Ухвала
від 21.06.2023 по справі 569/122/23
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 569/122/23

1-кс/569/4133/23

21 червня 2023 року Рівненський міський суду Рівненської області

у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

підозрюваного ОСОБА_4

захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_5 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Рівне клопотання слідчого у кримінальному провадженні старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції в Рівненській області підполковника поліції ОСОБА_6 про продовження строків досудового розслідування, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий у кримінальному провадженні старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції в Рівненській області підполковник поліції ОСОБА_6 за погодженням із заступником керівника Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_7 звернувся до суду з клопотанням, у якому просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021000000000735 від 02.04.2021 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України до шести місяців, тобто до 23 жовтня 2023 року.

В обґрунтування клопотанні вказує, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Рівненській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021000000000735 від 02.04.2021 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України.

З матеріалів клопотання вбачається, що ОСОБА_4 , будучи директором ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» (ЄДРПОУ 01003414) наділений організаційно-розпорядчими обов`язками, є посадовою особою вказаного Товариства, несе персональну відповідальність за завдані з його вини збитки Товариству та третім особам.

ОСОБА_4 маючи стаж керівної роботи на ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод», є обізнаним про передбачений Конституцією України, Кодексом України «Про надра» від 27.07.1994 (далі Кодекс) (в редакції від 29.12.2019), Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України та іншим законодавством України порядок видобування корисних копалин загальнодержавного значення, у тому числі знає норми, які регламентують отримання та продовження надрокористувачами спеціальних дозволів на користування надрами, у тому числі на видобування корисних копалин.

Так, ОСОБА_4 з урахуванням специфіки роботи ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» та його посади, знав вимоги статті 13 Конституції України від 28.06.1996 про те, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об`єктами права власності народу відповідно до закону.

Також ОСОБА_4 , як директор ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод», яке займається видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення, достеменно знав вимоги нижченаведених законодавчих актів України.

Статтею 1 Кодексу України про надра визначено, що надра це частина земної кори, що розташована під поверхнею суші та дном водоймищ і простягається до глибин, доступних для геологічного вивчення та освоєння.

Статтею 4 Кодексу передбачено, що надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування. Угоди або дії, які в прямій або прихованій формі порушують право власності Українського народу на надра, є недійсними. Український народ здійснює право власності на надра через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві ради. Окремі повноваження щодо розпорядження надрами законодавством України можуть надаватися відповідним органам виконавчої влади.

Статтею 5 Кодексу визначено, що родовища корисних копалин - це нагромадження мінеральних речовин в надрах, на поверхні землі, в джерелах вод та газів, на дні водоймищ, які за кількістю, якістю та умовами залягання є придатними для промислового використання.

В статті 6 Кодексу зазначено, що корисні копалини за своїм значенням поділяються на корисні копалини загальнодержавного і місцевого значення. Віднесення корисних копалин до корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Статтею 13 Кодексу передбачено, що користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.

Стаття 15 Кодексу визначає строки користування надрами. Надра надаютьсяу постійнеабо тимчасовекористування. Тимчасовекористування надрамиможе бутикороткостроковим (до5років)і довгостроковим(до50років).У разінеобхідності строкитимчасового користуваннянадрами можебути продовжено. Перебіг строку користування надрами починається з дня одержання спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами, якщо в ньому не передбачено інше.

Частина 11 статті 16 Кодексу зазначає, що переоформлення спеціальних дозволів на користування надрами, внесення до них змін, видача дублікатів, продовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами, зупинення їх дії або анулювання, поновлення їх дії у разі зупинення здійснюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр у встановленому законодавством порядку.

Стаття 19 Кодексу визначає, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.

Згідно з ч. 3 ст. 24 Кодексу права та обов`язки користувача надр виникають з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами.

Відповідно до ч. 1 ст. 56 Кодексу основними вимогами в галузі охорони надр є додержання встановленого законодавством порядку надання надр у користування і недопущення самовільного користування надрами.

Відповідно достатті 65Кодексу Українипро надра відповідальністьза порушеннязаконодавства пронадра несутьособи,винні у самовільному користуванні надрами.

Відповідно до п.1 «Положення про Державну службу геології та надр України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1174 від 30.12.2015 «Державна служба геології та надр України (далі - Держгеонадра) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра захисту довкілля та природних ресурсів і який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, є уповноваженим органом з питань реалізації угод про розподіл продукції».

Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (в редакції від 29.01.2020) (далі - Закон) визначає правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлює порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та адміністраторів.

Відповідно до ст. 1 Закону документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов`язаний видати суб`єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб`єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності

Постановою Кабінету Міністрів України № 615 від 30 травня 2011 року затверджено Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами, яким врегульовано питання надання спеціальних дозволів на користування надрами у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також визначено процедуру продовження строку дії, переоформлення, видачі дубліката, зупинення дії чи анулювання дозволу та внесення до нього змін (далі Порядок).

Відповідно до пункту 6 Порядку строк дії дозволу обчислюється з дня його реєстрації, якщо в ньому не передбачено інше.

Заявник повинен сплатити у повному обсязі збір за надання дозволу протягом 45 календарних днів з дати надіслання рекомендованого повідомлення про розмір такого збору за надання дозволу.

Постановою Кабінету Міністрів України № 827 від 12.12.1994 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України № 1370 від 28.12.2011) затверджено Перелік корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, відповідно до якого визначено, що граніт в якості сировини, придатної для виробництва каменю бутового, відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення.

Так, ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» 27.03.2000 отримано спеціальний дозвіл на користування надрами № 2196 (далі спецдозвіл) терміном на 20 років з метою видобування гранітів на родовищі «Крута Слобода», яке знаходиться в Рівненській області, Рокитнівський район, 1,5 км на північний захід від з.ст. Томашгород, строком користування до 27.03.2020.

В межах законодавчо встановленого строку ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» подало заяву про продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами №2196 від 26.07.2019 р. вих. №407 з додатками, яка була зареєстрована Державній службі геології та надр України (далі - Держгеонадра) за вх. № 15825/02/12-19 від 07.08.2019 р.

Листом № 16780/01/12-19 від 15.08.2019 року Держгеонадра повернула вищевказану заяву з доданими до неї документами щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами на доопрацювання.

В подальшому між ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» та Держгеонадра відбувалася переписка спрямована на усунення недоліків та доопрацювання заяви на продовження спецдозволу, а саме: Лист ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» №468 від 22.08.2019р (відповідь на вищевказаний лист Держгеонадра листом №918160/01/12-19 від 03.09.2019р.),Лист ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» № 502 від 11.09.2019р. (відповідь на вищевказаний лист Держгеонадра листом №№ 19680/01/12-19 від 24.09.2019р.), Лист ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» № 536 від 04.10.2019р. (відповідь на вищевказаний лист Держгеонадра листом №20932/03/12-19 від 11.10.2019р.), Лист ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» № 565 від 22.10.2019р. (відповідь на вищевказаний лист Держгеонадра листом №22192/03/12-19 від 01.11.2019р.), Лист ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» № 608 від 11.11.2019р. (відповідь на вищевказаний лист Держгеонадра листом №902/01/11-20 від 20.01.2020р.), Лист ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» № 72 від 05.02.2020р. (відповідь на вищевказаний лист Держгеонадра листом №2304/01/12-20 від 14.02.2020р.), Лист ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» № 115 від 02.03.2020р., який був зареєстрований в Держгеонадра за вх.№5081/02/11-20 від 03.03.2020.

22.04.2020 відповідно до протоколу №3-РГ/2020, затвердженого Головою Робочої групи з питань надрокористування ОСОБА_8 на засіданні Робочої групи з питань надрокористування було ухвалено рішення рекомендувати Держгеонадрам врахувати пропозиції робочої групи щодо продовження строку дії спеціальних дозволів на користування надрами згідно з пунктом 14 Порядку, відповідно до Переліку, куди входить ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод».

Наказом Держгеонадр № 155 від 29.04.2020 «Про продовження строку дії спеціальних дозволів на користування надрами» прийнято рішення про продовження строку дії спецдозволу № 2196 від 27.03.2000 на 20 років та доручено відділу використання надр та забезпеченння виконання процедур надання спеціальних дозволів та міжнародного співробітництва Держгеонадра вжити необхідних заходів для цього.

Таким чином, 29.04.2020 Держгеонадра розпочали дозвільну (погоджувальну) процедуру, яка включає сукупність дій, що передують отриманню спецдозволу.

12.05.2020 на адресу ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» Держгеонадра було надіслано лист з повідомленням про необхідність сплати збору за продовження дії спецдозволу, а також про необхідність підготовки 2 примірників Угоди про умови користування надрами та направлення їх супровідним листом в Держгеонадра для подальшого опрацювання.

21.05.2020 ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» надіслав в Держгеонадра 2 екземпляри угоди про умови користування надрами супровідним листом вих.№232, який був зареєстрований за вх..№7732/02/11-20 від 26.05.2020.

26.05.2020 за вих..№07/307-1220 виконавчим директором ДНВП «Геоінформ України» ОСОБА_9 на адресу ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» було надіслано інформаційний звіт з визначенням розрахунку рекомендованого збору за продовження строку дії спецдозволу у розмірі 2362942 гривень.

02.06.2020 Держгеонадра в ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» було надіслано лист вих.№8206/01/11-20 з повідомленням про розмір збору за продовження строку дії спецдозволу та повідомлено про перелік документів, які необхідні для отримання спецдозволу.

Відповідно до платіжного доручення №1431 від 15.06.2020 ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» сплатив збір за продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування гранітів родовища «Крута слобода» у Рівненській області у розмірі 2362942 гривень.

Відповідно до журналу реєстрації спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування корисних копалин у 2020 році, де містяться відомості про реєстрацію спеціального дозволу на користування надрами №2196 від 27.03.2000 директор ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» ОСОБА_10 отримав продовжений спецдозвіл № 2196 24.06.2020.

Разом з тим директором ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» ОСОБА_4 не було оскаржено в судовому порядку дії Держгеонадр щодо порушення строків розгляду заяви про продовження стоку дії спецдозволу.

Не зважаючи на вищевикладені обставини, директор ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» ОСОБА_4 27.03.2020 після закінчення дії спеціального дозволу на користування надрами № 2196 від 27.03.2000 не припинив діяльності товариства щодо видобутку корисних копалин (граніту).

Так, директором ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» ОСОБА_4 укладено договір про виконання буровибухових робіт №13?02/20ВР від 13.02.2020 з ТОВ «Гранрозробка» (ЄДРПОУ 39215133). Відповідно до умов зазначеного договору ТОВ «Гранрозробка» прийняло на себе зобов`язання провести виконання вибухових робіт по подрібненню гірської маси методом свердловинних зарядів для ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод», а останнє прийняти та оплатити виконані роботи.

ОСОБА_4 , знаючи, що дія спеціального дозволу на користування надрами № 2196 від 27.03.2000 закінчилася 27.03.2020, а процедура продовження строку дії спецдозволу Державною службою геології та надр України не закінчена, не маючи діючого спеціального дозволу на користування надрами, не повідомив про це посадових осіб ТОВ «Гранрозробка» та видав і підписав: наказ «Про організацію проведення масового вибуху» №42 від 27.04.2020, на підставі якого було здійснено масовий вибух 30.04.2020 на родовищі «Крута Слобода» на горизонті 123.0 блок №3; наказ «Про організацію проведення масового вибуху» №51 від 26.05.2020, на підставі якого було здійснено масовий вибух 28.05.2020 на родовищі «Крута Слобода» на горизонті 138.0 блок №4.

Відповідно до маркшейдерської документації ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод», а саме: журналу щомісячного обліку виконання вибухових робіт на родовищі гранітів «Крута слобода», журналу обліку руху гірничої маси на кар`єрі гранітів «Крута Слобода», згідно з «Актом виконаних вибухових (буровибухових) робіт» за період з 30.04.20 по 30.04.20» та «Актом здачі-приймання робіт (надання послуг) №133 від 30.04.2020» під час масового вибуху 30.04.2020 було зірвано породи 17723 м/куб. та згідно з «Актом виконаних вибухових (буровибухових) робіт» за період з 28.05.20 по 28.05.20» та «Актом здачі-приймання робіт (надання послуг) №180 від 28.05.2020» під час масового вибуху 28.05.2020 було зірвано породи 16524 м/куб.

Таким чином, ОСОБА_4 , всупереч вимогам ст. 13 Конституції України від 28.06.1996 року; ст. 5 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»; ст. ст. 16, 19, 23, 24, 51, 5, 65 Кодексу України про надра від 27.07.1994 № 132/94, пункту 14 «Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 615 від 30 травня 2011 року обіймаючи посаду директора ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод», будучи службовою особою та виконуючи покладені на нього організаційно-розпорядчі функції, усвідомлюючи протиправний характер своїх умисних та цілеспрямованих дій, використовуючи своє службове становище, достовірно знаючи, що дія спеціального дозволу на користування надрами № 2196 від 27.03.20000 закінчилася 27.03.2020, не маючи чинних дозвільних документів, керуючи ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод», приймав у період з 28.03.2020 по 23.06.2020 організаційно-розпорядчі рішення щодо видобування корисних копалин загальнодержавного значення шляхом вибуху, зокрема, видавав накази про проведення масових вибухів («Про організацію проведення масового вибуху» №42 від 27.04.2020; «Про організацію проведення масового вибуху» №51 від 26.05.2020), підписував фінансові та звітні документи щодо обсягів видобутку корисних копалин («Акт виконаних вибухових (буровибухових) робіт» за період з 30.04.20 по 30.04.20»; «Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №133 від 30.04.2020»; «Акт виконаних вибухових (буровибухових) робіт» за період з 28.05.20 по 28.05.20»; «Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №180 від 28.05.2020»).

Зазначені дії є порушенням законодавства про надра у формі бездозвільного (самовільного) користування надрами які призвели до незаконного (бездозвільного) видобування корисних копалин загальнодержавного значення граніту на родовищі «Крута Слобода», яке знаходиться в Рівненській області, Рокитніський район, 1,5 км на північний захід від з.ст. Томашгород об`ємом 34247 м/куб. на суму 114 194 498 грн.

Відповідно до довідки старшого держінспектора з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу ОСОБА_11 від 30.03.2023 прогнозований розрахунок розміру збитків, заподіяних державі під час видобування корисних копалин (граніту) у період з 28.03.2020 по 23.06.2020 без спеціального дозволу на користування надрами ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» складає 114 194 498, 186 гривень.

23.03.2023 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України, а саме у вчиненні незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення шляхом вибуху.

27.03.2023 підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід особисте зобов`язання, строк дії якого закінчився 27.05.2023.

Під час досудового розслідування встановлено фактичні дані та здобуто достатні докази, які дають підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення. Зокрема, це підтверджується наступними матеріалами кримінального провадження: показаннями допитаних у кримінальному провадженні свідків; результатами проведених тимчасових доступів до інформації, яка знаходилась в ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод», банківських установах та ін..; висновком експерта за результатами проведення судової почеркознавчої експертизи;протоколами огляду документів;речовими доказами; іншими доказами, що знаходяться в матеріалах кримінального провадження у їх сукупності.

16.05.2023 заступником прокурора Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_7 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні було продовжено до 23 червня 2023 року. Однак, завершити досудове розслідування до закінчення вказаного строку неможливо внаслідок особливої складності вказаного кримінального провадження, у зв`язку із необхідністю проведення додаткових об`ємних слідчих і процесуальних дій, які потребують додаткового часу.

На даний час в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні необхідно: сформувати та призначити економічну експертизу на підставі аналізу аналітичного дослідження №11/17-00-08-12/01003414 від 29.05.2023 «Про результати дослідження фінансово - господарської діяльності ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» (код ЄДРПОУ 01003414) щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та/або інших правопорушень, під час видобутку корисних копалин (граніту) шляхом вибуху без спеціального дозволу на користування надрами та їх подальшу реалізацію за період з 28.03.2020 по 30.06.2023»; за результатами економічної експертизи вирішити питання наявності в діях посадових осіб ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» ознак кримінального правопорушення передбаченого ст. 209 КК України, відомості про які внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань; визначитися з колом осіб з числа посадових осіб ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод», які сприяли легалізації; за необхідності додатково допитати свідків щодо легалізації; вжити заходів щодо арешту майна ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод»; з урахуванням вищевикладеного сформувати та оголосити про зміну підозри; обрати відповідний запобіжний захід; виконати інші слідчі та процесуальні дії , необхідність у яких виникле за результатами здобутих доказів у кримінальному провадженні; виконати вимоги ст. 290 КПК України, скласти та направити до суду обвинувальний акт і реєстр матеріалів кримінального провадження.

З урахуванням вказаного переліку слідчих та процесуальних дій, враховуючи великий обсяг матеріалів кримінального провадження, його особливу складність, тривалість та об`ємність економічної експертизи для закінчення досудового розслідування необхідний строк ще не менше трьох місяців.

Раніше ці процесуальні дії не було можливості здійснити через наступні обставини, а саме через те, що аналітичне дослідження №11/17-00-08-12/01003414 від 29.05.2023 «Про результати дослідження фінансово - господарської діяльності ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» (код ЄДРПОУ 01003414) щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та/або інших правопорушень, під час видобутку корисних копалин (граніту) шляхом вибуху без спеціального дозволу на користування надрами та їх подальшу реалізацію за період з 28.03.2020 по 30.06.2023», яке було призначено постановою від 18.04.2023 було отримано слідчим 01.06.2023. Після цього результати аналітичного дослідження аналізувалися слідчим та прокурором та заслуховувалися на спільних робочих нарадах, що через складність вищевказаного дослідження поглинуло частину процесуального строку.

Виконання зазначених слідчих (розшукових) та процесуальних дії має істотне значення для кримінального провадження, та слугуватиме для всебічного, повного і неупереджено дослідження обставин кримінального провадження, виявлення як тих обставини, що викривають, так і тих, що виправдовують підозрюваних, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують їх покарання, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Прокурор в судовому засіданні, вказавши на обґрунтованість доводів, викладених в клопотанні, просив задоволити однак продовжити строк до 23 вересня 2023 року.

Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку про задоволення клопотання.

Судом встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Рівненській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021000000000735 від 02.04.2021 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України.

23.03.2023 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України, а саме у вчиненні незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення шляхом вибуху.

27.03.2023 підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід особисте зобов`язання, строк дії якого закінчився 27.05.2023.

Під час досудового розслідування встановлено фактичні дані та здобуто достатні докази, які дають підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення. Зокрема, це підтверджується наступними матеріалами кримінального провадження: показаннями допитаних у кримінальному провадженні свідків; результатами проведених тимчасових доступів до інформації, яка знаходилась в ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод», банківських установах та ін..; висновком експерта за результатами проведення судової почеркознавчої експертизи;протоколами огляду документів;речовими доказами; іншими доказами, що знаходяться в матеріалах кримінального провадження у їх сукупності.

16.05.2023 заступником прокурора Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_7 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні було продовжено до 23 червня 2023 року. Однак, завершити досудове розслідування до закінчення вказаного строку неможливо внаслідок особливої складності вказаного кримінального провадження, у зв`язку із необхідністю проведення додаткових об`ємних слідчих і процесуальних дій, які потребують додаткового часу.

Разом з тим, у сторони обвинувачення, з метою виконання завдань кримінального провадження, зокрема шляхом забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, є обґрунтована необхідність у продовженні строку досудового розслідування, для проведення ряду слідчих та процесуальних дій, зокрема: внаслідок його особливої складності та необхідності проведення ряду слідчих дій, судових експертиз, що не могли бути проведені раніше з об`єктивних підстав.

Завершити досудове розслідування в трьохмісячний строк не представляється можливим, внаслідок особливої складності вказаного кримінального провадження, у зв`язку із необхідністю проведення додаткових об`ємних слідчих і процесуальних дій, які потребують додаткового часу.

На даний час в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні необхідно: сформувати та призначити економічну експертизу на підставі аналізу аналітичного дослідження №11/17-00-08-12/01003414 від 29.05.2023 «Про результати дослідження фінансово - господарської діяльності ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» (код ЄДРПОУ 01003414) щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та/або інших правопорушень, під час видобутку корисних копалин (граніту) шляхом вибуху без спеціального дозволу на користування надрами та їх подальшу реалізацію за період з 28.03.2020 по 30.06.2023»; за результатами економічної експертизи вирішити питання наявності в діях посадових осіб ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод» ознак кримінального правопорушення передбаченого ст. 209 КК України, відомості про які внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань; визначитися з колом осіб з числа посадових осіб ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод», які сприяли легалізації; за необхідності додатково допитати свідків щодо легалізації; вжити заходів щодо арешту майна ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод»; з урахуванням вищевикладеного сформувати та оголосити про зміну підозри; обрати відповідний запобіжний захід; виконати інші слідчі та процесуальні дії , необхідність у яких виникле за результатами здобутих доказів у кримінальному провадженні; виконати вимоги ст. 290 КПК України, скласти та направити до суду обвинувальний акт і реєстр матеріалів кримінального провадження.

Зазначені слідчі дії мають істотне значення для кримінального провадження, а також для ухвалення законного, обґрунтованого та справедливого процесуального рішення під час судового розгляду кримінального провадження.

Згідно з п. 4 ч. 3 ст. 219 КПК України, досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у п. 4 ч. 3 ст. 219 КПК України, такий строк може бути продовжений в межах строків, встановлених п. п. 2 - 3 ч. 4 ст. 219 КПК України, а саме до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.

Згідно ч. 1 ст. 295-1 КПК України , у випадках, передбачених ст. 294 КПК України, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Враховуючи конкретні обставини справи, а також те, що строк досудового розслідування спливає, а провести вищевказані слідчі та процесуальні дії у передбачений законом строк не представилось за можливе з об`єктивних причин, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для його задоволення.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст.294,295-1 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021000000000735 від 02.04.2021 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України до шести місяців, тобто до 23 вересня 2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_12

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення21.06.2023
Оприлюднено26.06.2023
Номер документу111744455
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —569/122/23

Ухвала від 31.07.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 08.08.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 21.06.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 08.05.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 01.05.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 27.03.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 13.03.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 13.03.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 13.03.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 13.03.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні