ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у
21 червня 2023 року м. ЧернівціСправа № 926/2670/23
Суддя Байталюк Володимир Дмитрович, розглянувши матеріали
за позовом релігійна організація «релігійна громада парафія на честь вознесіння Господнього чернівецько-буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці Чернівецької області»
до Чернівецької міської ради
про визнання протиправним та скасування пункту рішення органу місцевого самоврядування
В С Т А Н О В И В :
Релігійна організація «релігійна громада парафія на честь вознесіння Господнього чернівецько-буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці Чернівецької області» (58023, м. Чернівці, вул. Руська, 235-Г, код ЄДР 23247223) звернулась з позовом до Чернівецької міської ради (58002, м. Чернівці, Центральна площа, 1, код ЄДР 36068147) у змісті якого просить суд визнати протиправним та скасувати пункт 8 Рішення 32 сесії VIII скликання Чернівецької міської ради № 1177 від 27.04.2023 про припинення права постійного користування Релігійній організації «Релігійна громада парафія на честь Вознесіння Господнього Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви міста Чернівці Чернівецької області» земельною ділянкою за адресою вул. Руська, 235-Г площею 1,5640 га (кадастровий номер 7310136600:33:002:1029) для будівництва та обслуговування будівель, громадських та релігійних організацій відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 05.04.2023 № 328138170.
Також, позивач просить суд залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору на стороні позивача релігійну організацію «управління чернівецько-буковинської єпархії Української православної церкви».
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.
1. Згідно з частиною першою статті 10 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.
Відповідно до частини четвертої зазначеної статті Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно з частиною першою статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.
За приписами частини першої статті 12 Закону України «Про судоустрій статус суддів» судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою.
Згідно частини першої статті 14 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.
Крім цього, як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 14.12.1999 року у справі №10-рп/99, українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації, тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п`ята статті 10 Конституції України).
Статтею 79 Закону України «Про нотаріат» визначено, що нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови.
Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.
Зважаючи на вищенаведене, позивач повинен надати суду належним чином засвідчений переклад на українську мову доданого до позовної заяви мовою окупанта та іншою іноземною мовою указ онуфрія № 364 від « 20 мая 2013 года».
2. Згідно пункту 8 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В свою чергу відповідно до частин другої та четвертої статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Згідно пункту 5.26 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів.» (ДСТУ 4163:2020) відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Однак, в порушення частин другої та четвертої статті 91 Господарського процесуального кодексу України на всіх сторінках копій документів доданих позивачем до позовної заяви відсутні найменування посади, імені та прізвища особи, яка засвідчила копії документів.
Частиною першою статті 174 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, позовну заяву релігійної організації «релігійна громада парафія на честь вознесіння Господнього чернівецько-буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці Чернівецької області» слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків.
Поряд з цим, суд вважає за належне роз`яснити позивачу, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина третя статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Для усунення зазначених недоліків позивачу належить надати:
- належним чином засвідчений переклад на українську мову доданого до позовної заяви мовою окупанта та іншою іноземною мовою указ онуфрія № 364 від « 20 мая 2013 года»;
- належним чином засвідчені копії документів доданих до позовної заяви.
3.Встановити строк для виправлення недоліків позовної заяви не пізніше десяти днів з дня отримання даної ухвали.
4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/
Суддя Володимир БАЙТАЛЮК
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2023 |
Оприлюднено | 22.06.2023 |
Номер документу | 111675690 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Байталюк Володимир Дмитрович
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Байталюк Володимир Дмитрович
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Байталюк Володимир Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні