Номер провадження 2/229/1641/2023
ЄУН 229/3609/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08.06.2023 р. м. Дружківка
Дружківський міський суд Донецької області у складі судді Давидовської Т.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звільнення від сплати заборгованості за сплату аліментів,
встановила:
07.06.2023 року до Дружківського міського суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звільнення від сплати заборгованості за сплату аліментів, відповідно до якого просить
звільнити ОСОБА_3 від сплати заборгованості за аліментами, нарахованої з виконання виконавчого листа №2-2735 від 20 червня 2006 року, виданого Артемівським міськрайонним судом про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання ОСОБА_4 , у розмірі 299444,93 грн. та від сплати штрафу на користь стягувана в розмірі 99859,98 грн.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України, оскільки при подачі позову до суду позивачем не сплачено судовий збір, але позивач у позовній заяві зазначає, що він звільнений від сплати судового збору на підставі п. 12 ч.1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір».
Відповідно до п.12 ч.1 ст. 5 Закону України « Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.
Згідно зі статтею 1 ЗУ "Про військовий обов`язок і військову службу" військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов`язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов`язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Статтею 2 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.
Таким чином, для звільнення від сплати судового збору на підставі пункту 12 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" особа повинна мати статус військовослужбовця, а спір у справі повинен бути пов`язаний із проходженням нею військової служби, тобто професійною діяльністю особи, пов`язаною із обороною України.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, предметом спору у цій справі є звільнення від сплати заборгованості за сплату аліментів, тобто зазначений спір не пов`язаний із захистом порушених прав заявника саме як військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста, який призваний на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи будь-яким іншим чином стосується соціального і правового захисту заявників у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.
Наведене відповідає висновкам Великої Палати Верховного Суду щодо застосування положень пункту 12 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI, викладеним, зокрема, у постанові від 12 серпня 2019 року у справі № 9901/329/19.
Ураховуючи наведене, відсутні правові підстави для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання позовної заяви з таких підстав, а тому заявнику необхідно надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору з інших підстав.
Відповідно до вимогст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Враховуючи те, що судом не встановлено підстав для звільнення позивача від сплати судового збору, тому відповідно до ЗУ «Про судовий збір» йому необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1073,60 грн. за подання позовної заяви про звільнення від сплати заборгованості за сплату аліментів, що становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків із наданням строку на усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали судді.
Керуючись статтями 175, 177, 185, 260 ЦПК України,
ухвалила:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звільнення від сплати заборгованості за сплату аліментів, залишити без руху.
Копію ухвали направити позивачу для відома та надати йому строк для усунення недоліків терміном десяти днів з дня отримання ним копії ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги, позовна заява буде вважатися не поданою та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Давидовська
08 червня 2023 р.
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2023 |
Оприлюднено | 27.06.2023 |
Номер документу | 111765546 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Дружківський міський суд Донецької області
Давидовська Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні