справа № 753/2050/22
провадження № 2/753/1095/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2023 р. Дарницькоий районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Коренюк А.М.
при серкретарі Кравців Х.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києвіклопотання ОСОБА_2 про проведення судового засіданя у режимі відеоконференції посправі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення боргу за позикою, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні цього суду знаходяться вказана справа.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIIІ від 03 жовтня 2017 року, якимзокрема Цивільний процесуальний кодекс викладений в новій редакції.
Відповідно до п. 9 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач звернувся до суду із клопотанням від 21 червня 2023 року, яке передано судді 03 липня 2023 року про проведення судового засіданя призначеного на 11 год. 00 хв. 12 липня 2023 року у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду по вказаній справі.
Оскільки суд встановив, що подана відповідачем заява не відповідає вимогам ч. 2 ст. 212 ЦПК України, а тому за наслідками ч. 5 ст. 49 ЦПК України підлягає відмові у прийнятті до розгляду та поверненню такому завнику.
Так, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обовязковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за пять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Враховуючи, що подану відповідачем заяву за правилом ч. 2 ст. 212 ЦПК України не надіслано всім іншим учасникам справи, що підтверджується відсутністю платіжних квитанції про направлення на їх адресу такої заяви у строк, визначений процесуальним законом, а також відсутністю їх опису, як документів у додатку, доданих до такого клопотання, останнє підлягає поверненню заявнику.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, водночас зловживання процесуальними правами не допускається (ч. 1 ст. 44 ЦПК України).
На підставі вищевикладеного п. 9 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК України та, керуючись ст. 44, ч. ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ :
Клопотання ОСОБА_2 про проведення судового засіданя у режимі відеоконференції посправі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення боргу за позикою, - не приймати до розгляду та повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СУДДЯ:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 04.07.2023 |
Номер документу | 111927786 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Коренюк А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні