Рішення
від 17.08.2010 по справі 9/122-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке ш осе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua


_____

І м е н е м У к р а ї н и

РІШЕННЯ

17 серпня 2010 р. Сп рава 9/122-10

за позовом : Приватного підприємства "Баядєра" (вул. О зерянівська, 2, м. Горлівка, Дон ецька обл., 84601; адреса для листу вання: вул. 600 річчя, 17, м. Вінниця , 21011)

до : Фізичної особи - підп риємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 .)

про стягнення 1739,16 грн.

Головуючий суддя Балтак О .О.

Секретар судового засідан ня Здорик Я.С.

Представники сторін:

позивача: Стукальська Г.М . - довіреність № б/н від 31.07.10, ;

відповідача: не з"явився;

ВСТАНОВИВ :

Подано позов про стягн ення з фізичної особи - підпри ємця ОСОБА_1 на користь П риватного підприємства "Баяд єра" 1739,16 грн. основного боргу.

02.07.2010р. господарським судом В інницької області порушено п ровадження у справі № 9/122-10 та п ризначено її до розгляду на 17. 08.2010р.

В судовому засіданні 17.08.10р. пр едставник позивача підтрима в позовні вимоги в повному об сязі.

Відповідач уповноваженого представника в судове засід ання 17.08.10р. не направив, докумен тів витребуваних ухвалою су ду про порушення провадження у справі не надав, причин неяв ки та неподання документів с уду не повідомив. Хоча про час та місце судового засідання був повідомлений завчасно т а належним чином, що стверджу ється повідомленням про вруч ення поштового відправлення № 20110982 від 13.07.10р.

Враховуючи викладене суд в важає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлен ня відповідача належним чино м про час і місце розгляду суд ової справи і забезпечення я вки останнього в судове засі дання для реалізації ним пра ва на судовий захист своїх пр ав та інтересів.

За викладених вище обстави н справу, із врахуванням вимо г ч.1 ст.69 ГПК України, розгляну то за наявними у ній матеріал ами, згідно ст. 75 ГПК України.

Розглянувши подані докуме нти і матеріали справи № 9/122-10, за слухавши пояснення представ ника позивача, з'ясувавши фак тичні обставини на яких ґрун тується позов, оцінивши дока зи, які мають значення для роз гляду справи і вирішення спо ру по суті судом встановлено наступне.

07.08.09р. між Приватним підприє мством "Баядєра" (постачальни к) та фізичною особою - підпри ємцем ОСОБА_1 (покупець) ук ладено договір поставки № б/н .

Згідно умов договору (п. 1.1.) по стачальник зобов"язується пе редати, а покупець зобов"язує ться прийняти та оплатити ал когольну продукцію та товар и народного споживання на ум овах, визначених в цьому дого ворі.

Відповідно до п. 2.1. договору ціна кожної одиниці товару в изначається постачальником та вказується у видатковій н акладній.

Пунктом 4.1. договору сторони передбачили, що розрахунки з а товар здійснюються за кожн ою поставленою партією това ру шляхом оплати покупцем ва ртості партії товару протяго м 14 календарних днів з дати по ставки такої партії.

На виконання умов договору позивачем поставлено відпо відачу товар на загальну сум у 2039,16 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи видатковими накладними № 274705 в ід 10.08.09р. на суму 1450,44 грн., № 275748 від 14. 08.09р. на суму 588,72 грн. (а.с.13-14).

Відповідач провів часкову оплату на загальну суму 300,00 гр н., а саме: згідно податкових н акладних від 27.08.10р. - на суму 200,00 гр н. та від 31.08.09р. - 100 грн.

В результаті чого утворила сь заборгованість перед пози вачем в розмірі 1739,16 грн.

28.09.2009 року позивачем було від правлено відповідачу претен зію № 191 про повернення заборг ованості в розмірі 1739,16 грн.

Однак відповідача на зазна чену претензію не відреагува в.

З врахуванням встановлени х обставин суд дійшов наступ них висновків.

Стаття 11 Цивільного кодексу України вказує, що цивільні п рава та обов'язки виникають і з дій осіб, що передбачені акт ами цивільного законодавств а, а також із дій осіб, що не пер едбачені цими актами, але за а налогією породжують цивільн і права та обов'язки, й серед п ідстав виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, п ередбачає договори та інші п равочини.

Як зазначено в ст.174 Господар ського кодексу України, госп одарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, із господа рського договору та інших уг од, передбачених законом, а та кож з угод, не передбачених за коном, але таких, які йому не с уперечать.

Відповідно до ст.509 Цивільно го кодексу України зобов'яза нням є правовідносини, в яком у одна сторона (боржник) зобов 'язана вчинити на користь дру гої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплат ити гроші тощо) або утриматис я від певної дії, а кредитор ма є право вимагати від боржник а виконання його обов'язку. Та ке ж положення містить і ст.173 Г осподарського кодексу Украї ни, в якій зазначено, що господ арським визнається зобов'яза ння, що виникає між суб'єктом г осподарювання та іншим учасн иком (учасниками) відносин у с фері господарювання з підста в, передбачених цим Кодексом , в силу якого один суб'єкт (зоб ов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинит и певну дію господарського ч и управлінсько-господарсько го характеру на користь іншо го суб'єкта (виконати роботу, п ередати майно, сплатити грош і, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а і нший суб'єкт (управнена сторо на, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'яза ної сторони виконання її обо в'язку.

Дії позивача по передачі то вару відповідачу та дії відп овідача по прийняттю вказано го товару, за визначеною ціно ю свідчать про те, що у боржни ка (відповідача) виникло зобо в' язання по оплаті за отри маний товар.

Відповідно до статті 712 ЦК Ук раїни за договором поставк и продавець (постачальник), який здійснює підприємниць ку діяльність, зобов'язуєть ся передати у встановлений строк (строки) товар у вла сність покупця для використ ання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях , не пов'язаних з особистим, сі мейним, домашнім або іншим по дібним використанням, а поку пець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього пев ну грошову суму. До договору п оставки застосовуються зага льні положення про купівлю-п родаж, якщо інше не встановле но договором, законом або не в ипливає з характеру відносин сторін.

В силу ст.655 ЦК України, за дог овором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає а бо зобов' язується передати майно (товар) у власність друг ій стороні (покупцеві), а покуп ець приймає або зобов' язуєт ься прийняти майно (товар) і сп латити за нього певну грошов у суму.

Згідно ст.692 ЦК України, покуп ець зобов' язаний оплатити т овар після його прийняття аб о прийняття товаророзпорядч их документів на нього, якщо д оговором або актами цивільно го законодавства не встановл ений інший строк оплати това ру.

Ціна в договорі встановлює ться за домовленістю сторін (ст.631 ЦК України).

Відповідно до ч.1 ст.530 ЦК Укра їни, якщо у зобов'язанні встан овлений строк (термін) його ви конання, то воно підлягає вик онанню у цей строк (термін).

Як вже зазначалось, відпові дно до п. 4.1. договору відповіда ч мав розрахуватися за поста влений товар протягом 14 кален даних днів з дати поставки ко жної партії товару.

Згідно зі ст.526 Цивільного ко дексу України, ст.193 Господарс ького кодексу України зобов' язання має виконуватися нале жним чином відповідно до умо в договору та вимог цих Кодек сів, інших актів цивільного з аконодавства, а за відсутнос ті таких умов та вимог - відпов ідно до звичаїв ділового обо роту або інших вимог, що звича йно ставляться.

Одностороння відмова від з обов'язання або одностороння зміна його умов не допускаєт ься, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Ци вільного кодексу України, ч.7 с т.193 Господарського кодексу Ук раїни)

Відповідно до ст.527 Цивільно го кодексу України боржник з обов'язаний виконати свій об ов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інш е не встановлено договором а бо законом, не випливає із сут і зобов'язання чи звичаїв діл ового обороту.

Кожна зі сторін у зобов'язан ні має право вимагати доказі в того, що обов'язок виконуєть ся належним боржником або ви конання приймається належни м кредитором чи уповноважено ю на це особою, і несе ризик на слідків непред'явлення такої вимоги.

Виходячи з викладеного, поз овні вимоги в частині стягне ння 1739,16 грн. основного боргу є обґрунтованими та правомірн ими.

Як визначає ст.32 Господарсь кого процесуального кодексу України, доказами у справі є б удь-які фактичні дані, на підс таві яких господарський суд встановлює наявність чи відс утність обставин, на яких ґру нтуються вимоги і запереченн я, а також інші обставини, які мають значення для правильно го вирішення спору.

Відповідно до ст.ст. 34, 43 Госпо дарського процесуального ко дексу України докази подають ся сторонами та іншими учасн иками судового процесу. Обст авини справи, які відповідно до законодавства повинні бу ти підтверджені певними засо бами доказування, не можуть п ідтверджуватися іншими засо бами доказування. Господарсь кий суд оцінює докази за свої м внутрішнім переконанням, щ о ґрунтується на всебічному, повному і об' єктивному роз гляді в судовому процесі всі х обставин справи в їх сукупн ості, керуючись законом. Ніяк і докази не мають для господа рського суду заздалегідь вст ановленої сили. Визнання одн ією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторон а обґрунтовує свої вимоги аб о заперечення для господарсь кого суду не є обов' язковим .

За змістом статті 33 Господа рського процесуального коде ксу України, обов'язок доказу вання та подання доказів роз поділяється між сторонами, в иходячи з того, хто посилаєть ся на юридичні факти, які обґр унтовують його вимоги і запе речення.

Всупереч наведеним вище но рмам та вимогам ухвали суду в ід 02.07.2010 року відповідач не пода в до суду жодного доказу в спр остування позовних вимог поз ивача, в тому рахунку доказів проведення розрахунків (пла тіжні доручення, виписки бан ківських установ щодо руху к оштів, квитанції до прибутко вих касових ордерів).

За таких обставин, суд дійшо в висновку про задоволення п озову.

Витрати на держмито та витр ати на інформаційно-технічне забезпечення судового проце су підлягають віднесенню на відповідача відповідно до с т. 49 ГПК України із врахування м того, що спір доведено до суд у з його вини.

Керуючись ст.ст. 4-3, 22, 32, 33, 43, 49, 75, 82, 84, 8 5, 115, 116 ГПК України, -

ВИРІШИВ :

1. Позов задовольнити .

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ідент иф. номер НОМЕР_1 (АДРЕСА _1.) на користь Приватного пі дприємства "Баядєра"код ЄДРП ОУ 13491057, вул. Озерянівська, 2, м. Го рлівка0 Донецька обл., 84601; адрес а для листування: вул. 600 річчя, 17, м. Вінниця, 21011 (п/р 26001050225010 у ВОД АКБ "Уксоцбанк", МФО 302010) 1739,16 грн. - осн овного боргу, 102 грн. - витрат на сплату держмита, 236 грн. - витра т на оплату за інформаційно-т ехнічне забезпечення судово го процесу.

3. Видати наказ після набран ня рішенням суду законної си ли.

4. Копію рішення направити с торонам рекомендованим лист ом.

Суддя

Повний текст ріше ння суду оформлено і підписа но відповідно до вимог ст.84 ГП К України 19 серпня 2010 р.

віддрук . прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (вул. 600 річчя, 17, м. В інниця, 21011);

3 - відповідачу (АДРЕСА_1.)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення17.08.2010
Оприлюднено21.09.2010
Номер документу11202232
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —9/122-10

Ухвала від 06.10.2010

Господарське

Господарський суд Сумської області

Спиридонова Надія Олександрівна

Ухвала від 07.07.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л. В.

Ухвала від 31.03.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л. В.

Судовий наказ від 13.12.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Подобєд Ігор Миколайович

Рішення від 17.08.2010

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Балтак О.О.

Ухвала від 02.07.2010

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Балтак О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні