Справа № 345/1614/23
Провадження № 22-ц/4808/817/23
Головуючий у 1 інстанції Якимів Р.В.
Суддя-доповідач Фединяк В.Д.
У Х В А Л А
02 червня 2023 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський апеляційний суд в складі судді Фединяка Василя Дмитровича перевіривши апеляційну скаргу ректора Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Бортняка Валерія на ухвалу Калуського міськрайонного суду від 09 травня 2023 року за матеріалами скарги Таврійського національного університету імені В.І.Вернацького на рішення державного виконавця Шевченківського відділу Державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління юстиції (м.Київ) Рабовалюка Василя Вікторовича, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Національне агентство з питань запобігання корупції, первинна профспілка Таврійського національного університету імені В.І.Вернацького,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Калуського міськрайонного суду від 09 травня 2023 року заяву Таврійського національного університету імені В.І.Вернацького на рішення державного виконавця Шевченківського відділу Державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління юстиції (м.Київ) Рабовалюка Василя Вікторовича, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Національне агентство з питань запобігання корупції, первинна профспілка Таврійського національного університету імені В.І.Вернацького, повернуто заявнику.
Не погоджуючисьз ухвалою ректор Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Бортняк В. подав апеляційну скаргу, в якій ставить питання про скасування оскаржуваної ухвали, посилаючись на те, що суд неповно з`ясував обставини справи, допустив порушення норм матеріального та процесуального права, тому постановив незаконне рішення.
Разом з тим апеляційна скарга ректора Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Бортняка Валерія оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 ЦПК України. Зокрема, до апеляційної скарги не додано довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника на подання апеляційної скарги та не сплачено судовий збір.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року ( зі змінами та доповненнями).
Відповідно до ч. 3 ст. З ЦПК провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Таким чином, за апеляційною скаргою відповідно до п.9 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід сплатити судовий збір у розмірі 2684 грн, тобто 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб та надати суду оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору.
Судовий збір сплачується: Номер рахунку (IBAN) UA418999980313131206080009612; Отримувач коштів ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Ів.-Фр./ 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37951998; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО)899998, Код класифікації доходів бюджету 22030101;
Призначення платежу *;101;
Згідно з п. 3 ч. 4ст. 356 ЦПК Українидо апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, в поданій апеляційній скарзі відсутні документи, що посвідчують повноваження ректора Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Бортняка Валерія, який підписав апеляційну скаргу.
Відповідно до частини третьої статті 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи. До апеляційної скарги, поданої представником, повинна бути додана довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника.
Відповідно до частини третьої статті 58 ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Пунктом 1 частини першої статті 62 ЦПК України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, в тому числі, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника (частина третя статті 58 ЦПК України).
В ухвалі від 8 червня 2022 року у справі № 303/4297/20 (провадження № 14-105цс21) Велика Палата Верховного Суду виклала висновок, відповідно до якого з 29 грудня 2019 року самопредставництво юридичної особи, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування (в адміністративному судочинстві - також суб`єкта владних повноважень, який не є юридичною особою) у цивільному, господарському й адміністративному судочинствах можуть здійснювати будь-які фізичні особи, уповноважені на це саме відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту). У разі, якщо такого договору (контракту) у письмовій формі немає чи у ньому зафіксований неповний перелік трудових (посадових) обов`язків працівника (наприклад, є посилання на посадову інструкцію), то поряд із підтвердженням наявності трудових відносин, такий працівник подає відповідний документ юридичної особи (зокрема, посадову інструкцію), у якому визначений його обов`язок представляти інтереси цієї особи в суді (діяти за правилами її самопредставництва), а за наявності - також обмеження відповідних повноважень. Наявність або відсутність у Єдиному державному реєстрі даних про такого працівника, який поряд із керівником має право вчиняти дії від імені юридичної особи, не впливає на обов`язок останньої підтвердити повноваження цього працівника діяти у судовому процесі на підставі закону, статуту, положення, трудового договору (контракту), зокрема обсяг цих повноважень.
Отже, заявнику необхідно надіслати на адресу суду належно оформлений документ, що підтверджує повноваження ректора Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Бортняка Валерія, який підписав апеляційну скаргу.
За змістом п.2ст. 357 ЦПК України, якщо апеляційна скарга не оформлена відповідно до вимогст. 356 ЦПК України, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положенняст. 185 цього Кодексу, тобто надається строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
За таких обставин, ректору Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Бортняку В. слід надати строк для виправлення недоліків апеляційної скарги.
Інакшескаргабуде вважатисьнеподаною та повернута заявнику.
Враховуючинаведене,керуючисьст. ст.185,357ЦПКУкраїни, суддя,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ректора Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Бортняка Валерія на ухвалу Калуського міськрайонного суду від 09 травня 2023 року залишити без руху і надати апелянту строк для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання цієї ухвали.
Інакше скарга буде вважатись неподаною та повернута заявнику.
Ухвалаоскарженнюнепідлягає.
Суддя: В.Д. Фединяк
Суд | Івано-Франківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2023 |
Оприлюднено | 05.06.2023 |
Номер документу | 111269222 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Івано-Франківський апеляційний суд
Фединяк В. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні