Ухвала
від 27.06.2023 по справі 916/2664/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"27" червня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/2664/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Сулімовської М.Б., розглянувши матеріали заяви

за позовом: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "СТИВИДОР КОМПЛЕКС" (код ЄДРПОУ 34689035, 65047, м.Одеса, 21-ий кілометр Старокиївської дороги, 39-А)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 26302537, 65009, м.Одеса, вул.Черняховського, буд.6)

про зобов`язання вчинити певні дії

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Одеської області із позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "СТИВИДОР КОМПЛЕКС", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради, відповідно до якої просить:

1) припинити повноваження виконавчого директора ТОВ "СТИВИДОР КОМПЛЕКС" Астратенка Костянтина Миколайовича з 19.06.2023 у зв`язку із звільненням з посади виконавчого директора товариства за власним бажанням за ч.1 ст.38 Кодексу законів про працю України;

2) зобов`язати Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради внести зміни до відомостей про юридичну особу ТОВ "СТИВИДОР КОМПЛЕКС", що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, шляхом виключення запису про Астратенка Костянтина Миколайовича як про керівника ТОВ "СТИВИДОР КОМПЛЕКС" з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.

Так відповідно до положень ст.45 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.

Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.

Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

В свою чергу, згідно ст.50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Так позивачем в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, визначено Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради. При цьому, позовна заява не містить обґрунтування необхідності залучення даної особи до участі у справі в якості третьої особи, відповідного клопотання про її залучення а також відомостей на стороні кого (позивача або відповідача) її необхідно залучити.

Водночас, за змістом позовної заяви позивачем заявлено до Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради позовну вимогу про зобов`язання вчинити певні дії.

За наведеного, позивачу слід визначитись з суб`єктним складом сторін, про що подати уточнену позовну заяву або обґрунтоване клопотання про залучення до участі у справі третьої особи.

Згідно п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В даному випадку позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Для усунення означеного недоліку позивачу слід надати відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

За змістом п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до положень статті 13 Закону України "Про поштовий зв`язок", послуги поштового зв`язку надаються на договірній основі згідно з Правилами надання послуг поштового зв`язку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, та повинні відповідати встановленим нормам якості.

Відповідно до п.59 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.

За змістом п. 61 Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Згідно п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердження, що інформація у даній накладній зазначена правильно.

На підтвердження направлення на адресу відповідача та третьої особи копії позовної заяви з додатками позивачем надано описи вкладення у цінний лист та поштові накладні. Фіскальні чеки поштового відділення в матеріалах заяви відсутні.

При цьому, з описів вкладення слідує, що на адресу відповідача була скерована лише копія позовної заяви без додатків, на адресу третьої особи - позовна заява з додатками без поіменного переліку останніх.

Отже, позивачем не подано до суду належних доказів направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу та третій особі.

Для усунення вказаних недоліків позивачу слід надати докази надсилання копії позовної заяви з додатками учасникам провадження - опис вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, поштову накладну та фіскальний чек поштового відділення.

Відповідно до вимог п.5 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до частин 1, 2, 4, абзацу 2 частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору; письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством; учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2020, затвердженого наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (ДП "УкрНДНЦ") від 01.07.2020 №144), відповідно до якого відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Не є доказом засвідчення належним чином ксерокопій документів, доданих до позовної заяви, напис на пакеті документів "прошито та пронумеровано", оскільки даний напис свідчить лише про скріплення (прошиття) певного пакету документів, а не про засвідчення, що дані ксерокопії відповідають оригіналу, як це передбачено п.5.26 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2020).

Отже, відповідно до вимог чинного законодавства належним чином засвідчуються або кожний лист окремо, шляхом проставлення печатки "Згідно з оригіналом", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії, або ж шляхом скріплення (прошиття) певного пакету документів з відповідним написом "прошито та пронумеровано" та на звороті такого напису ставиться печатка "Згідно з оригіналом" із вказівкою найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Додані до позовної заяви копії документів містять наступні недоліки при їх засвідченні та оформленні:

- копія Статуту ТОВ "СТИВИДОР КОМПЛЕКС" не завірена у встановленому порядку; відсутній титульний аркуш;

- решта доданих до позовної заяви доказів завірені невірно - відсутні дата засвідчення та відомості щодо посади (представництва) особи, яка засвідчила докази;

- роздруківка з електронної пошти щодо направлення запрошення на Загальні збори на електронну пошту ОСОБА_2 (копія) - є непридатною до читання, не завірена у встановленому порядку.

Позивачу слід усунути вказані недоліки шляхом подання належним чином оформлених та засвідчених копій документів, доданих до позову.

Згідно положень ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так позивач зазначає про направлення на адреси учасників товариства запрошення на Загальні збори, на підтвердження чого надає копії поштових накладних та фіскальних чеків про направлення цінних листів. Водночас, з означених доказів неможливо встановити які саме документи були направлені учасникам товариства.

Для усунення вказаних недоліків позивачу слід надати копії описів вкладення у цінні листи на підтвердження обставин належного повідомлення учасників товариства про Загальні збори, що мали відбутись 19.06.2023.

Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вищезазначених вимог, встановлених Господарським процесуальним кодексом України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків позовної заяви.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

у х в а л и в:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали, шляхом подання відповідних доказів, зазначених в ухвалі.

3. Заяву про усунення недоліків позовної заяви та додані до неї докази направити іншим сторонам, докази направлення надати до суду (опис вкладення з поіменним переліком вкладення, фіскальний чек, накладну).

4. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.

5. Копію ухвали направити позивачу.

Суддя М.Б. Сулімовська

Ухвала набрала законної сили 27.06.2023, оскарженню не підлягає.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення27.06.2023
Оприлюднено28.06.2023
Номер документу111800725
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин

Судовий реєстр по справі —916/2664/23

Ухвала від 17.01.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 11.01.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Рішення від 22.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 08.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 19.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 29.09.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 25.08.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 10.08.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 10.07.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 27.06.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні