Справа №:755/16098/16-к
Провадження №: 1-кп/755/1139/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"13" червня 2023 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши в залі суду в м. Києві у відкритому судовому засіданні клопотання захисника ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12014100040011379 від 30 серпня 2014 року за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Армавір, Краснодарського Краю, Російської Федерації, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 191 КК України,
за участю учасників судового провадження:
прокурорів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
захисника ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
в с т а н о в и в :
в Дніпровському районному суді м. Києва знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12014100040011379 від 30 серпня 2014 року за обвинуваченням ОСОБА_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 191 КК України.
02 травня 2023 року до суду надійшло клопотання захисника ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні за № 12014100040011379 від 30 серпня 2014 року, розпорядником якого є Офіс Генерального прокурора.
Захисник ОСОБА_3 мотивує подане клопотання тим, що в долученому до матеріалів судової справи витягу із Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні за № 12014100040011379 відсутні важливі дані для визначення допустимості доказів, а саме відсутні: дата та час повідомлення про підозру ОСОБА_4 ; відомості про оголошення в розшук ОСОБА_4 ; відомості про зупинення,відновлення досудового розслідування; відомості про обрання запобіжного заходу ОСОБА_4 , у вигляді застави у відповідності до ухвали слідчого судді ОСОБА_7 від 23.09.2014 року; відомості щодо продовження запобіжного заходу ОСОБА_4 ; відомості про повернення обвинувального акта стороні обвинувачення 27.10.2016 та 26.12.2017; відомості про заподіяну шкоду; відомості про відшкодування збитків та інше. Звертає увагу суду на те, що вказана інформація має важливе значення для визначення допустимості доказів, які має надати суду сторона обвинувачення.
У судовому засіданні захисник ОСОБА_3 підтримав подане клопотання та просив його задовольнити з викладених в ньому підстав.
Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав позицію свого захисника.
Прокурор ОСОБА_5 у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання захисника, зауважив, що дане клопотання неодноразово заявлялось захисником у судових засіданнях, а витяг з ЄРДР знаходиться в матеріалах судової справи та містить всю необхідну інформацію.
Прокурор ОСОБА_6 у судовому засіданні заперечував проти поданого клопотання захисника, пояснив, що надання відомостей з ЄРДР регламентовано відповідним Положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення. Зауважив, що згідно названого вище Положення, витяг з ЄРДР надається на всіх стадіях кримінального провадження реєстратором, які уповноважені на здійснення досудового розслідування та нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва (слідчі, прокурори у кримінальному провадженні). Додатково пояснив, що Офіс Генерального прокурора не є реєстратором, а тому не є володільцем відомостей, тимчасовий доступ до яких хоче отримати захисник.
Вислухавши думку прокурорів, захисника та обвинуваченого, ознайомившись з матеріалами кримінального провадження суд дійшов такого висновку.
Заходи забезпечення кримінального провадження, відповідно до ч. 1 ст. 333 КПК України, застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.
Відповідно до ч. 1 та п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, до яких належить, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно ч. 2 ст. 333 КПК України під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами. Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.
Відповідно до положень ч. 1, 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з положеннями ч. 5 ст. 163 КПК України, при розгляді клопотання сторона кримінального провадження повинна довести, що речі і документи про тимчасовий доступ до яких вони просять: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до пункту 4 глави 1 розділу І Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженого наказом Генерального прокурора від 30.06.2020 № 298 (далі - Положення), власником і розпорядником Реєстру є держава в особі Офісу Генерального прокурора. Володільцем інформації, що обробляється в Реєстрі, є Офіс Генерального прокурора.
Надання витягу з Реєстру на всіх стадіях кримінального провадження, а також копії інформації, яка міститься у Реєстрі, у конкретному кримінальному провадженні до закінчення досудового розслідування здійснюється Реєстраторами, уповноваженими на здійснення досудового розслідування та нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у ньому. (п. 5 глави 5 розділу І Положення)
Згідно з п. 8 глави 1 розділу І Положення, реєстраторами Реєстру є: прокурори, у тому числі керівники органів прокуратури; керівники органів досудового розслідування; керівники органів дізнання; слідчі органів поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, та органів Державного бюро розслідувань; детективи підрозділів детективів та внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України (далі - Національне бюро), уповноважені здійснювати досудове розслідування кримінальних правопорушень; дізнавачі підрозділів дізнання органів поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, та органів Державного бюро розслідувань, а також уповноважені особи інших підрозділів зазначених органів, уповноважені в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків (далі - уповноважені особи інших підрозділів).
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що захисником не виконано вимог ч. 5 ст. 163 КПК України, а відтак у задоволенні клопотання про тимчасовий доступ до витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12014100040011379 слід відмовити.
Керуючись ст. 131, 159, 160, 291, 333, 369-372, 376, 395 КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
у задоволенні клопотання захисника ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 12014100040011379 від 30 серпня 2014 року - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Визначити час проголошення повного тексту ухвали - 13 год 30 хв 15 червня 2023 року.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2023 |
Оприлюднено | 26.06.2023 |
Номер документу | 111745271 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Левко В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні