ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"03" червня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/2361/23
Господарський суд Одеської області у складі: суддя Волков Р.В.,
при секретарі судового засідання Чолак Ю.В.,
розглядаючи справу № 916/2361/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАІДА» (65003, Одеська обл., м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, буд. 52А; код ЄДРПОУ 39301845)
до відповідача: NUANS SAVUNMA ITHALAT IHRACAT SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI (НЮАНС САВУНМА ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ) (Buyuk Esat Mahallesi Koza 1.Cadde SEV Apt.No: 153/4 Cankaya / Ankara, Turkiye; особа не є резидентом України; номер реєстрації в торговельній палаті Туреччини: Анкара 472365)
про стягнення 163 800,00 доларів США;
представники сторін:
від позивача Баєнко Я.В.,
від відповідача не з`явився,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАІДА», звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом до NUANS SAVUNMA ITHALAT IHRACAT SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI про стягнення попередньої оплати вартості товару за контрактом № 2022/12/130 від 13.12.2022 у розмірі 163 800,00 доларів США.
В обґрунтування позову посилається на порушення відповідачем своїх зобов`язань щодо поставки товару у визначений договором строк.
Ухвалою від 07.06.2023 позовну заяву (вх. № 2449/23 від 02.06.2023) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАІДА» прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 916/2361/23 за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 07.11.2023 о 12:00, запропоновано відповідачу у двадцятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив, надіславши його позивачу одночасно з наданням відзиву до суду.
Про розгляд даної справи відповідач неодноразово повідомлявся шляхом направлення Прохання про вручення документів до Міністерства юстиції України для подальшого звернення з судовим дорученням до Центрального органу Республіки Туреччина Міністерства юстиції Республіки Туреччини.
У підготовче судове засідання, яке відбулось 03.06.2024, з`явився представник позивача. Відповідач явку свого повноважного представника у судове засідання не забезпечив.
Згідно ч. 1 ст. 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання (ч. 2 ст. 177 ГПК України).
Відповідно до ст. 182 ГПК України підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи. У підготовчому засіданні суд: 1) оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з`ясовує наявність підстав для відводів; 2) з`ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; 3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; 4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; 5) може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; 6) з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; 7) з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; 8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; 9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; 10) вирішує заяви та клопотання учасників справи; 11) направляє судові доручення; 12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; 13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; 14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; 15) встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; 16) з`ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат; 17) вирішує питання про колегіальний розгляд справи; 18) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті; 19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Приймаючи до уваги закінчення строку підготовчого провадження та вирішення судом питань, які мають бути досліджені у підготовчому засіданні, господарський суд дійшов висновку про необхідність закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Згідно з ч. ч. 1-4 ст. 120 ГПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії.
При розгляді справи судом було встановлено, що відповідачем у справі є іноземний суб`єкт господарювання NUANS SAVUNMA ITHALAT IHRACAT SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI (Buyuk Esat Mahallesi Koza 1.Cadde SEV Apt.No: 153/4 Cankaya / Ankara, Turkiye; номер реєстрації в торговельній палаті Туреччини: Анкара 472365) юридична особа яка створена та діє за законодавством Республіки Туреччина та є нерезидентом, яка не має свого представництва на території України.
Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Законом України 2605-III (2605-14) від 05.07.2001 року ратифіковано Угоду між Україною та Турецькою Республікою про правову допомогу та співробітництво в цивільних справах, укладену в м. Анкара 23 листопада 2000 року (надалі - Угода).
Статтею 1 Угоди Сторони погодили, що громадяни договірних сторін мають право на рівний правовий захист на території другої договірної сторони щодо своїх прав та інтересів в цивільних справах так як би вони були громадянами другої договірної сторони.
Договірні сторони призначають центральні органи для надання правової допомоги одна одній згідно з цією Угодою. Центральними органом з боку Республіки Туреччина є Міністерство юстиції Республіки Туреччини, з боку України - Міністерство Юстиції України. Компетентні органи Договірних Сторін зносяться через їхні центральні органи з метою виконання цієї Угоди (стаття 2 Угоди).
Правова допомога включає виконання судових процесуальних дій, передбачених законодавством договірних сторін, зокрема опитування сторін, свідків, експертів, здійснення експертизи, судового огляду, вручення та передача документів, та інших правових дій, якщо це не суперечить законодавству запитуваної Договірної сторони (стаття 5 Угоди).
Враховуючи вказані обставини, про дату, час та місце судового засідання відповідача варто повідомити шляхом направлення Прохання про вручення документів до Міністерства юстиції України для подальшого звернення з судовим дорученням до Центрального органу Республіки Туреччина Міністерства юстиції Республіки Туреччини, з урахуванням положень Угоди між Україною та Турецькою Республікою про правову допомогу та співробітництво в цивільних справах, укладеної в м. Анкара 23 листопада 2000 року.
При цьому, згідно пункту 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках, зокрема, звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Керуючись ст. ст. 120, 177, 182, 185, 228, 234, 235, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Закрити підготовче провадження та призначити справу № 916/2361/23 до судового розгляду по суті на "04" листопада 2024 р. о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 4 (1 поверх), тел. 0(482)307-964.
2. Про дату, час та місце розгляду справи повідомити відповідача шляхом направлення Прохання про вручення документів до Міністерства юстиції України для подальшого звернення з судовим дорученням до Центрального органу Республіки Туреччина Міністерства юстиції Республіки Туреччини.
3. Зобов`язати позивача у строк до 24.06.2024 надати до суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на турецьку мову по три примірника кожного: ухвали Господарського суду Одеської області від 03.06.2024 у справі № 916/2361/23 та Прохання про вручення документів.
4. Нагадати позивачу та відповідачу, що відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України, вони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
5. Зупинити провадження у справі № 916/2361/23 до виконання судового доручення про вручення судових документів чи повідомлення про неможливість такого вручення.
6. Повідомити учасників справи, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Вступну та резолютивну частини ухвали оголошено 03 червня 2024 р. Повний текст ухвали складено та підписано 04 червня 2024 р.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та відповідно до чинної редакції Господарського процесуального кодексу України оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Волков
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 119485427 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Волков Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні