Справа № 357/11626/22
Провадження № 2/357/64/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"31" травня 2023 р. Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючий суддя Цукуров В.П.,
секретар судового засідання Чайка О.В.,
за участюпредставника позивача адвокатаКапустіна В.В.,представника відповідача адвокатаПотапенка С.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні, в залі суду №1, у місті Біла Церква Київської області за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області, треті особи: Фермерське господарство «Паросток», Приватне підприємство «Вектор 2008» про визнання недійсним рішення та державного акту на право власності на земельну ділянку, та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області, треті особи: Фермерське господарство «Паросток», приватне підприємство «Вектор 2008» про визнання незаконним та скасування розпорядження,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області перебуває дана цивільна справа.
06.04.2023 року ухвалою суду, занесеною до протоколу судового засідання, прийнято до сумісного розгляду зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області, треті особи: Фермерське господарство «Паросток», приватне підприємство «Вектор 2008» про визнання незаконним та скасування розпорядження.
Згідно з ч.1 ст. 194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу.
Після відкриття провадження у справі, у ході підготовчого засідання представником позивача заявлено відповідне клопотання та судом встановлено, що зустрічну позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.177 ЦПК України.
Так, відповідно до вимог ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
За подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством відповідно до ст.1 Закону України «Про судовий збір» справляється судовий збір в розмірі встановленому цим законом.
Відповідно до ч.6 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання зустрічних позовних заяв, а також заяв про вступ у справу третіх осіб із самостійними позовними вимогами судовий збір справляється на загальних підставах.
Згідно з п.1 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.01.2023 року становить 2684,00 гривень), тобто 1073,60 гривень.
Відповідно до п.2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Тобто за дві вимоги немайнового характеру позивач за зустрічним позовом мав би сплатити 2147,20 гривень (1073,60 гривень + 1073,60 гривень).
Всупереч зазначеному, в додатках до позовної заяви позивачем приєднано квитанцію про сплату судового збору на суму 1984,80 гривень.
В ході обговорення питання представник позивача наполягав на залишення зустрічної позовної заяви без руху, а представник відповідача не заперечував проти залишення зустрічної позовної заяви без руху.
Відповідно до приписів ч.11 ст.187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Таким чином, суд, приходить до висновку про необхідність залишення зустрічного позову без руху та надання позивачу за зустрічним позовом строку для усунення недоліків. Таки чином, позивачу за зустрічним позовом необхідно доплатити судовий збір у розмірі 162,40 гривень (2147,20 гривень - 1984,80 гривень).
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 95, 175, 187, 259-261 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області, треті особи: Фермерське господарство «Паросток», приватне підприємство «Вектор 2008» про визнання незаконним та скасування розпорядження - залишити без руху.
Надати позивачу за зустрічним позовом строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя В. П. Цукуров
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2023 |
Оприлюднено | 02.06.2023 |
Номер документу | 111221941 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Цукуров В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні