УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02.06.2023 Справа №607/9609/23 Провадження № 2/607/2246/2023
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Марциновська І.В. під час вирішення питання про прийняття до розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Княжа Вієнна Іншуранс груп», третя особа, яка не заявляє самосійних вимог щодо предмета спору, ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди
УСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з позовом до ПАТ «Княжа Вієнна Іншуранс груп», третя особа, яка не заявляє самосійних вимог щодо предмета спору, ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди. Ціна позову 80400 грн.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданих до неї документів, доходжу такого висновку.
Вимоги щодо форми та змісту позовної заяви, а також документів, що до неї додаються, визначені ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно доч.6ст.175ЦПК Україниу позовнійзаяві можутьбути вказаній іншівідомості,необхідні дляправильного вирішенняспору.
Параграф 3 глави 2 Цивільного процесуального кодексу України визначає порядок визначення територіальної юрисдикції (підсудності).
За загальнимправилом позовидо юридичнихосіб пред`являютьсяв судза їхніммісцезнаходженням згідноз Єдинимдержавним реєстромюридичних осіб,фізичних осіб-підприємців тагромадських формувань ( ч. 2 ст. 27 ЦПК України).
Разом з тим відповідно до ч. 7 ст. 28 ЦПК України позови, що виникають із діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням.
Подаючи даний позов саме до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області, позивач посилався на вказану норму закону щодо визначення територіальної підсудності за вибором позивача.
Так, зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідачем зазначено ПАТ «Княжа Вієнна Іншуранс груп», яке розташоване за адресою: вул. Глибочицька, буд. 44, м. Київ.
Так само у прохальній частині позовної заяви позовні вимоги пред`явлені саме до ПАТ «Княжа Вієнна Іншуранс груп» як юридичної особи, яка зареєстрована за адресою: вул. Глибочицька, буд. 44, м. Київ.
Також з копії полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № 208774373 від 02.03.2023 вбачається, що страховиком за даним полісом є ПАТ «Княжа Вієнна Іншуранс груп», яке знаходиться за адресою: вул. Глибочицька, буд. 44, м. Київ.
Про наявність обставин, які свідчать про те, що спірні правовідносини є правовідносинами, які виникають із діяльності філії, а саме Тернопільської філії ПАТ «Княжа Вієнна Іншуранс груп», позивач не зазначив. Позовні вимоги до Тернопільської філії ПАТ «Княжа Вієнна Іншуранс груп» позивач у даному позові не вказав.
При цьому вважаю за необхідне зазначити, що саме по собі звернення позивача з заявою про виплату страхового відшкодування до Тернопільської філії ПАТ «Княжа Вієнна Іншуранс груп» не свідчить про те, що спірні правовідносини є правовідносинами, які виникають із діяльності філії, оскільки рішення щодо виплати страхового відшкодування приймається саме відповідачем, а не його філією.
Відтак доходжу висновку, що у позовній заяві не доведено наявність підстав для застосування альтернативної підсудності даного позову за вибором позивача на підставі ч. 7 ст. 28 ЦПК України.
Указані обставини позбавляють суд можливості перевірити, чи даний позов поданий з дотриманням правил територіальної підсудності.
Відповідно до ч. 1, 2ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного позивачеві слід виправити недоліки поданої позовної заяви шляхом зазначення обставин, які підтверджують, що розгляд справи за цим позовом належить до територіальної юрисдикції Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області, а також надання доказів на підтвердження цих обставин.
Зважаючи на характер та обсяг виявлених недоліків позовної заяви, строк на їх усунення доцільно визначити три дні з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст. 27, 28, 175, 177, 185 ч. 1, 2, 258-261, 353 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Княжа Вієнна Іншуранс груп», третя особа, яка не заявляє самосійних вимог щодо предмета спору, ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди, надавши позивачеві строк три дні з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Роз`яснити, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
СуддяІ. В. Марциновська
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2023 |
Оприлюднено | 07.06.2023 |
Номер документу | 111315008 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні