Справа № 697/172/23
Провадження № 3/697/192/2023
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 червня 2023 року м. Канів
Канівський міськрайонний суд Черкаської області у складі судді Євтушенко Б.В., за участі секретаря судового засідання Румини М.В., прокурорів: Лук`ященка Ю.І., Коломійця І.П., Собка О.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , захисника ОСОБА_1 - адвоката Шишки Р.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , депутата Канівської міської ради Черкаської області,
за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
ВСТАНОВИВ:
26.01.2023 до Канівського міськрайонного суду Черкаської області від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшло 18 матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
1.Суть правопорушень, що ставляться у вину.
Згідно з протоколом № 27/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження Положення про конкурс на посаду директора закладу загальної середньої освіти Канівської міської територіальної громади та делегування повноважень» під час засідання 4 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що питання стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області №4-143 від 23.03.2021 року «Про затвердження Положення про конкурс на посаду директора закладу загальної середньої освіти Канівської територіальної громади та делегування повноважень».
Згідно з протоколом № 28/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час голосування «за» питання «Про затвердження Положення про конкурс на посаду директора закладу загальної середньої освіти Канівської міської територіальної громади та делегування повноважень» під час засідання 4 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що питання стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області №4-143 від 23.03.2021 року «Про затвердження Положення про конкурс на посаду директора закладу загальної середньої освіти Канівської міської територіальної громади та делегування повноважень».
Згідно з протоколом № 29/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо голосування «за» питання «Про ліквідацію «Лучанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів» Канівської міської ради Черкаської області та Комунального закладу «Конончанська гімназія Канівської міської ради Черкаської області» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що питання стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 5-9 від 22.04.2021 року «Про ліквідацію «Лучанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів» Канівської міської ради Черкаської області та Комунального закладу «Конончанська гімназія Канівської міської ради Черкаської області».
Згідно з протоколом № 30/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про ліквідацію «Лучанської загальноосвітньої школи І-IІ ступенів» Канівської міської ради Черкаської області та Комунального закладу «Конончанська гімназія Канівської міської ради Черкаської області» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що питання стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 5-9 від 22.04.2021 року «Про ліквідацію «Лучанської загальноосвітньої школи І-IІ ступенів» Канівської міської ради Черкаської області та Комунального закладу «Конончанська гімназія Канівської міської ради Черкаської області».
Згідно з протоколом № 31/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження комісії для проведення конкурсу на посаду директора закладу загальної середньої освіти» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що питання стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 5-150 від 27.05.2021 року «Про затвердження комісії для проведення конкурсу на посаду директора закладу загальної середньої освіти Канівської міської територіальної громади».
Згідно з протоколом № 32/2023 від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження комісії для проведення конкурсу на посаду директора закладу загальної середньої освіти» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що питання стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області №5-150 від 27.05.2021 року «Про затвердження комісії для проведення конкурсу на посаду директора закладу загальної середньої освіти Канівської міської територіальної громади».
Згідно з протоколом №33 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийняті рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 5-266 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУПАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 5-266 від 29.06.2021 року «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)».
Згідно з протоколом № 34/2023 від 09.01.2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 5-266 стосувалось особисто її, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 5-266 від 29.06.2021 року «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)».
Згідно з протоколом №35/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення№ 5-267 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 5-267 від 29.06.2021 року «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна».
Згідно з протоколом № 36/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 5-267 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУПАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 5-267 від 29.06.2021 року «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна».
Згідно з протоколом № 37/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вулиці Садова, 145 під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа I-II ступенів» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-13 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області №9-13 від 05.04.2022 року «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вулиці Садова, 145 під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа I-II ступенів» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Згідно з протоколом № 38/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України « Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вул. Садова, 145, під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-13 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 9-13 від 05.04.2022 «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вул. Садова, 145, під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Згідно з протоколом №39/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023 ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8, під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-14 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 9-14 від 05.04.2022 року «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8 під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Згідно з протоколом № 40/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8, під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-14 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 9-14 від 05.04.2022 року «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8 під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Згідно протоколу № 41/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст .3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією в порушення вимог п.2 ч.1 ст.28 закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-30 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 9-30 від 06.04.2022 року «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Згідно з протоколом №42/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`ктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-30 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст.172-7 КУПАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 9-30 від 05.04.2022 року «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Крім того, згідно з протоколом № 43/2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 09.01.2023, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу дошкільного навчального закладу загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення 9-51 стосувалось особисто 1, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 9-51 від 09.06.2022 року «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу дошкільного навчального закладу загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень».
Згідно з протоколом № 44/2023 від 09.01.2023 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу Дошкільного навчального закладу загальноосвітньої школи I-IІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення 9-51 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Юридичними наслідками у даному випадку є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 9-51 від 09.06.2022 року «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу Дошкільного навчального закладу загальноосвітньої школи I-IІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень».
2.Процесуальні дії суду.
Постановою Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 30.03.2023 справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 : справа № 697/172/23 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/173/23 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/174/23 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/175/23 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/176/23 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/177/23 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/178/23 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/179/23 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/180/23 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/181/23 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/183/23 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/184/23 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/185/23 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/186/23 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/188/23 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/189/23 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/190/23 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, справа № 697/191/23 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП об`єднано в одне провадження, присвоївши справі № 697/172/23, провадження №3/ 697/192/2023 .
3.Пояснення учасників судового розгляду.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, не визнала та пояснила, що не мала жодного приватного інтересу чи користі.
Захисник ОСОБА_1 - Шишка Р.І. подав письмове клопотання про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, оскільки зазначені рішення сесій ради не стосувались ОСОБА_1 безпосередньо і не створювали для неї будь-яких пільг чи фінансової вигоди, а мали відношення лише до відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради, що здійснює свої повноваження в галузі освіти. Включення ОСОБА_1 до складу комісії з проведення конкурсу на посаду директора освітнього закладу чи передача майна в оперативне управління не створює в останньої особистого інтересу, оскільки участь у складі такої комісії не пов`язано з займаною нею посадою начальника відділу освіти, при цьому в подальшому вказана комісія приймає рішення колегіально. У неї міг би бути лише потенційний конфлікт інтересів, але протоколи складені щодо реального конфлікту інтересів, наявність якого не доведена. Уповноважена особа, яка має право складати протоколи про адміністративне правопорушення, дізналася або могла дізнатися про адміністративні правопорушення, які ставляться у вину, раніше - з моменту оприлюднення цих рішень на офіційному сайті Канівської міської ради, але не виконала свої функції моніторингу належним чином і склала протоколи 09 січня 2023 року. Звернув увагу суду, що згідно листа начальника Управління стратегічних розслідувань у Черкаській області, адресованого Черкаській обласній прокуратурі від 23.11.2022 вбачається, що Управлінням стратегічних розслідувань 23.11.2022 були виявлені адіміністративні правопорушення, проте Управління не дотрималось вимог щодо складення пртоколів протягом 24 годин з дня вивлення особи, яка вчинила правопорушення. Вказав на наявність виправлень у протоколах про адміністративні правопорушення, що не допускається. Просив закрити провадження у справі по протоколах, які складені відносно рішень від 2021 року, термін притягнення за якими збіг.
Прокурор Лук`ященко Ю.І. в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, зазначивши про наявність в діяннях ОСОБА_1 ознак правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та просив застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
4.Встановлені обставини та оцінка суду.
З матеріалів справи вбачається, що на час розгляду справи щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, які зафіксовано в протоколах № 27/2023, № 28/2023, №29/2023, №30/2023, №31/2023, №32/2023 закінчилися строки, передбачені ч. 4 ст. 38 КУпАП, а тому провадження у справі за даними епізодами підлягає закриттю. Оскільки відповідні правопорушення були вчинені: 25.03.2021 (за протоколами №27/2023, № 28/2023), 24.04.2021 (за протоколами №29/2023, 30/2023); 29.05.2021 (за протоколами № 31/2023, 32/2023), відповідно по них строки два роки від дня вчинення збігли - 25.03.2023 (за протоколами №27/2023, № 28/2023), 24.04.2023 (за протоколами №29/2023, 30/2023); 29.05.2023 (за протоколами № 31/2023, 32/2023).
Згідно з ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбаченихстаттями 212-15,212-21цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно доп.7ч.1ст.247КУпАП,провадження всправі проадміністративне правопорушенняне можебути розпочато,а розпочатепідлягає закриттюза такихобставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбаченихстаттею 38цього Кодексу.
Відносно решти адміністративних правопорушень, судом встановлено.
ОСОБА_1 є депутатом Канівської міської ради VIII скликання і відповідно до п. б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Одночасно, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, а саме завідувачем відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області відповідно до розпорядження міського голови м. Канів Фролова В.С. від 29.08.2000 №515-р «Про призначення ОСОБА_1 ».
ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 5-266 стосувалось особисто її, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, про що складений протокол № 33/2023.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 5-266 стосувалось особисто її, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, про що складений протокол № 34/2023.
Юридичним наслідком у даних випадках є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 5-266 від 29.06.2021 року «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)».
Приватний інтерес ОСОБА_1 це немайновий інтерес особи, який полягає, у наявності у неї службових повноважень у відділі освіти виконавчого комітету Канівської міської ради, в якому вона є керівником, під час здійснення нею представницьких повноважень громади м. Канева при прийнятті рішення «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)».
Так, відповідно до рішення №5-266 від 29.06.2021 року «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)» Канівська міська рада вирішила передати відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно за адресою: м. Канів, вул. Шевченка, 49.
Відповідно до Положення про відділ освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, відділ освіти є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатку із зображенням Державного Герба України. Відділ освіти очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою за погодженням з начальником управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Начальник відділу освіти, представляючи інтереси громади у відносинах з фізичними і юридичними особами, видає в межах компетенції відділу накази, організовує і контролює їх виконання, розпоряджається коштами, які виділяються на утримання відділу освіти.
В законодавстві України визначення поняття «дискреційні повноваження» наведено в Методології проведення антикорупційної експертизи, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24.04.2017 №1395/5. Так, дискреційні повноваження це сукупність прав та обв`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акту.
Ознаки дискреційних повноважень, які зокрема дають змогу на власний розсуд оцінювати певний юридичний факт, а також обирати одну з декількох можливих форм реагування на нього; надають можливість на власний розсуд обирати міру публічно-правового впливу щодо фізичних та юридичних осіб, його вид, розмір, спосіб реалізації; дають змогу обрати форму реалізації своїх повноважень; наділяють особу правом повністю або частково визначати порядок здійснення юридично значущих дій, у тому числі строк та послідовність їх здійснення.
Так, між приватним інтересом депутата Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області Голди Н.А. та її представницькими повноваженнями, пов`язаними із голосуванням на 5 сесії сільської ради VIII скликання за питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)», виникла суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість прийняття нею відповідного рішення під час голосування на засіданні Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області.
Суперечність полягала в тому, що, з однієї сторони, в особи наявний вказаний вище приватний інтерес, а з іншої депутат Канівської міської ради ОСОБА_1 має здійснювати свої представницькі повноваження, у тому числі під час голосування на засіданні міської ради, виключаючи вплив приватного інтересу на реалізацію своїх повноважень.
За наявності вищезазначеного приватного інтересу депутат Канівської міської ради ОСОБА_1 суб`єктивно та упереджено прийняла рішення під час голосування «за» питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)», враховуючи, що питання стосується особисто її та вказане рішення надає ОСОБА_1 владних повноважень уповноваженого органу щодо отримання у оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області.
Враховуючи викладене, така суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість вчинення дій та прийняття рішень, у розумінні Закону є реальним конфліктом інтересів.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 , а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Незважаючи на невизнання своєї вини ОСОБА_1 , її вина у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172 КУпАП згідно протоколів № 33/2023, № 34/2023 підтверджується:
-даними протоколів №33/2023, №34/2023 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, від 09.01.2023;
-змістом рішення №5-266 «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться за адресою: м. Канів вул. Шевченка 49 (адміністративна будівля)» та додатком до нього;
-витягом з протоколу № 15 V сесії міської ради VIII скликання VI засідання 29 червня 2021 року;
-списком депутатів міської ради VIII на VI черговому засіданні V сесії 29 червня 2021 року для поіменного голосування по даному питанню;
-списком депутатів міської ради VIII скликання, які взяли участь у VII черговому засіданні V сесії 29 червня 2021 року;
-положенням про відділ виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області (Додаток 3 до рішення міської ради від 28.02.2019 №14-50).
Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, згідно протоколів № 33/2023 від 09.01.2023, № 34/2023 від 09.01.2023 є доведеною. Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідност. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 5-267 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУПАП, про що складений протокол № 35/2023.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна» під час засідання 5 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 5-267 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративні правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУПАП, про що складений протокол № 36/2023.
Юридичними наслідками у даних випадках є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 5-267 від 29.06.2021 року «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна».
Приватний інтерес ОСОБА_1 це немайновий інтерес особи, який полягає у наявності у неї службових повноважень у відділі освіти виконавчого комітету Канівської міської ради, в якому вона є керівником, під час здійснення нею представницьких повноважень громади м. Канева при прийнятті рішення «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна».
Так, відповідно до рішення № 5-267 «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна» Канівська міська рада вирішила передати відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно за адресою: м. Канів, вул. Шевченка, 49.
Відповідно до Положення про відділ освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, відділ освіти є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатку із зображенням Державного Герба України. Відділ освіти очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою за погодженням з начальником управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Начальник відділу освіти, представляючи інтереси громади у відносинах з фізичними і юридичними особами, видає в межах компетенції відділу накази, організовує і контролює їх виконання, розпоряджається коштами, які виділяються на утримання відділу освіти.
Так між приватним інтересом депутата Канівської міської ради ОСОБА_1 та її представницькими повноваженнями, пов`язаними із голосуванням на 5 сесії сільської ради VIII скликання, питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна», виникла суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість прийняття нею відповідного рішення під час голосування на засіданні міської ради, виключаючи вплив приватного інтересу на реалізацію своїх повноважень.
Суперечність полягала в тому, що, з однієї сторони, в особи наявний вказаний вище приватний інтерес, а з іншої депутат Канівської міської ради ОСОБА_1 має здійснювати свої представницькі повноваження, у тому числі під час голосування на засіданні сільської ради, - виключаючи вплив приватного інтересу на реалізацію своїх повноважень.
За наявності вищезазначеного приватного інтересу депутат Канівської міської ради ОСОБА_1 суб`єктивно та упереджено прийняла рішення під час голосування «за» питання «Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна», враховуючи, що питання стосується особисто її та вказане рішення надає ОСОБА_1 владних повноважень уповноваженого органу щодо отримання у оперативне управління безоплатне та безстрокове нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області.
Враховуючи викладене, така суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість вчинення дій та прийняття рішень, у розумінні Закону є реальним конфліктом інтересів.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 , а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172 КУпАП, підтверджується:
-даними протоколів №35/2023, №36/2023 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, від 09.01.2023;
-змістом рішення №5-267 від 29.06.2021 "Про передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області в оперативне управління безоплатно та безстроково нерухоме майно Канівської міської ради Черкаської області, яке знаходиться в межах села Хмільна» та додатком до нього;
-витягом з протоколу № 15 V сесії міської ради VIII скликання VI засідання 29 червня 2021 року;
-списком депутатів міської ради VIII на VI черговому засіданні V сесії 29 червня 2021 року для поіменного голосування по даному питанню;
-списком депутатів міської ради VIII скликання, які взяли участь у VII черговому засіданні V сесії 29 червня 2021 року;
-положенням про відділ виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області (Додаток 3 до рішення міської ради від 28.02.2019 №14-50).
Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, згідно протоколів № 35/2023 від 09.01.2023, № 36/2023 від 09.01.2023 є доведеною. Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідност. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вул. Садова, 145, під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-13 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, про що складено протокол № 37/2023.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вул. Садова, 145, під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-13 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, про що складено протокол № 38/2023.
Юридичними наслідками у даних випадках є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області №9-13 від 05.04.2022 року «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вулиці Садова, 145 під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа I-II ступенів» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Приватний інтерес ОСОБА_1 це немайновий інтерес особи, який полягає у наявності у неї службових повноважень у відділі освіти виконавчого комітету Канівської міської ради, в якому вона є керівником, під час здійснення нею представницьких повноважень громади м. Канева при прийнятті рішення «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вулиці Садова, 145 під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа I-II ступенів» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Так, відповідно до рішення №9-13 «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вулиці Садова, 145 під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа I-II ступенів», Канівська міська рада вирішила затвердити проект та передати відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, земельної ділянки площею 0,3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615.
Відповідно до Положення про відділ освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, відділ освіти є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатку із зображенням Державного Герба України. Відділ освіти очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою за погодженням з начальником управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Начальник відділу освіти, представляючи інтереси громади у відносинах з фізичними і юридичними особами, видає в межах компетенції відділу накази, організовує і контролює їх виконання, розпоряджається коштами, які виділяються на утримання відділу освіти.
Так між приватним інтересом депутата Канівської міської ради ОСОБА_1 та її представницькими повноваженнями, пов`язаними із голосуванням на 9 сесії сільської ради VIII скликання, питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вулиці Садова, 145 під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа I-II ступенів», виникла суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість прийняття нею відповідного рішення під час голосування на засіданні Канівської міської ради.
Суперечність полягала в тому, що, з однієї сторони, в особи наявний вказаний вище приватний інтерес, а з іншої депутат Канівської міської ради ОСОБА_1 має здійснювати свої представницькі повноваження, у тому числі під час голосування на засіданні сільської ради, - виключаючи вплив приватного інтересу на реалізацію своїх повноважень.
За наявності вищезазначеного приватного інтересу депутат Канівської міської ради ОСОБА_1 суб`єктивно та упереджено прийняла рішення під час голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вулиці Садова, 145 під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа I-II ступенів», враховуючи, що питання стосується особисто її та вказане рішення надає ОСОБА_1 владних повноважень уповноваженого органу у зв`язку з набуттям права постійного користування земельною ділянкою.
Враховуючи викладене, така суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість вчинення дій та прийняття рішень, у розумінні Закону є реальним конфліктом інтересів.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 , а саме: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172 КУпАП, підтверджується:
- даними протоколів №37/2023, №38/2023 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, від 09.01.2023;
-змістом рішення від 05.04.2022 №9-13 «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.3714 га, кадастровий номер 7122083100:02:001:0615/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Кононча (в межах населеного пункту) по вулиці Садова, 145 під Конончанським навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа I-II ступенів»;
-витягом з протоколу №29 IX сесії міської ради VIII скликання I засідання 05 квітня 2021 року;
-списком депутатів міської ради VIII скликання на I позачерговому засіданні IX сесії міської ради 05 квітня 2022 року для поіменного голосування по даному питанню;
-списком депутатів міської ради VIII скликання, які взяли участь у I позачерговому засіданні IX сесії 05 квітня 2022 року;
-положенням про відділ виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області (Додаток 3 до рішення міської ради від 28.02.2019 №14-50).
Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, згідно протоколів № 37/2023 від 09.01.2023, № 38/2023 від 09.01.2023 є доведеною. Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідност. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8, під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-14 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, про що складений протокол № 39/2023 від 09.01.2023.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8, під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-14 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, про що складений протокол № 40/2023 від 09.01.2023.
Юридичними наслідками у даних випадках є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 9-14 від 05.04.2022 року «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8 під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Приватний інтерес ОСОБА_1 це немайновий інтерес особи, який полягає у наявності у неї службових повноважень у відділі освіти виконавчого комітету Канівської міської ради, в якому вона є керівником, під час здійснення нею представницьких повноважень громади м. Канева при прийнятті рішення «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8 під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Так, відповідно до рішення № 9-14 «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8, під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» Канівська міська рада вирішила затвердити проект та передати відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, земельну ділянку площею 0,5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186.
Відповідно до Положення про відділ освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, відділ освіти є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатку із зображенням Державного Герба України. Відділ освіти очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою за погодженням з начальником управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Начальник відділу освіти, представляючи інтереси громади у відносинах з фізичними і юридичними особами, видає в межах компетенції відділу накази, організовує і контролює їх виконання, розпоряджається коштами, які виділяються на утримання відділу освіти.
Так між приватним інтересом депутата Канівської міської ради ОСОБА_1 та її представницькими повноваженнями, пов`язаними із голосуванням на 9 сесії сільської ради VIII скликання, питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8, під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування», виникла суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість прийняття нею відповідного рішення під час голосування на засіданні Канівської міської ради.
Суперечність полягала в тому, що, з однієї сторони, в особи наявний вказаний вище приватний інтерес, а з іншої депутат Канівської міської ради ОСОБА_1 має здійснювати свої представницькі повноваження, у тому числі під час голосування на засіданні міської ради, - виключаючи вплив приватного інтересу на реалізацію своїх повноважень.
За наявності вищезазначеного приватного інтересу депутат Канівської міської ради ОСОБА_1 суб`єктивно та упереджено прийняла рішення під час голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8, під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування», враховуючи, що питання стосується особисто її та вказане рішення надає ОСОБА_1 владних повноважень уповноваженого органу у зв`язку з набуттям права постійного користування земельною ділянкою.
Враховуючи викладене, така суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість вчинення дій та прийняття рішень, у розумінні Закону є реальним конфліктом інтересів.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 , а саме: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172 КУпАП, підтверджується:
-даними протоколів №39/2023, №40/2023 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, від 09.01.2023;
-змістом рішення від 05.04.2022 «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.5040 га, кадастровий номер 7122085100:03:001:0186,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Межиріч (в межах населеного пункту) по вулиці Центральна, 8, під комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти «Веселка» та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування»;
-- витягом з протоколу №29 IX сесії міської ради VIII скликання I засідання 05 квітня 2021 року;
-списком депутатів міської ради VIII скликання на I позачерговому засіданні IX сесії міської ради 05 квітня 2022 року для поіменного голосування по даному питанню;
-списком депутатів міської ради VIII скликання, які взяли участь у I позачерговому засіданні IX сесії 05 квітня 2022 року;
-положенням про відділ виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області (Додаток 3 до рішення міської ради від 28.02.2019 №14-50).
Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, згідно протоколів № 39/2023 від 09.01.2023, № 40/2023 від 09.01.2023 є доведеною. Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідност. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст .3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч.1 ст.28 закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому Законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-30 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-7 КУПАП, про що складено протокол № 41/2023 від 09.01.2023.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст .3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч.1 ст.28 закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії під час наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення № 9-30 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст.172-7 КУПАП, про що складено протокол № 42/2023 від 09.01.2023.
Юридичними наслідками у даних випадках є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 9-30 від 06.04.2022 року «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Приватний інтерес ОСОБА_1 це немайновий інтерес особи, який полягає у наявності у неї службових повноважень у відділі освіти виконавчого комітету Канівської міської ради, в якому вона є керівником, під час здійснення нею представницьких повноважень громади м. Канева при прийнятті рішення «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування».
Так, відповідно до рішення № 9-30 від 06.04.2022 року «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування», Канівська міська рада вирішила затвердити проект та передати відділу освіти виконавчого коімтету Канівської міської ради Черкаської області земельну ділянку площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463.
Відповідно до Положення про відділ освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, відділ освіти є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатку із зображенням Державного Герба України. Відділ освіти очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою за погодженням з начальником управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Начальник відділу освіти, представляючи інтереси громади у відносинах з фізичними і юридичними особами, видає в межах компетенції відділу накази, організовує і контролює їх виконання, розпоряджається коштами, які виділяються на утримання відділу освіти.
Так між приватним інтересом депутата Канівської міської ради ОСОБА_1 та її представницькими повноваженнями, пов`язаними із голосуванням на 9 сесії сільської ради VIII скликання питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування», виникла суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість прийняття нею відповідного рішення під ас голосування на засіданні Канівської міської ради.
Суперечність полягала в тому, що, з однієї сторони, в особи наявний вказаний вище приватний інтерес, а з іншої депутат Канівської міської ради ОСОБА_1 має здійснювати свої представницькі повноваження в тому числі під час голосування на засіданні міської ради, виключаючи вплив приватного інтересу на реалізацію своїх повноважень.
За наявності вищезазначеного приватного інтересу депутата Канівської міської ради ОСОБА_1 суб`єктивно та упереджено прийняла рішення під час голосування «за» питання «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування», враховуючи, що питання стосується особисто її та вказане рішення надає ОСОБА_1 владних повноважень уповноваженого органу у зв`язку з набуттям права постійного користування земельною ділянкою.
Враховуючи викладене, така суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість вчинення дій та прийняття рішень, у розумінні Закону є реальним конфліктом інтересів.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 , а саме: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172 КУпАП, підтверджується:
-даними протоколів №41/2023, №42/2023 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, від 09.01.2023;
-змістом рішення від 05.04.2022 №9-30 «Про затвердження відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2000 га, кадастровий номер 7122088900:02:001:0463,/03.02/ для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, яка розташована в адміністративних межах Канівської міської ради Черкаської області села Хмільна (в межах населеного пункту) по вулиці Миру, 48 під навчально-виховним комплексом та передачу відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області земельної ділянки в постійне користування»;
- витягом з протоколу №29 IX сесії міської ради VIII скликання I засідання 05 квітня 2021 року;
- списком депутатів міської ради VIII скликання на I позачерговому засіданні IX сесії міської ради 05 квітня 2022 року для поіменного голосування по даному питанню;
-списком депутатів міської ради VIII скликання, які взяли участь у I позачерговому засіданні IX сесії 05 квітня 2022 року;
-положенням про відділ виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області (Додаток 3 до рішення міської ради від 28.02.2019 №14-50).
Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, згідно протоколів № 41/2023 від 09.01.2023, № 42/2023 від 09.01.2023 - є доведеною. Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідност. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила у встановленому законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу Дошкільного навчального закладу загальноосвітньої школи I-IІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення 9-51 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП, про що складений протокол № 43/2023 від 09.01.2023.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії під час наявності у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо голосування «за» питання «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу Дошкільного навчального закладу загальноосвітньої школи I-IІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень» під час засідання 9 сесії Канівської міської ради, враховуючи той факт, що рішення 9-51 стосувалось особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП, про що складений протокол № 44/2023 від 09.01.2023.
Юридичними наслідками у даних випадках є прийняття рішення Канівської міської ради Черкаського району Черкаської області № 9-51 від 09.06.2022 року «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу Дошкільного навчального закладу загальноосвітньої школи I-IІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень».
Приватний інтерес ОСОБА_1 це немайновий інтерес особи, який полягає у наявності у неї службових повноважень у відділі освіти виконавчого комітету Канівської міської ради, в якому вона є керівником, під час здійснення нею представницьких повноважень громади м. Канева при прийнятті рішення «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу Дошкільного навчального закладу загальноосвітньої школи I-IІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень» .
Так, відповідно до рішення №9-51 «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу Дошкільного начального закладу загальноосвітньої школи I-IІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень», Канівська міська рада вирішила передати на баланс відділу освіти реконструкцію навчально-виховного комплексу вартістю 60465,80 гривень.
Відповідно до Положення про відділ освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, відділ освіти є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатку із зображенням Державного Герба України. Відділ освіти очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою за погодженням з начальником управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Начальник відділу освіти, представляючи інтереси громади у відносинах з фізичними і юридичними особами, видає в межах компетенції відділу накази, організовує і контролює їх виконання, розпоряджається коштами, які виділяються на утримання відділу освіти.
Так, між приватним інтересом депутата Канівської міської ради ОСОБА_1 та її представницькими повноваженнями, пов`язаними із голосуванням на 9 сесії сільської ради VIII скликання питання «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу Дошкільного начального закладу загальноосвітньої школи I-IІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень», виникла суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість прийняття нею відповідного рішення під час голосування на засіданні Канівської міської ради.
Суперечність полягала в тому, що, з однієї сторони, в особи наявний вказаний вище інтерес, а з іншої депутат Канівської міської ради має здійснювати свої представницькі повноваження, в тому числі під час голосування на засіданні міської ради, виключаючи вплив приватного інтересу на реалізацію своїх повноважень.
За наявності вищезазначеного приватного інтересу депутат Канівської міської ради ОСОБА_1 суб`єктивно та упереджено прийняла рішення під час голосування «за» питання «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу Дошкільного начального закладу загальноосвітньої школи I-IІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень», враховуючи, що питання стосується особисто її та вказане рішення надає ОСОБА_1 владних повноважень уповноваженого органу щодо отримання нерухомого майна Канівської міської ради Черкаської області.
Враховуючи викладене, така суперечність, що мала вплив на об`єктивність та неупередженість вчинення дій та прийняття рішень, у розумінні Закону є реальним конфліктом інтересів.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 , а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172 КУпАП, підтверджується:
- даними протоколів №43/2023, №44/2023 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, від 09.01.2023;
- змістом рішення від 09.06.2022 №9-51 «Про передачу з балансу виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області на баланс відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області реконструкцію Яблунівського навчально-виховного комплексу Дошкільного начального закладу загальноосвітньої школи I-IІ ступенів Канівської міської ради Черкаській області по вулиці Колгоспна, 31 в селі Яблунів Канівського району Черкаської області вартістю 60465,80 гривень»,
- витягом з протоколу №31 IX сесії міської ради VIII скликання III засідання 09 червня 2022 року;
- списком депутатів міської ради VIII скликання на III черговому засіданні IX сесії міської ради 09 червня 2022 року для поіменного голосування по даному питанню;
-списком депутатів міської ради VIII скликання, які взяли участь у III черговому засіданні IX сесії 09 червня 2022 року;
-положенням про відділ виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області (Додаток 3 до рішення міської ради від 28.02.2019 №14-50).
Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, згідно протоколів № 43/2023 від 09.01.2023, № 44/2023 від 09.01.2023 є доведеною. Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідност. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли, оскільки не минуло два роки з дня вчинення адміністративних правопорушень, а також не минуло шість місяців з дати виявлення адміністративних правопорушень, тобто з 09.01.2023 - дня складення протоколів про адміністративні правопорушення, адже правопорушення слід вважати виявленим з моменту оформлення та підписання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першійстатті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частина 1статті 172-7 КУпАПпередбачає відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Також, частина 2статті 172-7 КУпАПпередбачає відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно примітки дост. 172-7 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першоїстатті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно зст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першоїстатті 3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Згідно з ч. 1ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Виходячи з системного аналізу вказаних термінів, для встановлення факту реального конфлікту інтересів необхідно чітко встановити, що а) приватний інтерес наявний, б) він суперечить службовим чи представницьким повноваженням і в) така суперечність реально впливає на об`єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.
Для встановлення ж наявності факту прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів, у тому числі, і для кваліфікації рішення як такого, що прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, необхідно також встановити наявність обов`язкової сукупності відповідних юридичних фактів: 1) наявність факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований (артикульований) та визначений; 2) наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, у чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; 3) наявність повноважень на прийняття рішення; 4) наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об`єктивність або неупередженість рішення.
Без наявності хоча б одного із зазначених фактів із цієї сукупності, реальний конфлікт інтересів не виникає, а тому встановлення таких обставин в обов`язковому порядку має бути відображено, як у протоколі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, так і у судовому рішенні.
Отже, конфлікт інтересів повинен бути реальним (очевидним) і передбачуваним. Тобто, конфлікт інтересів має місце тоді, коли вказана суперечність фактично вплинула чи могла вплинути на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих особі представницьких повноважень.
Відповідно до Методичних рекомендацій Національного агенства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції, п. 2.2.1. розділу "Типові обставини та ситуації, що свідчать про наявність приватного інтересу чи зумовлюють його виникнення", приватний інтерес буде існувати у разі наявності службового чи представницького повноваження стосовно підприємства, установи, організації, в якій особа є засновником та/або керівником.
Згідно з ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За вказаними епізодами ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Відповідно до положень ст.ст.35,34 КУпАП, обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність за скоєне правопорушення, судом не встановлено.
Відповідно дост. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2ст. 172-7 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчинених адміністративних правопорушень, ступінь її вини, відсутність обтяжуючих та пом`якшуючих відповідальність обставин, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме в межах ч. 2ст. 172-7 КУпАП, у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.
Згідно зст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Враховуючи дану норму законодавства та виходячи з положеньст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 536 грн. 80 коп.
Керуючись ст. ст.1,3,28 Закону України "Про запобігання корупції", статтями9,27,33-35,40-1, 172-7,247, 250,251,254,255,268,276-279,280,283-284,294 КУпАП,ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАПзгідно протоколів № 27/2023, № 29/2023, № 31/2023 та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП згідно протоколів №28/2023, №30/2023, №32/2023 закрити, у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбаченихст. 38 КУпАП.
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчинені адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених:
- ч. 1ст. 172-7 КУпАПвідповідно до протоколів про адміністративні правопорушення №33/2023, № 35/2023, № 37/2023, №39/2023, №41/2023, № 43/2023;
- ч. 2ст. 172-7 КУпАПвідповідно до протоколів про адміністративні правопорушення №34/2023, №36/2023, №38/2023, №40/2023, №42/2023, №44/2023.
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-7, ч. 2 ст.172-7 КУпАПвідповідно до протоколів № № 33/2023, 34/2023, 35/2023, 36/2023, 37/2023, 38/2023, 39/2023, 40/2023, 41/2023, 42/2023, 43/2023, 44/2023 та накласти на неї адміністративне стягнення:
- за ч. 1ст. 172-7 КУпАПу вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн.
- за ч. 2ст. 172-7 КУпАПу вигляді у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.
Згідно зст. 36 КУпАПостаточно призначити ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок).
Розрахункові рахунки для сплати штрафу (по справах про адмінправопорушення): ЄДРПОУ: 37930566, одержувач: ГУК у Черкаській області/тг м.Канів/21081100, розрахунковий рахунок: UA778999980314030542000023717, МФО: 899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету: 21081100.
Відповідно до ч. 1ст. 307 КУпАПштраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на неї штрафу у передбачений законом строк, до неї може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядкуст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, вул. Липська 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Канівський міськрайонний суд Черкаської області у десятиденний строк з дня її проголошення.
Строк пред`явлення постанови до виконаннятри місяці.
Повний текст постанови складено та проголошено 13 червня 2023 року.
Суддя Б.В. Євтушенко
Суд | Канівський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2023 |
Оприлюднено | 15.06.2023 |
Номер документу | 111504360 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів |
Адмінправопорушення
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Євтушенко Б. В.
Адмінправопорушення
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Євтушенко Б. В.
Адмінправопорушення
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Євтушенко Б. В.