РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 червня 2023 року м. Рівне№460/14091/23Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. розглянувши в письмовому провадженні процесуальне питання, пов`язане з розглядом справи за позовом
ОСОБА_1 довійськової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, Житлово-побутової комісії військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, Центральної житлово-побутової комісії Головного управління Національної гвардії України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій,В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, Житлово-побутової комісії військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, Центральної житлово-побутової комісії Головного управління Національної гвардії України, в якому просила:
1) визнати протиправними та скасувати рішення Житлово-побутової комісії військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 26.10.2022, викладене в протоколі під №7;
2) визнати протиправними та скасувати рішення Центральної житлово-побутової комісії Головного управління Національної гвардії України від 28.02.2023, викладене в протоколі під №2, щодо застосування при обрахунку ОСОБА_1 грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення показника опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України (розрахованого станом на 01.01.2022), затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 17.02.2022 № 53, який по Рівненській області становив 15718 грн за 1 мІ;
3) зобов`язати військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення згідно наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 17.11.2022 №214 "Про затвердження показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України (розраховані станом на 01 жовтня 2022 року)", який на території Рівненської області становив 19144 грн за 1 мІ, з урахуванням раніше виплаченої суми.
За результатами перевірки матеріалів позовної заяви в порядку ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя встановив, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 122 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ч.3 ст.122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Отже, КАС України передбачає можливість встановлення цим Кодексом та іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, які мають перевагу в застосуванні порівняно із загальним шестимісячним строком, визначеним у частині другій статті 122 цього Кодексу.
Таким спеціальним строком для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби є місячний строк, установлений ч. 5 ст.122 КАС України.
Як встановлено судом, даний спір стосується оскарження позивачем, як особи з числа військовослужбовців, рішень відомчих житлових комісій та є спором з приводу проходження позивачем військової служби, як різновиду публічної.
Отже, строк звернення з таким позовом становить 1 місяць з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Не погоджуючись з рішенням Житлово-побутової комісії військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 26.10.2022 та рішенням Центральної житлово-побутової комісії Головного управління Національної гвардії України від 28.02.2023, до суду з даним позовом ОСОБА_1 звернулася 13.06.2023.
Суд враховує, що грошову компенсацію за належне для отримання жиле приміщення відповідно до спірних рішень в сумі 910858,10 грн. позивач отримала 20.03.2023, що підтверджено платіжною інструкцією №369 від 17.03.2023.
З метою перевірки правильності обрахунку вже отриманих грошових коштів із адвокатським запитом представник позивача звернувся лише 05.05.2023.
Тому, на переконання суду, позивачем пропущено місячний строк для звернення до суду з позовом, що визначений КАС України, без поважних причин.
Згідно з ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Частиною 1 ст.123 КАС України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 (далі Закон №3674-VI).
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" від 03.11.2022 № 2710-IX прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2023 установлено в розмірі 2684,00 грн.
За змістом приписів ч.2 ст.4 Закону №3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.3 ст.6 Закону №3674-VI у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Зі змісту позовних вимог судом встановлено, що позов містить три самостійні вимоги немайнового характеру, за які позивачу належало сплатити судовий збір в загальній сумі 3220,80 грн.
Проте, позивачем долучено до матеріалів позову квитанцію про сплату судового збору в сумі 1073,60 грн., тобто не в повному розмірі.
За приписами ч.1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З наведеного в сукупності, позовну заяву слід залишити без руху.
Позивачу запропонувати усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
-заяви про поновлення пропущеного строку звернення із зазначенням підстав для його поновлення за весь період його пропуску і конкретизацією щодо позивача, а також доказів поважності причин його пропуску;
-квитанції про сплату судового збору в сумі 2147,20 грн.
Керуючись статтею 169 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву у справі №460/14091/23 залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя С.А. Борискін
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2023 |
Оприлюднено | 23.06.2023 |
Номер документу | 111688707 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо публічної житлової політики |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Мікула Оксана Іванівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довгополов Олександр Михайлович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довгополов Олександр Михайлович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довгополов Олександр Михайлович
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
С.А. Борискін
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні