особистих інтересах, з метою заволодіння грошовими коштами АТ «Укргазвидобування» шляхом обману, та, як наслідок особистого незаконного збагачення, приблизно 12.04.2019, перебуваючи в невстановленому місці, запропонував заступнику директора ТОВ «ЕКО-ФОРС» з технічних питань ОСОБА_7 переконати Особу 1, складати та підписувати акти про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18, із зазначенням у них завідомо недостовірних відомостей як про масу перевезених відходів з території бурового майданчику свердловини № 355 Яблунівська, так і про місце їх розвантаження та захоронення, а також висловити йому пропозицію надання неправомірної вигоди за підписання ним таких актів, з розрахунку:
1.30 (тридцять) гривень за кожну тону перевезених відходів;
2.200 (двісті) гривень за кожну тону відходів, безпідставно врахованих в актах, як такі, що, нібито, перевезені, проте, які фактично не перевозилися.
ОСОБА_7 , добровільно погодившись на запропоновану протиправну пропозицію ОСОБА_6 , в невстановлений досудовим слідством точний час та місці на території м. Кременчук Полтавської області, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та, бажаючи їх настання, висловив Особі 1 запропоновану пропозицію ОСОБА_6 .
Особа 1 у свою чергу, виконуючи функції особи, яка працює на користь АТ «Укргазвидобування», в невстановлений досудовим слідством точний час та місці на території м. Кременчук Полтавської області, добровільно погодився на запропоновану ОСОБА_7 пропозицію отримання ним неправомірної вигоди в сумі, що розраховувалася від маси перевезених та безпідставно врахованих у актах відходів буріння, та, будучи залученим учасниками злочину до протиправної діяльності по заволодінню коштами АТ «Укргазвидобування», усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи з корисливих мотивів, шляхом зловживання своїм становищем, в інтересах ОСОБА_6 та ТОВ «ЕКО-ФОРС», погодився також протягом червня - серпня 2019 року складати, особисто підписувати акти про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від АТ «Укргазвидобування» до ТОВ «ЕКО-ФОРС», із зазначенням у них завідомо недостовірних відомостей як про масу перевезених відходів, так і про місце їх розвантаження та захоронення.
При цьому, приблизно 11.07.2019 в першій половині дня ОСОБА_7 усно домовився зустрітися з Особою 1 на території м. Кременчук Полтавської області з метою передачі йому раніше обумовлених грошових коштів у сумі 50 000, 00 грн. (п`ятдесят тисяч гривень), які отримав від ОСОБА_6 у безготівковій формі з його карткового рахунку № НОМЕР_6 , відкритий в ПАТ «КБ «Приватбанк», на свій картковий рахунок № НОМЕР_7 , відкритий в ПАТ «КБ «Приватбанк».
Особа 1 маючи на меті незаконне збагачення, усвідомлюючи, що дана неправомірна вигода буде набута ним як наслідок складання та підписання актів про передачу відходів буріння, із зазначенням у них завідомо недостовірних відомостей як про масу перевезених відходів, так і про місце їх розвантаження та захоронення, в порушення п. 10.1. - 10.3. Договору № 443/19, прибув разом із ОСОБА_7 до приміщення ПАТ «КБ «Приватбанк» за адресою: Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Троїцька, 61/52.
Продовжуючи свої протиправні дії, ОСОБА_7 , приблизно 11.07.2019в першій половині дня, перебуваючи в автомобілі марки NissanMicra, державний номерний знак НОМЕР_8 , яким він користувався, за адресою: АДРЕСА_3 , діючи умисно, на виконання попередньої домовленості із ОСОБА_6 , усвідомлюючи свої протиправні дії, спрямовані на надання Особі 1 неправомірної вигоди за вчинення дій, які входили в його компетенцію як особи, що працює на користь АТ «Укргазвидобування»: складання та підписання актів про передачу відходів буріння, із зазначенням у них завідомо недостовірних відомостей як про масу перевезених відходів, так і про місце їх розвантаження та захоронення, на підставі яких в ТОВ «ЕКО-ФОРС» виникає право, а в АТ «Укргазвидобування» - обов`язок оплатити надані послуги за Договором № 1055/18, надав Особі 1 частину неправомірної вигоди у вигляді готівкових грошових коштів у сумі 25 000, 00 грн. (двадцять п`ять тисяч гривень 00 коп.).
Після цього, ОСОБА_7 , приблизно 11.07.2019 в другій половині дня, перебуваючи в автомобілі марки NissanMicra, державний номерний НОМЕР_9 , яким він користувався, за адресою: АДРЕСА_3 , діючи умисно, на виконання попередньої домовленості із ОСОБА_6 , усвідомлюючи свої протиправні дії, спрямовані на надання Особі 1 неправомірної вигоди за вчинення дій, які входили в його компетенцію як особи, що працює на користь АТ «Укргазвидобування»: складання та підписання актів про передачу відходів буріння, із зазначенням у них завідомо недостовірних відомостей як про масу перевезених відходів, так і про місце їх розвантаження та захоронення, на підставі яких в ТОВ «ЕКО-ФОРС» виникає право, а в АТ «Укргазвидобування» - обов`язок оплатити надані послуги за Договором № 1055/18, надав Особі 1 іншу частину неправомірної вигоди у вигляді готівкових грошових коштів у сумі 25 000, 00 грн. (двадцять п`ять тисяч гривень 00 коп.).
Отже, ОСОБА_6 , запропонувавши та переконавши ОСОБА_7 висловити усну пропозицію Особі 1 надати неправомірну вигоду у розмірі 30 (тридцять) гривень за кожну тону перевезених відходів та 200 (двісті) гривень за кожну тону відходів, безпідставно врахованих в актах, як такі, що, нібито, перевезені, проте, які фактично не перевозилися, та надати йому таку неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 50 000, 00 грн. (п`ятдесят тисяч гривень 00 коп.), за вчинення ним в його інтересах та ТОВ «ЕКО-ФОРС» будь-якої дії з використанням наданого йому становища, яке він займає, а саме: складання та підписання актів про передачу відходів буріння, із зазначенням у них завідомо недостовірних відомостей як про масу перевезених відходів, так і про місце їх розвантаження та захоронення, тим самим організував пропозицію особі, яка працює на користь підприємства, надати неправомірну вигоду та надання такої вигоди за вчинення нею будь-якої дії з використанням становища, яке вона займає.
Таким чином, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 354 КК України, а саме в організації пропозиції та наданні особі, яка працює на користь підприємства, неправомірної вигоди за вчинення такою особою в інтересах того, хто обіцяє та надає таку вигоду, а також в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням становища, яке вона займає, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч. 2 ст. 354 КК України, а саме в пропозиції та наданні особі, яка працює на користь підприємства, неправомірної вигоди за вчинення такою особою в інтересах того, хто обіцяє та надає таку вигоду, а також в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням становища, яке вона займає, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Крім того Особа 1, перебуваючи в невстановленому досудовим слідством місці та часі, особисто підписав та подав для подальшої оплати до ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування» акт здачі-приймання наданих послуг від 31.07.2019 до цивільно-правового договору № 443/19, в якому зазначив, що згідно цивільно-правового договору № 443/19 від 03.04.2019 у липні місяці 2019 року надано послуги у сфері охорони довкілля (Послуги з фактичного контролю за зважуванням відходів буріння в місцях їх розвантаження та ведення обліку). Надання послуг здійснювалось з 01.07.2019 року по 31.07.2019 року, послуги виконані в повному обсязі та підлягають оплаті згідно цивільно- правового договору на суму 12,250 тис. грн.
У подальшому, на підставі завідомо неправдивих офіційних документів: актів про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14.08.2018, підписаних під керівництвом ОСОБА_6 співучасниками злочину: Особою 1 і ОСОБА_7 , та які містили завідомо неправдиві відомості про місце їх розвантаження і захоронення, акту здачі-приймання наданих послуг до цивільно-правового договору № 443/19 за липень 2019 року, між ТОВ "ЕКО-ФОРС", в особі директора ОСОБА_11 з однієї сторони, та АТ "Укргазвидобування", в особі заступника директора з земельних відносин та екології філії Газопромислового управління "Полтавагазвидобування" ОСОБА_10 , що діяв на підставі довіреності 2-549д від 11.01.2019 з іншої сторони, приблизно 31.07.2019 підписано акт приймання-передачі наданих послуг за Договором № 1055/18про те, що Виконавцем (ТОВ «Еко-форс») в період з "01" липня 2019 року по "30" липня 2019 року були надані Послуги завантаження, вивозу та утилізації твердих відходів буріння, що накопичуються під час буріння свердловини № 355 Яблунівського ГКР, відповідно до Договору від 14.08.2018 року за № 1055/18, а саме: «завантаження, вивіз та утилізація твердих відходів буріння, що накопичуються під час буріння свердловини № 355 Яблунівського ГКР», об`ємом 1 025, 000 м3, (що складало 1644, 690 тон) на загальну суму 2 559 671, 00 грн. (два мільйони п`ятсот п`ятдесят дев`ять тисяч шістсот сімдесят одна грн. 00 коп.).
Після цього, на підставі зазначеного акту приймання-передачі наданих послуг за Договором № 1055/18про те, що Виконавцем (ТОВ «ЕКО-ФОРС») в період з "01" липня 2019 року по "31" липня 2019 року були надані послуги завантаження, вивозу та утилізації твердих відходів буріння, що накопичуються під час буріння свердловини № 355 Яблунівського ГКР, відповідно до Договору від 14.08.2018 року за № 1055/18, службовими особами АТ «Укргазвидобування», які були введені в оману співучасниками злочину по заволодінню грошовими коштами АТ «Укргазвидобування» щодо належного виконання умов Договору № 1055/18 від 14.08.2019, перераховано 20.09.2019 з поточного рахунку АТ «Укргазвидобування» (код ЄДРПОУ 30019775) на поточний рахунок ТОВ «Еко-форс» № НОМЕР_10 , відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299,м. Київ, вул. Грушевського, 1Д), грошові кошти в сумі 2 559 671, 00 грн. (два мільйони п`ятсот п`ятдесят дев`ять тисяч шістсот сімдесят одна грн. 00 коп.).
Так, серед зазначених актів про передачу від АТ «Укргазвидобування» до ТОВ «ЕКО-ФОРС» твердих відходів буріння за договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, при указаних вище обставинах були складені та підписані ОСОБА_7 спільно із Особою 1, акти, в яких містилися завідомо неправдиві відомості як про місце їх розвантаження та захоронення: «м. Кременчук, ІНФОРМАЦІЯ_5, спецмайданчик для складування відходів», так і про масу переданих відходів, а саме:
-09 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_11 , перевезено та передано відходів масою 21, 200 тон, а не 20, 000 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,2 тони);
-09 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_12 , перевезено та передано відходів масою 20, 950 тон, а не 20, 000 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 0,950 тони);
-09 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_13 , перевезено та передано відходів масою 20, 220 тон, а не 20, 020 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 0, 200 тони);
-09 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_14 , перевезено та передано відходів масою 19, 920 тон, а не 19, 020 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 0, 900 тони);
-10 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_12 , перевезено та передано відходів масою 17, 600 тон, а не 16, 100 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,5 тони);
-11 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_15 , перевезено та передано відходів масою 19, 600 тон, а не 18, 600 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1 тону);
-11 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_12 , перевезено та передано відходів масою 17, 380 тон, а не 15, 880 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,5 тони);
-11 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_11 , перевезено та передано відходів масою 22, 400 тон, а не 20, 900 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,5 тони);
-12 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_16 , перевезено та передано відходів масою 24, 480 тон, а не 21, 980 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2,5 тони);
-12 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_12 , перевезено та передано відходів масою 21, 180 тон, а не 20, 680 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 0, 500 тони);
-12 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_17 , перевезено та передано відходів масою 22, 400 тон, а не 20, 400 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-13 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_18 , перевезено та передано відходів масою 21, 980 тон, а не 19, 980 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_12 , перевезено та передано відходів масою 21, 300 тон, а не 20, 000 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,3 тони);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_19 , перевезено та передано відходів масою 21, 920 тон, а не 21, 120 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 0, 800 тони);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_20 , перевезено та передано відходів масою 22, 360 тон, а не 20, 860 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,5 тони);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_21 , перевезено та передано відходів масою 19, 360 тон, а не 17, 860 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,5 тони);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_22 , перевезено та передано відходів масою 18, 420 тон, а не 16, 420 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_16 , перевезено та передано відходів масою 21, 280 тон, а не 20, 080 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,2 тони);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_15 , перевезено та передано відходів масою 20, 100 тон, а не 18, 100 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_23 , перевезено та передано відходів масою 22, 200 тон, а не 21, 200 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1 тона);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_17 , перевезено та передано відходів масою 22, 000 тон, а не 20, 500 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,5 тони);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_24 , перевезено та передано відходів масою 21, 900 тон, а не 21, 000 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 0, 900 тон);
-15 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_18 , перевезено та передано відходів масою 21, 800 тон, а не 19, 800 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-16 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем маркиRENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_12 , перевезено та передано відходів масою 25, 200 тон, а не 23, 200 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-16 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_22 , перевезено та передано відходів масою 23, 160 тон, а не 22, 160 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1 тонна);
-16 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_25 , перевезено та передано відходів масою 24, 800 тон, а не 23, 300 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,5 тони);
-16 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_20 , перевезено та передано відходів масою 25, 100 тон, а не 23, 100 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-16 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_17 , перевезено та передано відходів масою 24, 980 тон а не 22, 980 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-17 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_12 , перевезено та передано відходів масою 22, 800 тон, а не 20, 000 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2,8 тони);
-17 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_26 , перевезено та передано відходів масою 18, 820 тон, а не 16, 820 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-17 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_27 , перевезено та передано відходів масою 24, 100 тон, а не 22, 100 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-17 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_15 , перевезено та передано відходів масою 21, 100 тон, а не 20, 100 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1 тонна);
-17 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_13 , перевезено та передано відходів масою 20, 100 тон, а не 18, 100 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-17 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_16 , перевезено та передано відходів масою 21, 020 тон, а не 20, 020 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1 тонна);
-17 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_25 , перевезено та передано відходів масою 21, 360 тон, а не 20, 360 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1 тонна);
-17 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_21 , перевезено та передано відходів масою 20, 960 тон, а не 19, 460 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1,5 тони);
-18 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_12 , перевезено та передано відходів масою 22, 500 тон, а не 20, 500 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-18 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_18 , перевезено та передано відходів масою 24, 800 тон, а не 21, 800 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 3 тони);
-18 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_15 , перевезено та передано відходів масою 23, 080 тон, а не 22, 080 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1 тонна);
-18 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки МАЗ, державний реєстраційний номер НОМЕР_28 , перевезено та передано відходів масою 22, 640 тон, а не 21, 640 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1 тонна);
-18 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_14 , перевезено та передано відходів масою 24, 520 тон, а не 23, 520 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 1 тонна);
-18 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_23 , перевезено та передано відходів масою 25, 800 тон, а не 23, 800 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-19 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_11 , перевезено та передано відходів масою 27, 420 тон, а не 25, 420 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-19 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_13 , перевезено та передано відходів масою 22, 840 тон, а не 20, 840 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони);
-19 липня 2019 року - акт про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, із завідомо неправдивими відомостями, в тому числі, про те, що автомобілем марки DAF, державний реєстраційний номер НОМЕР_18 , перевезено та передано відходів масою 26, 460 тон, а не 24, 460 тон (різниця між фактично перевезеними відходами та зазначеними в акті складає 2 тони).
ОСОБА_6 , діючи умисно, організував діяльність ОСОБА_7 та Особи 1 по складанню протягом липня 2019 року завідомо неправдивих документів: актів про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355 Яблунівська, які містили також завідомо недостовірні відомості про масу переданих відходів у загальному розмірі 69, 250 тон, та видачі їх у подальшому для скерування до АТ «Украгзавидобування» з метою оплати за надані послуги згідно з Договором № 1055/18.
ОСОБА_7 , будучи службовою особою ТОВ «ЕКО-ФОРС», спільно із Особою 1, діючи умисно, склав протягом липня 2019 року завідомо неправдиві документи: акти про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355 Яблунівська, які містили також завідомо недостовірні відомості про масу переданих відходів у загальному розмірі 69, 250 тон, та видав їх у подальшому для скерування до АТ «Украгзавидобування» з метою оплати за надані послуги згідно з Договором № 1055/18.
Так, у даних актах містилися також завідомо неправдиві відомості про масу перевезених відходів ТОВ «ЕКО-ФОРС» в кількості 69, 250 тон, об`ємом 43, 28125 м3 на загальну суму 108 083, 67 грн. (сто вісім тисяч вісімдесят три грн. 67 коп.), з місця їх утворення до місця розвантаження та захоронення, оскільки Особою 1, на виконання попередньої змови із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , внесено до вищевказаних актів про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року завідомо неправдиві відомості про масу перевезених відходів.
У подальшому, незаконно отримані від АТ «Укргазвидобування» грошові коштив сумі 108 083, 67 грн. (сто вісім тисяч вісімдесят три грн. 67 коп.), якими співучасники злочину заволоділи за попередньою змовою групою осіб, шляхом обману при зазначених вище обставинах, використані для потреб ТОВ «ЕКО-ФОРС», його засновників та службових осіб.
Реалізувавши при викладених обставинах свій злочинний умисел, ОСОБА_6 спільно з іншим співучасниками злочину: ОСОБА_7 та Особою 1, заволоділи шляхом обману чужим майном - грошовими коштами АТ «Укргазвидобування» в сумі 108 083, 67 грн. (сто вісім тисяч вісімдесят три грн. 67 коп.), що є значною шкодою, оскільки на момент вчинення злочину становило від ста до двохсот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, ОСОБА_6 протягом липня 2019 року, перебуваючи в неустановленому досудовим слідством точному місці, діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою із заступником директора ТОВ «ЕКО-ФОРС» з технічних питань ОСОБА_7 , та за пособництва Особи 1, організувавши складання та видачу вище вказаних актів про передачу твердих відходів буріння за Договором № 1055/18 від АТ «Укргазвидобування» до ТОВ «ЕКО-ФОРС», із зазначенням у них завідомо недостовірних відомостей як про місце розвантаження відходів та їх захоронення, так і про масу перевезених відходів в кількості 69, 250 тон, об`ємом 43, 28125 м3 на загальну суму 108 083, 67 грн. (сто вісім тисяч вісімдесят три грн. 67 коп.), усвідомлюючи, що дані акти є підставою для отримання ТОВ «ЕКО-ФОРС» коштів за, нібито, належне виконання умов Договору№ 1055/18, організував заволодіння чужим майном (грошовими коштами АТ «Укргазвидобування») шляхом обману (поданням завідомо неправдивих офіційних документів: актів про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, та актів приймання-передачі наданих послуг за Договором № 1055/18), вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало значної шкоди потерпілому.
Таким чином, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 190 КК України, а саме в організації заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що завдало значної шкоди потерпілому.
Отже, ОСОБА_7 , будучи заступником директора ТОВ «ЕКО-ФОРС» за організацією ОСОБА_6 та за пособництва Особи 1, склав та видав вищезазначені акти про передачу твердих відходів буріння за Договором № 1055/18 від АТ «Укргазвидобування» до ТОВ «ЕКО-ФОРС», із зазначенням у них завідомо недостовірних відомостей як про місце розвантаження відходів та їх захоронення, так і про масу перевезених відходів в кількості 69, 250 тон, об`ємом 43, 28125 м3 на загальну суму 108 083, 67 грн. (сто вісім тисяч вісімдесят три грн. 67 коп.), усвідомлюючи, що дані акти є підставою для отримання ТОВ «ЕКО-ФОРС» коштів за, нібито, належне виконання умов Договору№ 1055/18, заволодів чужим майном (грошовими коштами АТ «Укргазвидобування») шляхом обману (поданням завідомо неправдивих офіційних документів: актів про передачу відходів буріння за Договором № 1055/18 від 14 серпня 2018 року, утворених при бурінні свердловини № 355, та актів приймання-передачі наданих послуг за Договором № 1055/18), вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало значної шкоди потерпілому.
Таким чином, ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, а саме в заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що завдало значної шкоди потерпілому.
Згідно з оголошеними у судовому засіданні угодами про визнання винуватості від 25 квітня 2023 року, укладеними між прокурором Першого відділу другого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та обвинуваченими ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , останні повністю та беззастережно визнали свою винуватість у вчиненні інкримінованих їм кримінальних правопорушень в повному обсязі та за обставин, викладених у обвинувальному акті.
При затвердженні угоди обвинуваченому ОСОБА_6 узгоджене покарання за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 354 КК України (у редакції, яка діяла станом на час вчинення кримінального правопорушення) у вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день підписання угоди складає 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень; за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 190 КК України (у редакції, яка діяла станом на час вчинення кримінального правопорушення) - у вигляді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день підписання угоди складає 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень. На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначено остаточне покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що на день підписання угоди складає 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.
Обвинуваченому ОСОБА_7 усторонами угоди узгоджене покарання за ч. 2 ст. 354 КК України (у редакції, яка діяла станом на час вчинення кримінального правопорушення) у вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день підписання угоди складає 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень; за ч. 2 ст. 190 КК України (у редакції, яка діяла станом на час вчинення кримінального правопорушення) - у вигляді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день підписання угоди складає 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень. На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначено остаточне покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що на день підписання угоди складає 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.
Обвинуваченим роз`яснено наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України; наслідки невиконання угоди.
Тим самим, на час судового провадження, встановлено достатність фактичних даних для визнання винуватим ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 354, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 190 КК України, та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 354, ч. 2 ст. 190 КК України.
Прокурор в судовому засіданні наполягав на затвердженні угоди про визнання винуватості, зауваживши що обвинувачені ОСОБА_6 та ОСОБА_7 щиро розкаюються в скоєному, критично оцінють свою злочинну поведінку.
Адвокати ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , які діють в інтересах ОСОБА_6 та ОСОБА_7 та обвинувачені також просили суд про затвердження угоди про визнання винуватості, обвинувачені вказали, що ініціатива щодо укладення угоди виходила від них, їм зрозуміло наслідки її затвердження, їх позиція є добровільною, вони щиро каються у вчиненому.
Заслухавши пояснення учасників кримінального провадження, суд приходить до висновку про необхідність затвердження угоди про визнання винуватості між обвинуваченими та прокурором у кримінальному провадженні з наступних підстав.
Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні можуть бути укладені такі види угод: 1) угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим, 2) угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Відповідно до ч. 4 ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо 1) кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів; 2) особливо тяжких злочинів, віднесених до підслідності Національного антикорупційного бюро України за умови викриття підозрюваним чи обвинуваченим іншої особи у вчиненні злочину, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, якщо інформація щодо вчинення такою особою злочину буде підтверджена доказами; 3) особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами. Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.
В даному кримінальному провадженні стороною потерпілого надано згоду на укладення угоди поо визнання винуватості.
Відповідно ч. 4 ст. 469 КПК України генеральним директором Акціонерного товариства «Укргазвидобування» (код ЄДРПОУ 30019775) ОСОБА_12 надано письмову згоду прокурору на укладення угод про визнання винуватості між прокурором та ОСОБА_6 , а також між прокурором та ОСОБА_7 .
Особа, яка тимчасово здійснює повноваження Генерального директора Акціонерного товариства «Укргазвидобування» (код ЄДРПОУ 30019775) ОСОБА_13 підтвердив раніше надану згоду та зазначив, що АТ «Укргазвидобування» не заперечує щодо укладення угод про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченими.
Перед ухваленням рішення про затвердження угоди про визнання винуватості, судом під час судового засідання з`ясовано, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 цілком розуміють зміст положення п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, а саме, що вони мають право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого вони обвинувачуються, а вони мають такі права: мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення; мати захисника, у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом, або захищатися самостійно; допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на їх користь.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 розуміють наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, щодо якого вони визнають себе винуватими, а також вид покарання, яке буде застосовано до них у разі затвердження цієї угоди судом.
Також, судом встановлено, що укладення угоди є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Сторонам угоди, зокрема, відомо та зрозуміло про обмеження їх прав на оскарження вироку у разі її затвердження.
Аналізом сукупності досліджених в судовому засіданні наявних у суду матеріалів кримінального провадження встановлено, що прокурором при вирішенні питання про укладення цієї угоди про визнання винуватості правильно та у відповідності до вимог ст. 470 КПК України враховано наступні обставини: ступінь та характер сприяння обвинувачених у розслідуванні кримінального провадження щодо них, обставини та події, які мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню (доказуванню).
Умовами угоди правильно враховано, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 щиро розкаюються в скоєному, активно сприяють розкриттю злочину, добровільно відшкодували завданий збиток.
Крім цього, при укладенні угоди вірно враховано, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебувають, раніше не судимі, за місцем проживанням характеризуються позитивно, а також інші обставини, які їх характеризують.
Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченим ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , згідно ст. 66 КК України є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування завданого збитку.
Обставини, які обтяжують покарання ОСОБА_6 та ОСОБА_7 відповідно до ст. 67 КК України відсутні.
Вказані вище обставини, на переконання суду, істотно впливають та вказують на допустимість прийняття позитивного рішення щодо затвердження угоди про визнання винуватості з можливістю при цьому застосування покарання за вчинені ОСОБА_6 та ОСОБА_7 кримінальних правопорушень, визначеного умовами угоди та призначення покарання.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що укладення даної угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді і, що угода відповідає вимогам закону, у зв`язку з чим вона підлягає затвердженню.
Цивільний позов, заявлений представником потерпілого АТ «Укргазвидобування» ОСОБА_8 на суму 6 679 516, 56 грн. (шість мільйонів шістсот сімдесят дев`ять тисяч п`ятсот шістнадцять гривень п`ятдесят шість копійок) слід залишити без розгляду.
Процесуальні витрати відповідно до ст. 124 КПК України, необхідно стягнути з обвинувачених ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
Питання щодо речових доказів вирішити у відповідності до положень ст. 100 КПК України.
Заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна підлягають скасуванню.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 21 липня 2020 року стосовно обвинуваченого ОСОБА_6 було застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 150 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 315 300 гривень у національній грошовій одиниці України.
25 липня 2020 року застава в повному розмірі була внесена заставодавцем - ОСОБА_14 .
У подальшому строк дії обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, ОСОБА_6 закінчився та не продовжувався.
Суд вважає, що з метою забезпечення належної процесуальної поведінки ОСОБА_6 , необхідно залишити запобіжний захід у вигляді застави у розмірі, встановленому ухвалою Київського апеляційного суду від 21 липня 2020 року,Є без змін до набрання вироком законної сили.
Відносно обвинуваченого ОСОБА_7 запобіжний захід не застосовано.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 100, 124, 368, 370, 374, 474-475 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Затвердити угоду про визнання винуватості від 25 квітня 2023 року у кримінальному провадженні № 62021100000000424, відомості по якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30 березня 2021 року, укладену між прокурором Першого відділу другого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та обвинуваченими ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 354, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 190 КК України та призначити йому покарання:
- за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 354 КК України (у редакції, яка діяла за станом на час вчинення кримінального правопорушення) у вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті станвоить 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень 00 копійок;
- за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 190 КК України (у редакції, яка діяла за станом на час вчинення кримінального правопорушення) у вигляді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остаточне покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень 00 копійок.
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 354, ч. 2 ст. 190 КК України, та призначити йому покарання:
- за ч. 2 ст. 354 КК України (у редакції, яка діяла за станом на час вчинення кримінального правопорушення) у вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень 00 копійок;
- за ч. 2 ст. 190 КК України (у редакції, яка діяла за станом на час вчинення кримінального правопорушення) у вигляді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , остаточне покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень 00 копійок.
Запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді застави у розмірі 150 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 315 300 гривень 00 копійок, залишити в силі до набрання вироком законної сили.
Після набрання вироком законної сили зазначену заставу в сумі 315 300 (триста пятнадцять тисяч триста) гривень 00 копійок, сплачену 25 липня 2020 року згідно квитанції № 0.0.1781759582.1 на розрахунковий рахунок Київського апеляційного суду - повернути заставодавцю - ОСОБА_14 .
Скасувати арешт майна, накладений ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 23 вересня 2019 року у справі № 757/50904/19-к на майно, що перебуває у власності ОСОБА_6 , а саме:
- спецплощадку для складування осадків, що знаходиться за адресою: Полтавська обл., м. Кременчук, «ІНФОРМАЦІЯ_5», реєстраційний номер майна 5660584;
- резервуари літ. «А», «Б», «В», «Г», «Е», «Д» спецплощадки для складування осадків, литься за адресою Полтавська обл., м. Кременчук, «ІНФОРМАЦІЯ_5», реєстраційний номер майна 10941837;
- 1/2 частки власності нежитлової будівлі, що належить ОСОБА_6 , за адресою: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер майна 5835085
- автомобіль марки «Porsche Cayenne», державний номерний знак НОМЕР_29 ;
- автомобіль марки «Кіа Optima» державний номерний знак НОМЕР_30 .
Речові докази по справі
1.мобільний телефон, належний ОСОБА_6 : «Applei Phone Xs Max, основний imei НОМЕР_31 , додатковий imei НОМЕР_32 , в якому міститься сім-карта з номером оператора мобільного зв`язку « НОМЕР_33 », - повернути ОСОБА_6 ;
2.жорсткий диск Western Digital, серійний номер WMAV2L242082, жорсткий диск Kingston, серійний номер SA400S37|240G, 50026B76827FCBFE, жорсткий диск Kingston, серійний номер SA400S37|240G, 50026B76827FD861, жорсткий диск TRANSCEND, серійний номер D628193936 та ноутбук HEWLETT-PACKARD, серійний номер CND238002N,- повернути ОСОБА_6 ,
3.виявлені та відібрані зразки відходів буріння газової свердловини № 355 Яблунівського НГКР в ході проведеного огляду місцевості від 29 березня 2019 року за адресою: Полтавська обл., Лохвицький р-н, с. Сенча: в чотирьох скляних ємностях об`ємом 750 мл. кожна, які знаходяться в опечатаному поліетиленовому пакеті № 1, в десяти скляних ємностях об`ємом 750 мл. кожна, які знаходяться в опечатаному поліетиленовому пакеті № 2, в десяти скляних ємностях об`ємом 750 мл. кожна, які знаходяться в опечатаному поліетиленовому пакеті № 3, в чотирьох скляних ємностях об`ємом 750 мл. кожна, які знаходяться в опечатаному поліетиленовому пакеті № 4 - знищити,
4. записну книжку в обкладинці синього кольору з написом «NOTEBOOK»,роздруківка Акту про передачу відходів буріння за Договором №1000/19 від 30 липня 2019 року на 1 арк., роздруківка Акту про передачу відходів буріння за Договором №1055/18 від 14 серпня 2018 року на 1 арк., чорнові записи формату А4 на 38 арк., чорновий запис на 1 арк. -залишити в матеріалах кримінального провадження протягом усього часу їх зберігання;
5.жорсткий диск «Seagate» Barracuda 7200.10, 200 Gbytes (S/N: 5QF0WBHF; ST3200820AS; P/N: 9BJ13F), жорсткий диск «HITACHI» DEC-2019, OA392364JPT39COC9C (S/N: HN16YXTA; P/N: OA39264), мобільний телефон Samsung GT-18552, ІМЕІ: НОМЕР_34 з флеш носієм Apacermicro SD, 4 GB, сім-картками «МТС» та «Київстар», - повернути ОСОБА_15 .
5. мобільний телефон, належний ОСОБА_7 «Apple Iphone SE, imei НОМЕР_35 », - повернути ОСОБА_7 .
Речові докази, які зберігаються при матеріалах кримінального провадження, а саме:
-реєстри наданих послуг зі зважування автотранспорту, паспорти, акти передачі відходів, товарно-транспортні накладні, статистичні відомості та фрагменти фізичних мап з маршрутами за травень 2019 р.;
-реєстри наданих послуг зі зважування автотранспорту, паспорти, акти передачі відходів, товарно-транспортні накладні, статистичні відомості та фрагменти фізичних мап з маршрутами за травень 2019 р.;
-акти передачі відходів буріння, реєстри наданих послуг зі зважування автотранспорту, паспорти, товарно-транспортні накладні, статистичні відомості та фрагменти фізичних мап з маршрутами за липень 2019 р.;
-акти передачі відходів буріння, реєстри наданих послуг зі зважування автотранспорту, паспорти, товарно-транспортні накладні, статистичні відомості та фрагменти фізичних мап з маршрутами за червень 2019 р.;
-матеріали щодо оплати рахунків, приймання-передачі наданих послуг, зважувань автотранспорту, товарно- транспортні накладні, статистичні відомості та фрагменти фізичних мап з маршрутами за січень 2019 р.;
-реєстр відвантаження шламу буріння зі свердловини №357 за лютий 2019 р.;
-реєстри наданих послуг зі зважування автотранспорту, товарно-транспортні накладні, статистичні відомості та фрагменти фізичних мап з маршрутами за лютий 2019 р.;
-реєстри наданих послуг зі зважування автотранспорту, товарно-транспортні накладні, статистичні відомості та фрагменти фізичних мап з маршрутами за квітень 2019 р.;
-реєстри наданих послуг зі зважування автотранспорту, товарно-транспортні накладні, статистичні відомості та фрагменти фізичних мап з маршрутами за травень 2019 р.;
-товарно-транспортні накладні перевізника ТОВ «УКРТРАНС СЕРВІС» за період з 01.06.2019 р. по 15.09.2019 р.;
-товарно-транспортні накладні перевізника ТОВ «ЛУКАС ТОРГ» за період з 01.09.2018 р. по 30.09.2018 р.;
-договір 13/2 від 03.01.2018 р. на захоронения відходів (комунальних, змішаних, промислових) від юридичних осіб на міському звалищі;
-копія паспорту місця видалення відходів (МВВ) № 86 від 14.07.2011 р.;
-чорновий запис з написом кульковою ручкою синього кольору «ИНТРАНС СЕРВИС, БУРОВЫЙ ШЛАМ» та таблицею з даними щодо кількості відвантаженого бурового шламу з 16.10.2017 р. по 05.11.2017 р.;
-акт № 696 від 06.11.2017, перевізник ТОВ «Юніверсал Транс Трейдінг»;
-товарно-транспортні накладні автомобільного перевізника ТОВ «Юніверсал Транс Трейдінг» за період з 16.10.2017 р.;
-акт № 726 від 06.11.2017 р., перевізник ТОВ «Юніверсал Транс Трейдінг»;
-товарно-транспортні накладні автомобільного перевізника ТОВ «Юніверсал Транс Трейдінг» за період з 23.10.2017 р.;
-чорновий запис з написом кульковою ручкою синього кольору «МПС 06.11-10.12» та таблицею з даними щодо кількості відвантаженого бурового шламу за період з 06.11.2017 р. по 10.12.2017 р.;
-чорновий запис з написом кульковою ручкою синього кольору «Міжнародні поставки. Буровий шлам» з таблицею з кількістю поставленого бурового шламу за період з 06.11.2017 р. по 10.12.2017 р.;
-товарно-транспортні накладні автомобільного перевізника ТОВ «АлькорНекст» за період з 06.11.2017 р. по 10.12.2017 р.;
-чорновий запис з написом кульковою ручкою синього кольору «ЮніверсалТоансТрейдінг» з таблицею з кількістю поставленого бурового шламу за період з 21.12.2017 р. по 08.01.2017 р.;
-чорновий запис з написом кульковою ручкою синього кольору «ІНТРАНС СЕРВИС, БУРОВЫЙ ШЛАМ» з таблицею з кількістю поставленого бурового шламу за період з 21.12.2017 р. по 08.01.2017 р.;
-товарно-транспортні накладні автомобільного перевізника ТОВ «Юніверсал Транс Трейдінг» за період з 21.12.2017 р. по 08.01.2018 р.;
-товарно-транспортні накладні автомобільного перевізника ТОВ «АлькорНекст» за період з 18.01.2018 р. по 31.03.2018 р.;
-акти про передачу відходів буріння, реєстри наданих послуг зі зважування автотранспорту, паспорти, товарно-транспортні накладні, статистичні відомості та фрагменти фізичних мап з маршрутами за серпень 2019 р.;
-таблиця з даними щодо відвантаження бурового шламу автоперевізником ТОВ «АВТОГРУП ТРЕЙД», б/н;
-товарно-транспортні накладні автоперевізника ТОВ «АВТОГРУП ТРЕЙД» за період з 03.09.2018 р. по 30.09.2018 р.;
-копії товарно-транспортних накладних за вересень 2019 року, замовник - ТОВ «Еко-Форс», перевізник - ТОВ «Автогруптрейд», -
залишити в матеріалах кримінального провадження протягом усього часу їх зберігання.
Стягнути на користь держави солідарно з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 витрати на проведення експертиз, що становить 47 189 (сорок сім тисяч сто вісімдесят дев`ять) гривень 72 коп.
Цивільний позов, заявлений представником потерпілого АТ «Укргазвидобування» на суму 6 679 516, 56 грн. (шість мільйонів шістсот сімдесят дев`ять тисяч п`ятсот шістнадцять гривень п`ятдесят шість копійок) залишити без розгляду.
Роз`яснити ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення до відповідальності, встановленої законом.
На вирок може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з моменту його проголошення через Подільський районний суд м.Києва.
Вирок може бути оскаржений з обмеженням:
- обвинуваченим та його захисником виключно з підстав: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без згоди обвинуваченого на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частинами четвертою, шостою, сьомою статті 474 КПК України, в тому числі не роз`яснення обвинуваченому наслідків укладення угоди, відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 394 КПК України;
- прокурором виключно з підстав: призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; затвердження судом угоди у провадженні, в якому згідно з частиною четвертою статті 469 КПК України угода не може бути укладена, відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 394 КПК України.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її подання, якщо його не скасовано, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору, а іншим учасникам судового провадження роз`яснити, що вони мають право отримати його копію в суді.
Суддя ОСОБА_16
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2023 |
Оприлюднено | 25.05.2023 |
Номер документу | 111073511 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Бузунко О. А.