НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
смт Новомиколаївка
УХВАЛА
про призначення експертизи
та зупинення провадження у справі
31 травня 2023 рокуСправа № 322/40/23
Новомиколаївський районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Губанова Р.О., секретар судового засідання Блажко О.П.,
за участю:
представника позивача - адвоката Котова О.С.,
представника відповідачки 1 адвоката Кари Ю.М.,
відповідачки 2 і законного представника відповідача 3 - ОСОБА_1 ,
представника третьої особи 2 Євмен Т.Р.,
розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 (відповідачка 1), ОСОБА_1 (відповідачка 2), ОСОБА_4 (відповідач 3, в особі законного представника - ОСОБА_1 ), третя особа 1: Вільнянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Запорізькому районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа 2: виконавчий комітет Новомиколаївської селищної ради Запорізького району Запорізької області,якийвиконуєфункції органуопікиіпіклування
про виключення запису про батька з актового запису про народження дитини
встановив:
16січня 2023року до Новомиколаївського районного суду Запорізької області надійшов первинний цивільний позов.
Ухвалою судді від 23.01.2023 відкрито провадження у цій справі.
Ухвалою суду від 20.02.2023 було прийнято до розгляду уточнену в порядку ст.49 ЦПК України позовну заяву; залучено співвідповідача; залучено і змінено третіх осіб.
Ухвалою суду від 31.03.2023 замінено одну з третіх осіб.
Представником позивача на стадії підготовчого провадження заявлено клопотання про призначення по справі судової молекулярно-генетичної експертизи для встановлення/відсутності факту біологічного батьківства.
Представник відповідачки 1, відповідачка 2 і законний представник відповідача 3 (від свого імені і від імені неповнолітнього), заперечували проти проведення такої експертизи, вважаючи вказане необґрунтованим і безпідставним, оскільки вказаний факт (що позивач не є батьком вказаної дитини) визнається і не ставиться під сумнів усіма відповідачами.
Представник позивача вважав необхідним призначити експертизу, оскільки позивачу достеменно не відомо чи є він біологічним батьком неповнолітнього чи ні, і для нього так само як і для дитини важливо це точно знати. Представник третьої особи 2, підтримала думку представника позивача.
Заслухавши учасників справи, дослідивши клопотання і матеріали справи суд дійшов наступних висновків.
Зі змісту статті 102ЦПК України випливає, що предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Згідно з ч.ч.4, 5 ст.103ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Враховуючи наведене, з метою повного та всебічного розгляду справи, суд вважає, що клопотання представника позивача слід задовольнити, оскільки призначення судової молекулярно-генетичної експертизи потрібно для з`ясування обставин, що мають значення для справи і для з`ясування яких потрібні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
З урахуванням предмету позову, змісту позовних вимог, суд вважає за необхідне призначити у справі судову молекулярно-генетичну експертизу на вирішення якої поставити питання, запропоноване представником позивача питання.
Відповідно до ч. 1 ст.104ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Положеннями п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Згідно з п.9 ч.1 ст.253 цього ж Кодексу в такому випадку провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст.13, 103, 104, 197, 252, 253, 260, 261, 263, 272, 353 ЦПК України,
ухвалив:
клопотання представника позивача адвоката Котова О.С. про призначення експертизи, задовольнити.
Призначити в справі судову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:
чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якого народила ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?
Проведення судової молекулярно-генетичної експертизи доручити експертам Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (69068, м. Запоріжжя, вул. Аваліані, 19-А).
Відібрання необхідних біологічних зразків для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи доручити Запорізькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_2 .
Роз`яснити учасникам справи положення статті 109 ЦПК України, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу буде неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Експертизу провести в мінімально можливий строк відповідно до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень.
Надати експертній установі для проведення експертизи копію даної ухвали суду та матеріали цивільної справи ЄУ №322/40/23.
Провадження у справі зупинити на час проведення судової молекулярно-генетичної експертизи.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Повне судове рішення складено 05.06.2023.
Суддя Р.О. Губанов
Суд | Новомиколаївський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2023 |
Оприлюднено | 06.06.2023 |
Номер документу | 111296493 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні