ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу справи для вирішення питання про відвід судді
14 червня 2023 рокум. Ужгород№ 260/2871/22
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Луцович М.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про відвід судді у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області про визнання протиправним звільнення з роботи та поновлення на роботі, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області про визнання протиправним звільнення з роботи та поновлення на роботі.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2022 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі з викликом сторін.
Ухвалою суду від 30 травня 2023 року заявлений позивачем відвід головуючому судді Луцович М.М. визнано необґрунтованим та заяву позивача про відвід головуючого судді Луцович М.М. у справі № 260/2871/22 передано для вирішення питання про відвід судді в порядку, встановленому частиною 1 статті 31 КАС України.
Ухвалою суду від 31 травня 2023 року головуючою суддею Маєцькою Н.Д. у задоволенні заяви позивача про відвід судді відмовлено.
13 червня 2023 року позивачем до суду було подано заяву про категоричний відвід судді Луцович М.М.
Заява мотивована тим, що між позивачем та суддею Луцович М.М. склалася конфліктна ситуація, після якої позивача із зали суду забрала швидка допомога і доставила із погіршенням стану здоров`я в центральну міську клінічну лікарню. Позивач вказує на необ`єктивне та упереджене ставленння суддів Луцовича М.М. та Маєцької Н.Д. до позивача, що вказує на домовленість суддів із відповідачем. Позивач додала до заяви копію виписки з приймального відділення КНП ЦМКЛ, згідно якої остання скаржилася на підвищення артеріального тиску, слабкість, емоційне перенапруження. На момент огляду патологій нервової системи не виявлено та рекомендовано седативні препарати та консультацію психотерапевта.
Розглянувши подану позивачем заяву про відвід судді, суд дійшов наступних висновків.
Виключні підстави для відводу (самовідводу) судді передбачені ст.36 КАС України, відповідно до яких суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу) у разі:
1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі;
2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи;
3) якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді;
5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого ст.31 цього Кодексу.
Так, метою запровадження інституту відводу судді (суддів) від розгляду справи є гарантування безсторонності суду, зокрема, з ціллю запобігти упередженості судді (суддів) під час розгляду справи.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано кожному право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини існування безсторонності суду для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинно встановлюватися згідно з: (і) суб`єктивним критерієм, врахувавши особисті переконання та поведінку конкретного судді, тобто чи мав суддя особисту упередженість або чи був він об`єктивним у цій справі, та (іі) об`єктивним критерієм, іншими словами, шляхом встановлення того, чи забезпечував сам суд та, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у його безсторонності.
Особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного.
Практика Європейського суду з прав людини свідчить, що при об`єктивному підході до встановлення наявності упередженості суду (суддів) повинно бути визначено окремо від поведінки судді, чи існують очевидні факти, що можуть поставити під сумнів його безсторонність.
При цьому Європейський суд з прав людини в пункті 49 рішення у справі "Білуха проти України" вказав, що наявність безсторонності відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно об`єктивного критерію цей суд указує на те, що при вирішенні питання, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (пункт 52 рішення у справі "Білуха проти України").
Проаналізувавши доводи, якими позивач обґрунтовує подану заяву про відвід судді, суд дійшов висновку, що будь-яких аргументованих обставин, які б вказували на обставини, які за суб`єктивними чи об`єктивними критеріями виключають можливість участі судді у розгляді цієї справи, або ж свідчили про можливість упередженого ставлення головуючим суддею до розгляду даної справи позивач не навів.
Крім цього, в судовому засіданні 24.04.2023 року була оголошена технічна перерва для ознайомлення позивача та її представника з матеріалами справи, після якої позивач в судове засідання не повернулася та про причини такого не повідомила.
Вказані позивачем обставини, як то конфлікт з головуючим суддею у справі, є надуманими та мають на меті затягування розгляду справи з боку позивача.
Разом з тим, суд звертає увагу, що зазначена позивачем причина, відповідно до положень ст. 36 КАС України, не може бути підставою для відводу.
У зв`язку з наведеним суд вважає подану позивачем заяву про відвід судді необґрунтованою.
Частиною 4 ст.40 КАС України передбачено, що якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому ч.1 ст.31 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
На підставі наведеного та керуючись ст. 40, 243, 248 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заявлений позивачем - ОСОБА_1 відвід головуючого судді Луцович М.М. визнати необґрунтованим.
Заяву позивача про відвід головуючого судді Луцович М.М. у справі № 260/2871/22 передати для вирішення питання про відвід судді в порядку, встановленому частиною 1 статті 31 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст.256 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Луцович
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2023 |
Оприлюднено | 19.06.2023 |
Номер документу | 111563900 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні