Справа № 361/3987/23
Провадження № 1-кс/361/1596/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2023 м. Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю:
слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київської області, лейтенант поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення обшуку, в кримінальному провадженні № 42023112130000022 від 23.02.2023, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В обґрунтування поданого клопотання зазначено, що слідчим відділом Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023112130000022 від 23.02.2023, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що з Головного управління Служби безпеки України в м. Києві та Київській області надійшов рапорт, щодо факту порушення вимог чинного законодавства з боку службових осіб виконавчого комітету Березанської міської ради Броварського району Київської області та посадових осіб підрядних організацій під час здійснення публічних закупівель укладено ряд договорів, без застосування процедури тендеру, передбаченої ЗУ «Про публічні закупівлі», на придбання для потреб громади генераторів.
Зокрема у ФОП ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , було придбано 3 одиниці бензинових генераторів марки Matari моделі MX11003E на загальну суму 275 400 грн, або
91 800 грн за одиницю.
Вказані генератори було придбано у ФОП ОСОБА_7 без проведення процедури тендеру за прямим договором.
Водночас, за отриманою інформацією генератори, вказані конкретні моделі бензинових генераторів на сайті офіційно дистриб`ютора фірми Matarі в Україні коштують по 68 тис. гривень за одиницю.
Також у ФОП ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) було придбано 4 одиниці бензинових генераторів марки Gude моделі GSE 6701RS на загальну суму 264 400 грн, або 66 100 грн за одиницю.
Вказані генератори було придбано у ФОП ОСОБА_6 без проведення процедури тендеру за прямим договором.
Водночас, за отриманою із мережі Інтернет інформацією, вказані конкретні моделі бензинових генераторів доступні для купівлі в Україні та коштують по 52 999 грн за одиницю.
Закон України «Про публічні закупівлі» (надалі за текстом - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об`єднаних територіальних громад.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону, планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 9 Закону, основними функціями Уповноваженого органу є розроблення та затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі.
Положеннями Розділу ІІ Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 18.02.2020 за № 275 передбачено, що визначення замовником очікуваної вартості складається з таких етапів: визначення потреби в товарах, роботах, послугах; формування опису предмета закупівлі із зазначенням технічних і якісних характеристик; аналіз ринку; визначення вимог до умов поставки і оплати; визначення очікуваної вартості кожного окремого предмета закупівлі.
Отже, вбачається порушення методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, так як вартість придбаних генераторів у ФОП ОСОБА_6 є завищена
Оскільки ФОП ОСОБА_6 реалізатором бензинових генераторів марки Gude моделі GSE 6701RS, виникла проблематика проведення товарознавчої експертизи, так як відповідно до висновка експерта від 26.09.2023 № СЕ-19/111-23/48272-ТВ за результатами проведеної судової товарознавчої експертизи встановити ринкову вартість нового генератора марки Gude моделі GSE 6701RS станом на 10.11.2022 не видається за можливим, у зв`язку з відсутністю цінової інформації. Через, що виникла необхідність проведення обшуку та встановлення фінансових документів, які підтвердять ринкову вартість генератора марки Gude моделі GSE 6701RS.
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення та майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, виникла необхідність у проведенні обшуку місця проживання ФОП ОСОБА_6 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, власником будинку АДРЕСА_1 є ОСОБА_6 .
В ході проведення обшуку за вищевказаним місцем проживання ОСОБА_6 планується відшукати та вилучити наступні речі і документи: договір щодо закупівлі генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E; документи на генератор Gude моделі GSE 6701RS та генератор марки Matari моделі MX11003E; видаткові накладні на закупівлю генератор Gude моделі GSE 6701RS та генератор марки Matari моделі MX11003E; комп`ютерну техніку та флеш-накопичувачі, які належать або перебувають у користуванні ОСОБА_6 , та можуть зберігати інформацію про обставини, що мають значення для кримінального провадження; блокноти, записні книжки, чорнові записи, які можуть містити інформацію по закупівлі генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E; документи на паливно-мастильні матеріали, які використовувались для забезпечення роботи генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E; документи на обслуговування генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E; мобільні телефони, які у користуванні ОСОБА_6 , договори щодо завезення на території України генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E, договори щодо продажу генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E, які мають важливе значення для встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, а також те, що іншим способом, окрім проведення обшуку, отримати такі речі не представляється можливим.
Враховуючи вище викладене, слідчий просить суд надати дозвіл на проведення обшуку у домоволодінні (будинку, прибудинкової території та інших приміщень, які розташовані на прибудинковій території) за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукування та вилучення документів.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Розглянувши подане клопотання та дослідивши додані до нього докази, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 30 Конституції України кожному гарантується недоторканість житла. Не допускається проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
В статті 8 Європейської Конвенції з прав людини проголошено, що кожен має право на повагу до його приватного життя і сімейного життя, до житла і до таємниці кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідністю у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки.
Відповідно до ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених ч.3 ст. 233 КК України.
Відповідно до ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Згідно з ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Відповідно до ч. 5 ст. 237 КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
В матеріалах клопотання міститься копія Договору від 18.01.2023, укладеного з Виконавчим комітетом Березанської міської ради та ФОП ОСОБА_6 , предмет договору постачання генераторів бензинових Matari MX 11003F в кількості 3 шт., сума договору становить 275 400,00 грн.
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 05.10.2023, наявного в матеріалах поданого клопотання, власником будинку АДРЕСА_1 є ОСОБА_6 .
В своєму клопотанні слідчий довів, що наразі наявні достатні підстави вважати, що причетні до вчинення вказаного злочину особи можуть знищити документи та речі, що мають значення доказу, або внести до їх змісту завідомо недостовірну інформацію, тому орган досудового розслідування вважає за необхідне проведення обшуку як слідчої (розшукової) дії, котра надасть можливість відшукати і вилучити зазначені документи у первісному вигляді.
Окремо, суд звертає увагу на наступне.
Згідно із вимогами ст. 168 КПК України, тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу в порядку, передбаченому статтями 207, 208 цього Кодексу. Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду. Тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду. Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту. У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.
В своєму клопотанні слідчим не доведено, що вилучення мобільних телефонів, які перебувають у користуванні ОСОБА_6 , є необхідним з метою проведення експертного дослідження.
Курім того, відповідно до вимог ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно із вимогами ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема, особисте листування особи та інші записи особистого характеру; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Відповідно до вимог ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
В силу вимог закону, вирішуючи питання вилучення мобільних телефонів ОСОБА_6 , слідчий має звернутись до суду з клопотанням в порядку тимчасового доступу до речей та документів.
Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя дійшов висновку, що у домоволодінні, яке знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитись документи та речі, що стосуються злочинної діяльності та підтверджують причетність до вказаного кримінального правопорушення осіб, які самостійно та в сукупності з іншими зібраними у кримінальному провадженні доказами, мають суттєве значення для з`ясування обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення всіх причетних осіб до його вчинення.
Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 245, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київської області, лейтенант поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення обшуку, в кримінальному провадженні № 42023112130000022 від 23.02.2023, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України - задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому групи слідчих у кримінальному провадженні -слідчому слідчого відділу Броварського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих, прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42023112130000022 від 23.02.2023 за ознаками складу злочину передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, на проведення обшуку у домоволодінні (будинку, прибудинкової території та інших приміщень, які розташовані на прибудинковій території) за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить ОСОБА_6 , з метою відшукування та вилучення документів, а саме: договір щодо закупівлі генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E; документи на генератор Gude моделі GSE 6701RS та генератор марки Matari моделі MX11003E; видаткові накладні на закупівлю генератор Gude моделі GSE 6701RS та генератор марки Matari моделі MX11003E; комп`ютерну техніку та флеш-накопичувачі, які належать або перебувають у користуванні ОСОБА_6 , та можуть зберігати інформацію про обставини, що мають значення для кримінального провадження; блокноти, записні книжки, чорнові записи, які можуть містити інформацію по закупівлі генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E; документи на паливно-мастильні матеріали, які використовувались для забезпечення роботи генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E; документи на обслуговування генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E; договори щодо завезення на території України генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E, договори щодо продажу генератора марки Gude моделі GSE 6701RS та генератора марки Matari моделі MX11003E.
Строк дії ухвали один місяць з моменту постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Дві копії ухвали видати слідчому.
Слідчий суддя ОСОБА_8
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2023 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 113975117 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Червонописький В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні