Справа № 523/10188/23
Провадження №2/523/4032/23
У Х В А Л А
"23" червня 2023 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Малиновський О.М., розглянувши матеріли цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Південькрантранс» про стягнення заробітної плати, середнього заробітку за час затримки повного розрахунку, компенсації за втрату частини доходу, компенсацію за невикористану відпустку, моральну шкоду,
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовними вимогами в яких просить стягнути з відповідача на його користь:
заборгованість по заробітній платі в розмірі 51620,00грн.;
середній заробіток за весь час затримки суми, що належить виплаті працівникові при звільненні у розмірі 24420,00грн.;
компенсацію за втрату частини доходу в розмірі 4388,00грн.;
компенсацію за невикористану щорічну відпустку в розмірі 8400,00грн.;
моральну шкоду в розмірі 5000,00грн.
Вивчивши матеріали справи суддя вважає, що заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Порядок та спосіб звернення до суду з позовними вимогами регламентований нормами ЦПК України, зокрема Розділом ІІІ, статтею 175, частиною другою, якою передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно до пункту 4,5 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них, а також виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до частини четвертої статті 177 ЦПК до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, складає - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується.
Внесена до суду позовна заява носить майновий характер.
Зазначеним вище Законом, зокрема п.1 ч.1 ст.5 передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати.
Звертаючись до суду з позовними вимогами про стягнення заробітної плати, в силу вказаної норми, ОСОБА_1 дійсно звільнюється від сплати судового збору.
Разом з тим, крім стягнення заробітної плати, позивач просить стягнути з відповідача середній заробіток за час затримки повного розрахунку, компенсацію за втрату частини доходу, компенсацію за невикористану відпустку, моральну шкоду на загальну суму 42208,00грн.
Законом України «Про судовий збір» не передбачено звільнення від сплати судового збору під час розгляду справи за вказаними вище позовними вимогами.
Позивачем не додано до позовної заяви документів, які підтверджують сплату судового збору за інші, крім стягнення заробітної плати, пред`явлені позовні вимоги, розмір якого складає 1073,60грн.
Отже, позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 1073,60грн. на розрахунковий рахунок зазначений на офіційному веб-сайті Судової влади України, за посиланням https://sv.od.court.gov.ua/sud1527/gromadyanam/tax/.
Згідно з частиною першою статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини третьої статті 185 ЦПК України, якщо заявник не усунить недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і буде повернута заявникам.
Керуючись ст.ст.175,177,185 ЦПК України,
УХВАЛИВ
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені недоліки позову в п`ятиденний строк з наступного дня після отримання копії ухвали суду.
Роз`яснити, що в іншому випадку, позовна заява буде вважатимуся неподаною та повернута.
Ухвала може бути оскаржена в частині визначення розміру судових витрат протягом п`ятнадцяти днів, шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Повну ухвалу суду складено та підписано 23.06.2023р.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2023 |
Оприлюднено | 26.06.2023 |
Номер документу | 111730793 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Малиновський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні