справа № 179/897/23
провадження № 1-кп/179/73/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 червня 2023 року смт. Магдалинівка
Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області
у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
представника потерпілого ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчомусудовому засіданні клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про призначення захисника по кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12022041470000082 від 28.06.2022 року по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 ч. 2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 заявив про те, що бажає, щоб його захист в даному кримінальному провадженні здійснював захисник та просив призначити йому адвоката для здійснення захисту за призначенням з числа адвокатів Регіонального центруз наданнябезоплатної вторинноїправової допомогиу Дніпропетровськійобласті.
Прокурор та представник потерпілого у судовому засіданні не заперечували проти призначення адвоката до участі в розгляді кримінального провадження через Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області.
Вислухавши думку сторін, суд приходить до наступного.
Згідно зі ст. 59 Конституції України, кожен має право на правову допомогу та кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Відповідно до ст. 48 КПК України захисник може у будь-який момент бути залученим підозрюваним, обвинуваченим, їх законними представниками, а також іншими особами за проханням чи згодою підозрюваного, обвинуваченого до участі у кримінальному провадженні. Захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням у випадках та в порядку, визначенихстаттями 49та53цього Кодексу.
Згідност.49ч.1п.2 КПК України слідчий,прокурор,слідчий суддячи судзобов`язані забезпечитиучасть захисникау кримінальномупровадженні увипадках,якщо: підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КПК України у випадках, передбаченихчастиною першоюцієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.
Персональний вибір захисника завжди залишається за підозрюваним, обвинуваченим. Він має право запросити захисника і укласти з ним договір, інші особи, які діють в його інтересах, можуть укласти договір із захисником, але лише за клопотанням або за згодою підозрюваного, обвинуваченого (ст. 51 КПК). Він має право в будь-який момент провадження відмовитися від захисника і запросити іншого захисника або взяти захист своїх інтересів на себе, якщо в цьому провадженні участь захисника не є обов`язковою.
При цьому, у § 3 (c) статті 6 Європейської конвенції зазначається, що кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має щонайменше такі права, як захищати себе особисто чи використовувати юридичну допомогу захисника, вибраного на власний розсуд, або - за браком достатніх коштів для оплати юридичної допомоги захисника - одержувати таку допомогу безоплатно, коли цього вимагають інтереси правосуддя. Аналогічна норма міститься і у § 3 (d) статті 14 частини III Міжнародного пакту, відповідно до якої кожен має право при розгляді будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення бути судимим у його присутності та захищати себе особисто або за посередництвом обраного ним самим захисника
Це узгоджується і з нормамиКПК України, так відповідно до ст.42КПК України обвинувачений має право мати захисника.
У відповідності до вимог ст. 48, 49 КПК України суд зобов`язаний забезпечити участь захисника в кримінальному провадженні, якщо обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може залучити його самостійно. Суд може призначити захисника у встановленому законом порядку, про що постановляється ухвала.
Приймаючи до уваги те, що обвинувачений виявив бажання мати захисника, але через відсутність коштів чи з інших об`єктивних причин не може залучити його самостійно, суд приходить до переконання, що є достатні підстави для залучення захисника у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 48, 49КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Залучити захисника - адвоката для здійснення захисту за призначенням до участі в розгляді кримінального провадження № 179/897/23 відносно ОСОБА_4 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 ч. 2 КК України через Регіональний центрз наданнябезоплатної вторинноїправової допомогиу Дніпропетровськійобласті.
Відкластипідготовче судовезасідання на21червня 2023року на 10 годин 00 хвилин.
Копію ухвали негайно направити до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області - для виконання.
Ухвала є обов`язковою для негайного виконання. Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання постанови (ухвали) про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2023 |
Оприлюднено | 09.06.2023 |
Номер документу | 111400205 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво |
Кримінальне
Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області
Чорна А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні