ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 909/487/23
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
30.05.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Горпинюка І.Є., розглянувши матеріали позовної заяви від 10.05.2023 (вх. № 6025/23 від 22.05.2023) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фозі-Агро" (вул. Січових Стрільців, буд. 21, приміщення 501 - Б, м. Київ, 04053) до відповідача Фермерського господарства "Володимир" (вул. Фермерська, буд. 1, с. Збора, Калуський район, Івано-Франківська обл., 77322) про стягнення неустойки (штрафу) у розмірі 765 450,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фозі-Агро" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Фермерського господарства "Володимир" про стягнення неустойки (штрафу) у розмірі 765 450,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням ФГ "Володимир" умов договору поставки сільськогосподарської продукції № 25-12/21 від 09 грудня 2021 року, що полягало у невиконанні відповідачем обов`язку надання повної інформації про збережений товар, який мав бути поставлений на користь позивача. За допущене порушення господарського зобов`язання позивач нарахував відповідачу неустойку (штраф), передбачений п. 4.2 договору, у розмірі 15% від вартості товару вказаного у п. 1.3 договору.
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 24.05.2023 позовну заяву ТОВ "Фозі-Агро" залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви.
25.05.2023 до суду від позивача, на виконання вимог зазначеної вище ухвали, надійшла заява про усунення недоліків (вх. № 7932/23) з доказами, які підтверджують сплату судового збору в розмірі 11481,75 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу.
Таким чином, враховуючи те, що позивач усунув недоліки, допущені при поданні позовної заяви, її необхідно прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно з п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частинами 1, 2 ст. 247 ГПК України встановлено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Як визначено в п. 1 ч. 5 та ч. 7 ст. 12 ГПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Для цілей цього кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розрахунку на місяць станом на 1 січня 2023 року становить 2684,00 грн.
Отже, малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує 268400,00 грн.
Крім того, п. 2 ч. 5 статті 12 ГПК України передбачено, що малозначними також є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин, суд може визнати малозначною справу, ціна позову в якій не перевищує 1 342 000,00 грн, і яка не підлягає розгляду лише за правилами загального позовного провадження.
Приписами ч. 5 ст. 252 ГПК України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
До позовної заяви додано клопотання (вх. № 7710/23 від 22.05.2023) про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи, що ціна позову у даній справі складає 765450,00 грн (не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), справа не належить до тих, які відповідно до ч. 4 статті 247 ГПК України не можуть бути розглянуті у порядку спрощеного позовного провадження, з врахуванням інших критеріїв, визначених ч. 3 статті 247 ГПК України, зокрема, що справа не є значної складності, так як спір виник зі звичайної господарської діяльності, стосується стягнення штрафу за договором поставки, розгляд справи не потребує дослідження значного обсягу доказів, учасниками справи є лише один позивач та один відповідач, справа не становить значного суспільного інтересу чи виняткового значення для сторін, позивачем подано клопотання, в якому він просить розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження, так як вважає її малозначною, зазначена справа визнається судом малозначною та належить до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
На підставі наведеного суд задовольняє клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Окрім того, відповідач згідно з вимогами ч. 4 статті 250 ГПК України може подати суду заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Для подання такої заяви суд встановлює відповідачу строк у п`ятнадцять днів з дня вручення цієї ухвали.
Суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Суд зауважує, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження, якщо судове засідання не проводиться, починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі (ч. 2 ст. 252 ГПК України). Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться (ч. 3 ст. 252 ГПК України).
Керуючись статтями 12, 162, 164, 172, 176, 234, 235, 247, 249, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 909/487/23.
Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідачу:
- згідно ст. 165, 251 ГПК України, протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву разом з усіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується його заперечення, якщо такі докази не надані позивачем; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, а докази такого надсилання надати суду;
- у разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження подати суду заяву з запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня вручення цієї ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідач має право:
- згідно ст. 167, 251 ГПК України, протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відповіді на відзив надіслати (надати) суду заперечення, надіславши одночасно копію заперечень позивачу, а докази такого надсилання надати суду.
Позивач має право:
- відповідно до ст. 166, 251 ГПК України, протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відзиву на позовну заяву, надіслати (надати) суду відповідь на відзив, надіславши одночасно відповідачу копію відповіді на відзив, а докази такого надсилання надати суду;
Звернути увагу учасників справи на таке:
- відповідно до ч. 4 ст. 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів;
- докази подаються у порядку і строки, які чітко визначені, зокрема, ст. 80 ГПК України. Відповідно до ч. 8 ст. 80 ГПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
- заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати вимогам ст. 169, 170 ГПК України.
Сторони мають право:
- у разі наявності заперечень проти розгляду справи без повідомлення (виклику) сторін, подати суду відповідне обґрунтоване клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін: відповідач - в строк для подання відзиву; позивач - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 252 ГПК України).
Також учасники справи можуть:
- подавати та отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в підсистемах (модулях) "Електронний суд", "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системі та зареєструвати офіційну електронну адресу за посиланням http://cabinet.court.gov.ua/;
- надсилати процесуальні документи у справі на поштову адресу суду: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018 та/або на електронну адресу суду: inbox@if.arbitr.gov.ua із обов`язковим застосуванням кваліфікованого електронного підпису (засоби зв`язку: тел. НОМЕР_1 , НОМЕР_2 );
- отримувати інформацію у справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5010/ або з офіційної сторінки Господарського суду Івано-Франківської області в мережі Інтернет за веб-адресою: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя І.Є. Горпинюк
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2023 |
Оприлюднено | 31.05.2023 |
Номер документу | 111183874 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Горпинюк І. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні