Справа № 686/5546/23
Провадження № 2/686/2717/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 червня 2023 року Хмельницький міськрайонний суд в складі:
головуючого - судді Карплюка О.І.
при секретарі судового засідання Лазоренко К.Ю.
з участю позивача ОСОБА_1
та представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому справу за позовом ОСОБА_1 до комунального підприємства «Елеватор» про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання до вчинення певних дій та відшкодування моральної шкоди,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до КП «Елеватор» про визнання бездіяльності протиправною в ненаданні їй відповіді на звернення, зобов`язання надати їй інформацію за складовимикомунальних тажитлових послугзгідно заявивід 22листопада 2022року тавключно подень їїнадання істягненняморальної шкоди в розмірі 1400000 грн., посилаючись на те, що вона не отримала відповіді на своє звернення про наявність заборгованості за комунальними та житловими послугами за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , що призвело до погіршення її стану здоров`я.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечує, посилаючись на неможливість надання їй інформації через великий обсяг її опрацювання та відсутність доказів, які б підтверджували наявність моральної шкоди.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.
Так, відповідно до вимог ст. 1 ч. 1 Закону України Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, медіа, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до вимог ст. 20 ч. 1 Закону України Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.
Відповідно до вимог ст. 25 ч. 3 цього Закону громадянину на його вимогу і в порядку, встановленому чинним законодавством, можуть бути відшкодовані моральні збитки, завдані неправомірними діями або рішеннями органу чи посадової особи при розгляді скарги. Розмір відшкодування моральних (немайнових) збитків у грошовому виразі визначається судом.
Відповідно до вимог п. п. 4 та 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заяваповинна містити:зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В порушення зазначених вимог Закону позивач в резолютивній частині позову не зазначила дату її звернення до КП «Елеватор», на яке він не дав їй відповіді, за якою адресою відповідач зобов`язаний надати їй інформацію за складовими комунальних та житлових послуг.
Відповідно до вимог ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи. Якщо інше не встановлено законом, моральна шкода відшкодовується грошовими коштами, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості. Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов`язана з розміром цього відшкодування. Моральна шкода відшкодовується одноразово, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до вимог ст. 1167 ч. 1 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Відповідно до вимог ст. 13 ч. 1 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до вимог ст. 12 ч. 3 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до вимог ст. 13 ч. 2 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду.
Однак, позивач не довела заподіяння їй моральної шкоди внаслідок постійного очікування відповіді від КП «Елеватор» на її звернення, а також не надала суду докази про можливе право власності, чи право користування нерухомим майном за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .
Оцінюючи встановлене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є не обгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 263-265 ЦПК України, ст. ст. 23, 1167 ЦК України, ст. ст. 1 ч. 1, 20 ч. 1, 25 ч. 3 Закону України Про звернення громадян», суд
вирішив:
У позові ОСОБА_1 до комунального підприємства «Елеватор» про визнання бездіяльності протиправною в ненаданні їй відповіді на звернення, зобов`язання надати їй інформацію за складовимикомунальних тажитлових послугзгідно заявивід 22листопада 2022року тавключно подень їїнадання істягненняморальної шкоди в розмірі 1400000 грн. відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя:
05.06.2023
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2023 |
Оприлюднено | 14.06.2023 |
Номер документу | 111464944 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Карплюк О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні