справа № 361/3987/23
провадження № 1-кс/361/911/23
13.06.2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13червня 2023року Слідчийсуддя Броварськогоміськрайонного судуКиївської області ОСОБА_1 , заучастю секретарясудового засіданняОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого у кримінальному провадженні старшого слідчого СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023112130000022 від 23 лютого 2023 року, за ознаками злочину, передбаченого частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України, про тимчасовий доступ до документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням, яке погоджене з прокурором, в порядку статті 40 КПК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, з можливістю ознайомитися з оригіналами та отриматиналежним чином завірених копій,які знаходяться у володінні ФОП ОСОБА_5 , за адресою:
АДРЕСА_1 старшому слідчому слідчого відділу Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 та слідчим слідчої групи.
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що з Головного управління Служби безпеки України в м. Києві та Київській області надійшов рапорт, щодо факту порушення вимог чинного законодавства з боку службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 та посадових осіб підрядних організацій під час здійснення публічних закупівель укладено ряд договорів, без застосування процедури тендеру, передбаченої ЗУ Про публічні закупівлі, на придбання для потреб громади генераторів.
Зокрема, у ФОП ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ), булопридбано 3 одиницібензиновихгенераторів марки Matariмоделі MX11003E на загальну суму 275400 грн. або91800 грн за одиницю.
Вказанігенераторибулопридбано у ФОП ОСОБА_6 без проведенняпроцедури тендеру за прямим договором.
Водночас, за отриманою інформацією генератори, вказані конкретні моделі бензинових генераторів на сайті офіційно дистриб`ютора фірми Matariв Українікоштують по 68 тис. грн. за одиницю.
Також у ФОП ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 ,
АДРЕСА_2 ) булопридбано 4 одиницібензиновихгенераторів марки Gudeмоделі GSE 6701RS на загальну суму 264 400 грн. або66 100 грн. за одиницю.
Вказанігенераторибулопридбано у ФОП ОСОБА_5 без проведенняпроцедури тендеру за прямим договором.
Водночас, за отриманою із мережі Інтернет інформацією, вказані конкретні моделі бензинових генераторівдоступні для купівлі в Україні та коштують по 52999 грн. за одиницю.
Окрім цього встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 було придбано, без проведення процедури тендеру за прямим договором, у ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_4 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_3 , директор ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , 2 одиниці дизельних генераторів KRUZER KR-K44, на загальну суму 1 200 000 грн., по ціні 600000 грн. за одиницю.
Водночас, за отриманоюінформацієюгенераториданоїмоделідоступні для придбання у постачальників на територіїУкраїни за ціноювід 400000 гривень за одиницю.
Крім того, 04.05.2023 року за вихідним номером № 4-23-22/2/109/1300/02-22
до ФОП ОСОБА_5 скерованозапит щодо наданняінформацію разом з належним чином завіреними копіями підтверджуючих документів:
?договір від 18.01.2023 року за № 20, укладений між ФОП ОСОБА_5 та ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), на придбання трьох бензинових генераторів марки Matari моделі МХ11003Е з додатками до нього, додатковими угодами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними та платіжними дорученнями.
?договір від 10.11.2022 року за № 158, укладений між ФОП ОСОБА_5 та ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), на придбання чотирьох електрогенераторів марки Gude моделі GSE 6701 RS з додатками до нього, додатковими угодами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними та платіжними дорученнями.
Так, 24.05.2023 року за вихіднимотримано лист від ФОП ОСОБА_5 та відмову в наданні зазначених копій документів, зазначивши, що відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду та з метою отримання запитуваних документів, необхідно звернутися до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Автор клопотання, зазначає про те, що враховуючивищевикладене, в ходідосудовогорозслідуваннявиникланеобхідність у отриманнітимчасового доступу до речей і документівз можливістюотриманняналежним чином завіренихкопій, а саме:
?договір від 18.01.2023 року за № 20, укладений між ФОП ОСОБА_5 та ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), на придбання трьох бензинових генераторів марки Matari моделі МХ11003Е з додатками до нього, додатковими угодами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними та платіжними дорученнями.
?договір від 10.11.2022 року за № 158, укладений між ФОП ОСОБА_5 та ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), на придбання чотирьох електрогенераторів марки Gude моделі GSE 6701 RS з додатками до нього, додатковими угодами, актами приймання-передачі, товаро-транспортними накладними та платіжними дорученнями.
При цьому, в ході досудового розслідування встановлено, що необхідні документи знаходяться у володінні ФОП ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
При цьому, отримання доступу до вказаних речей або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України.
Крім того, існує необхідність розгляду клопотання у судовому засіданні без участі особи, у володінні якої знаходяться зазначені речі та документи, у зв`язку з наявністю достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, які підлягають вилученню, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.
Слідча у судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву, в якій просила проводити судове засідання без її участі, подане клопотання підтримала, з підстав зазначених у клопотанні та просила його задовольнити.
Згідно з частиною 4 статті 107КПКУкраїни фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів кримінального провадження, не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
Ознайомившись із клопотанням та доданими до нього документами, слідчим суддею встановлено наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, Броварським районним управлінням поліції Головного управління Національної поліції України в Київській області за процесуального керівництва Броварського окружної прокуратури Київської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023112130000022 від 23.02.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Згідно із ч. 2 ст. 84 КПК України, процесуальними джерелами доказівє показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Так, частиною 1 статті 99 КПК України передбачено, що документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Відповідно ч. 2 ст. 160КПК України уклопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Перевіривши надані матеріали клопотання та відповідність його вимогам ст. 160, ч.5 ст. 163 КПК України, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального правопорушення, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, що складаються із листа щодо виконання доручення від 21 лютого 2023 року та від 05.04.2023 року ІНФОРМАЦІЯ_6 , листа старшого слідчого слідчого відділу капітана поліції ОСОБА_8 направленого ФОП ОСОБА_5 від 04.05.2023 року, листа-відповіді ФОП ОСОБА_5 від 24 травня 2023 року, слідчий суддя прийшов до висновку, що у задоволенні клопотання слід відмовити.
Уповноваженою особою порушується питання про тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю ознайомитись з оригіналами та отримати належним чином завірені копії, які знаходяться у володінні ФОП ОСОБА_5 , у зв`язку з яким подається клопотання, без будь-якого обґрунтування значення запитуваних документів для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 42023112130000022 від 23 лютого 2023 року, за ознаками злочину, передбаченого частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України, без мотивування можливості використання як доказів відомостей, що містяться у документах, крім того не зазначено до яких ж речей слід надати тимчасовий доступ, та неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за їх допомогою.
Звернення з клопотанням в порядку глави 15 КПК України без належного аргументування значення запитуваних документів як доказів у кримінальному провадженні унеможливлює його задоволення слідчим суддею.
На підставі викладеного, керуючись статтями 131, 132, 159, 160, 162, 163, 164, 165, 166, 309, 376, 395 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023112130000022 від 23 лютого 2023 року, за ознаками злочину, передбаченого частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України, про тимчасовий доступ до документів, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2023 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 111826405 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Радзівіл А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні