Ухвала
від 07.06.2023 по справі 916/2361/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"07" червня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/2361/23

Господарський суд Одеської області у складі: суддя Волков Р.В.,

розглянувши матеріали за вх. № 2449/23 від 02.06.2023

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАІДА» (65003, Одеська обл., м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, буд. 52А; код ЄДРПОУ 39301845)

до відповідача: NUANS SAVUNMA ITHALAT IHRACAT SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI (НЮАНС САВУНМА ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ) (Buyuk Esat Mahallesi Koza 1.Cadde SEV Apt.No: 153/4 Cankaya / Ankara, Turkiye; особа не є резидентом України; номер реєстрації в торговельній палаті Туреччини: Анкара 472365)

про стягнення 163 800,00 доларів США,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАІДА», звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом до NUANS SAVUNMA ITHALAT IHRACAT SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI про стягнення попередньої оплати вартості товару за контрактом № 2022/12/130 від 13.12.2022 у розмірі 163 800,00 доларів США.

В обґрунтування позову посилається на порушення відповідачем своїх зобов`язань щодо поставки товару у визначений договором строк.

Відповідно до ч.1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Судом встановлено, що відповідачем у справі є іноземний суб`єкт господарювання NUANS SAVUNMA ITHALAT IHRACAT SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI (Buyuk Esat Mahallesi Koza 1.Cadde SEV Apt.No: 153/4 Cankaya / Ankara, Turkiye; номер реєстрації в торговельній палаті Туреччини: Анкара 472365) юридична особа яка створена та діє за законодавством Республіки Туреччина та є нерезидентом, яка не має свого представництва на території України.

Згідно з приписами статті 366 Господарського процесуального кодексу України, підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 76 Закону України "Про міжнародне приватне право", суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Пунктом 9.2. укладеного між позивачем та відповідачем Контракту передбачено, що усі суперечки, які можуть виникнути стосовно цього Контракту або у зв`язку з ним, підлягають передачі на розгляд та вирішення в Господарському суді Одеської області. Правом, що регулює цей Договір, є матеріальне право України.

Статтею 365 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що іноземні особи мають такі самі процесуальні права і обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до статті 366 Господарського процесуального кодексу України, підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно статті 120 Господарського процесуального кодексу України, саме на суд покладено обов`язок повідомляти сторін про дату, час та місце розгляду справи.

Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Законом України 2605-III (2605-14) від 05.07.2001 року ратифіковано Угоду між Україною та Турецькою Республікою про правову допомогу та співробітництво в цивільних справах, укладену в м. Анкара 23 листопада 2000 року (надалі - Угода).

Статтею 1 Угоди Сторони погодили, що громадяни договірних сторін мають право на рівний правовий захист на території другої договірної сторони щодо своїх прав та інтересів в цивільних справах так як би вони були громадянами другої договірної сторони.

Договірні сторони призначають центральні органи для надання правової допомоги одна одній згідно з цією Угодою. Центральними органом з боку Республіки Туреччина є Міністерство юстиції Республіки Туреччини, з боку України - Міністерство Юстиції України. Компетентні органи Договірних Сторін зносяться через їхні центральні органи з метою виконання цієї Угоди (стаття 2 Угоди).

Правова допомога включає виконання судових процесуальних дій, передбачених законодавством договірних сторін, зокрема опитування сторін, свідків, експертів, здійснення експертизи, судового огляду, вручення та передача документів, та інших правових дій, якщо це не суперечить законодавству запитуваної Договірної сторони (стаття 5 Угоди).

За таких обставин, для належного повідомлення відповідача про розгляд справи, необхідно вручити судові документи та матеріали по справі в нотаріально засвідченому перекладі на турецьку мову.

Згідно пункту 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках, зокрема, звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

За таких обставин, у зв`язку із зверненням із судовим дорученням про вручення відповідачу судових документів, провадження у справі слід зупинити до отримання доказів виконання компетентним органом судового доручення про вручення NUANS SAVUNMA ITHALAT IHRACAT SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI документів.

Також, суд вважає за необхідне визначити достатній термін розгляду справи у відповідності з Конвенцією Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах від 15.11.65 року, а саме встановити достатній строк розгляду справи, що становить шість місяців з дати направлення цієї ухвали на адресу відповідача у встановленому порядку.

Керуючись статтями 12, 120, 176, 228, 232-235, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву (вх. № 2449/23 від 02.06.2023) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАІДА» до розгляду та відкрити провадження у справі № 916/2361/23.

2. Справу № 916/2361/23 розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на "07" листопада 2023 р. о 12:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 4 (1 поверх), тел. 0(482)307-964.

4. З метою направлення Прохання про надання правової допомоги щодо вручення документів відповідачу, зобов`язати позивача у строк до 19.06.2023 подати до суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на турецьку мову по три примірника кожного: ухвали Господарського суду Одеської області від 07.06.2023 про відкриття провадження у справі, Прохання про вручення документів та позовної заяви.

5. Після отримання належним чином (нотаріально) засвідчених перекладів, направити відповідні документи до Міністерства юстиції України для подальшого звернення з судовим дорученням до Центрального органу Республіки Туреччина Міністерства юстиції Республіки Туреччини.

6. Запропонувати відповідачу у двадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив, надіславши його позивачу одночасно з наданням відзиву до суду, з урахуванням приписів ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.

7. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву на позов у встановлений судом строк без поважних причин, справа згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

8. Попередити учасників справи про наслідки неявки в судове засідання відповідно до ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.

9. Нагадати позивачу та відповідачу, що відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України, вони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

10. Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника), що відповідає приписам ч. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України.

11. Зупинити провадження у справі № 916/2361/22 до виконання судового доручення про вручення судових документів чи повідомлення про неможливість такого вручення.

12. Повідомити учасників справи, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Ухвала набирає законної сили 07.06.2023 та відповідно до чинної редакції Господарського процесуального кодексу України оскарженню не підлягає.

Суддя Р.В. Волков

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення07.06.2023
Оприлюднено09.06.2023
Номер документу111399159
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —916/2361/23

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Волков Р.В.

Ухвала від 22.05.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Волков Р.В.

Ухвала від 18.01.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Волков Р.В.

Ухвала від 07.06.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Волков Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні