Ухвала
від 16.06.2023 по справі 754/7917/23
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2/754/3768/23

Справа № 754/7917/23

У Х В А Л А

Іменем України

16 червня 2023 року Суддя Деснянського районного суду міста Києва Буша Н.Д., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КМА Юкрейн» про захист прав споживачів, розірвання договорів купівлі-продажу та стягнення сплачених за товар коштів, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , в особі представника - адвоката Ахрамовича Я.І. звернувся до Деснянського районного суду міста Києва із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «КМА Юкрейн» про захист прав споживачів, розірвання договорів купівлі-продажу та стягнення сплачених за товар коштів, та просить суд:

1. розірвати договори купівлі-продажу генераторів електричного струму, укладених у період з 04.11.2022 по 12.12.2022 між позивачем та відповідачем;

2. стягнути з відповідача на користь позивача сплачені за товар кошти у розмірі 4 841 990 грн.;

3. стягнути з відповідача на користь позивача розмір понесених судових витрат (орієнтовний розрахунок суми судових витрат, що відповідає витратам на правову допомогу, становить 200 000 грн.

Обгрунтовуючі позовні вимоги тим, що у період з 04.11.2022 позивач придбав 136 генератори електричного струму у відповідача через інтернет-магазин через його представника за 4 841 990 грн. у готівковій формі переважно в валюті долар США.

Згідно із ч. 3 ст.3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Як встановлено з матеріалів позову, звертаючись за підсудністю до Деснянського районного суду м. Києва, позивач керувався ч.5 ст.28 ЦПК України, подаючи позов за своїм зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.

Згідно до преамбули Закону України «Про захист прав споживачів», цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Згідно з п. 22 ч.1 ст.1 Закону № 1023-ХІІ споживач - це фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних із підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.

З метою задоволення своїх потреб споживач вступає у відносини з виробником, виконавцем або продавцем. Виробником, виконавцем або продавцем може бути підприємство, установа, організація або громадянин-підприємець, які виробляють товари для реалізації, виконують або надають послуги, реалізують товари за договором купівлі-продажу.

Із пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 12.04.1996 р. «Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» встановлено, що позовна заява про захист прав споживача повинна містити відомості, зокрема, про те, яке право споживача, передбачено саме Законом України «Про захист прав споживача», порушено; коли і в чому це виявилося; про способи захисту, які належить вжити суду.

Суддя ставить під сумнів споживання генераторів позивачем в кількості 136 штук для власних потреб та застосування для визначення підсудності норм Закону України «Про захист прав споживача».

Отже, між ОСОБА_1 до Товариством з обмеженою відповідальністю «КМА Юкрейн» виник спір, який не стосується захисту прав споживача.

Відповідачем по справі є Товариство з обмеженою відповідальністю «КМА Юкрейн», юридична адреса: Україна, 43023, місто Луцьк, вулиця Карбишева, 1, офіс 411.

Відповідно до ч.2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

З урахуванням наведеного вище, позовна заява підсудна Луцькому міськрайонному суду Волинської області, як суду за місцезнаходженням відповідача юридичної особи.

Частиною 9 ст.187 ЦПК України передбачено, що в разі, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно п.1 ч.1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч.3 ст.31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Згідно до ст.32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч.1 ст.378 ЦПК України).

За таких обставин, суд дійшов висновку, що дана справа не підсудна Деснянському районному суду м. Києва, у зв`язку з чим її необхідно передати за підсудністю до Луцького міськрайонного суду Волинської області.

Керуючись: ст.ст. 28, 31, 32 ЦПК України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КМА Юкрейн» про захист прав споживачів, розірвання договорів купівлі-продажу та стягнення сплачених за товар коштів - направити за підсудністю до Луцького міськрайонного суду Волинської області.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Ухвала складена та підписана 16.06.2023 року.

Суддя Н.Д.Буша

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.06.2023
Оприлюднено23.06.2023
Номер документу111681458
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —754/7917/23

Рішення від 08.08.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Буша Н. Д.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Буша Н. Д.

Ухвала від 03.11.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Буша Н. Д.

Постанова від 16.10.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Ухвала від 08.09.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Ухвала від 19.07.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Ухвала від 16.06.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Буша Н. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні